30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: Občanský průkaz  (Přečteno 19243 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #90 kdy: 09 Května 2016, 12:10:09 »

Reagoval jsem na to nenařízené ÚJ - pokud by v novém rozhodnutí materiální aspekt nějak rozumně vypořádali (a měli na to z předchozího ÚJ či dalších vstupů dostatek podkladů, takže by nebylo třeba je nějak doplňovat a obviněného vyzvat k vyjádření) a byla to jediná vada toho původního rozhodnutí, tak opravdu nemusí udělat nic jiného než sepsat nové rozhodnutí.

Pokud je nové rozhodnutí stejně špatné jako to původní, tak OK.

Uživatele Zdenda jsem před rokem požádal o doplnění tématu, aby bylo možno jej přesunout do veřejné části. Nedoplnil, přesunuji. -kdo-
« Poslední změna: 10 Září 2019, 10:05:25 od kdo »
IP zaznamenána

agent6

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #91 kdy: 13 Dubna 2023, 20:35:49 »

Zdravím a dovoluji si oživit vlákno.
Podobné situaci nyní čelím - během covidového šílení v 2021 expiroval OP, podal jsem formální žádost ve lhůtě přes d.s., ouřad odpověděl s tím, že takto žádat nelze a musím osobně.
Omezení osobních svobod opatřeními MZ a naprostá nepotřebnost tohoto dokladu trvala do letošního března, kdy jsem si umínil založit bankovní účet, toť bez důkazu trvalého pobytu v podobě OP pro většinu bank nemožné, a obohatil se návštěvou příslušného ouřadu. Po cca dvacetiminutové diskusi po podání žádosti, snad se všemi soudružkami oddělení, které se kolem mě zvědavě couraly jako slepice kolem polochcíplé myši, mi byla jednou z nich (jenž se nepředstavila, až na žádost šeptla příjmení) uložena pokuta na místě, s níž jsem nesouhlasil. Na finále se dostavila i s. vedoucí a na mé právní dotazy neřekla nic víc, než všechny ostatní: "vinen! pokladna má ještě otevřeno! neděláte dobře, že nás zdržujete od oběda a nechcete nám ihned přispět." Audiozáznam celé komedie mám.
Původní starý OP jsem při podávání žádosti vrátil.
Po týdnu přišel příkaz k úhradě pokuty vyšší (1k), než uložené na místě. Na to má reakce odporem, nyní doručena výzva k ú.j.

Rád bych prosím věděl finální stav tohoto případu, příp. odkaz na adekvátní zdroje (vlákno) a mírnou podporu v boji.
Je-li to vhodné, založím nové thema.
Děkuji!
« Poslední změna: 17 Dubna 2023, 23:53:15 od agent6 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #92 kdy: 14 Dubna 2023, 11:10:32 »

Nahrával jste si to? Máte důkaz o výši uložené pokuty na místě?
Propadlá občanka se dá řešit i napomenutím, stejně tak nelze podmiňovat vydání nového OP zaplacením pokuty.
Pak by se na to dalo naroubovat to, že Vám pokutu navyšují jen z toho důvodu, že se bráníte a musí to v rozhodnutí ao uložení pokuty náležitě zdůvodnit, stejně tak proč nto nešlo vyřešit pouhým napomenutím a tak dále…
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #93 kdy: 14 Dubna 2023, 13:30:37 »

To bude chtít vlastní vlákno a tam poskytnou k nahlédnutí anonymizovaný příkaz a tu odpověď ouřadu na první žádost (bylo to zamítnutí? výzva k odstranění vad?).
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.
Stran: 1 ... 5 6 [7]