30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: Občanský průkaz  (Přečteno 19236 krát)

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2015, 07:34:21 »

Rozhodně má, a ne malý smysl, mohl by to klidně být stěžejní bod celého odvolání, na němž samotném to bude vráceno k novému projednání.

Ale pásek a kšandy, odvolejte se proti úplně všemu a nezmeškejte lhůtu. Možná bych ještě mohl doporučit blanketní odvolání.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2015, 10:37:46 »

Výpověď policisty napadněte určitě. Úřední záznam nelze použít jako důkaz a to zejména pokud jste ho nepodepsal. To je jen papír, na který si policista může napsat co chce.
IP zaznamenána

Zdenda

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #17 kdy: 09 Října 2015, 11:51:47 »

Děkuji za postřehy.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #18 kdy: 09 Října 2015, 12:33:48 »

S omluvou jste to trochu prokaučoval, tohle odůvodnění nejspíš odvolací orgán podrží. Nejsilnější argument je nenaplnění materiálního znaku a reálně by se to na něm dalo udělat.

K tomu úřeďáku: Z těch několika rozsudků co se tu povalují všichni nabyli dojmu, že nelze na základě žádného úředního záznamu rozhodnout. Bohužel je to velice rozšířená fáma a neplatí to pokaždé. Většina rozsudků NSS se motala kolem úředního záznamu který bývá součástí oznámení přestupku nebo samotného oznámení přestupku apod., na základě kterých je možné v některých případech rozhodovat (toto potvrdil i NSS). Víceméně se to rozlišuje podle spáchaného skutku a u některých přestupků skutečně jen úřeďák nestačí. Ovšem konkrétně v tomto případě dle mého názoru lze rozhodnout na základě úředních záznamu.

Problém vidím v tom, že každý si přečte rozsudek NSS a hned si myslí, že platí ve všech případech bez výjimek a většina lidí dělá tu chybu, že rozsudek ani nepřečtou celý a pak se rozšiřují fámy. Jedna věta vytržená z kontextu může mít zcela opačný smysl.

Nicméně jako bod do odvolání se to dá použít, ale pokud je paní zkušená, tak se nenechá zastrašit.

Úřední záznam nepůjde zcela zpochybnit, protože je tam jako důkaz to, že Vám občanku zabavili a tedy ke kontrole skutečně došlo. V čem bych viděl šanci je odůvodnění úmyslu, kdy uvádí, že Vám bylo prokázáno, že přestupek byl spáchán ve formě aktivního konání, a to úmyslným jednáním, ve formě úmyslu nepřímého a to na základě toho, že jste údajně řekl, že občanku nepotřebujete což není zcela prokázané, pokud nemají video. Když tohle uvedete do odvolání, tak máte šanci, že to kraj vrátí zpět.

Neplést úřední záznam se záznamem z podání vysvětlení, záznam z podání vysvětlení skutečně nelze použít jako důkaz, úřeďák ano.
« Poslední změna: 09 Října 2015, 13:10:17 od Tacecek »
IP zaznamenána

Zdenda

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2015, 17:39:36 »

Děkuji za informace.
Dnes jsem dopsal odvolání. Přikládám v příloze, a budu samozřejmě vděčný, když mne kdokoliv kdo má stejně jako já zřídkakdy vítr v zádech upozorní na případné nedostatky. Na co jsem zapomněl, a co jsem přehnal.
Sell
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #20 kdy: 22 Října 2015, 18:47:19 »

Na konci první strany čárku před lze. Hned na začátku druhé strany bych to přitvrdil, správní orgán je povinen zkoumat materiální aspekt, žádné dle mého názoru. Úplně na konci před "a sám rozhodl" čárka být nemá.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #21 kdy: 22 Října 2015, 19:55:46 »

Soudružka Černá bude potěšena, jak jste ji správně odhadl.   :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #22 kdy: 22 Října 2015, 20:28:25 »

 Mě zaujala věta Správní orgán učinil tento závěr pouze na základě úředního záznamu, dle kterého jsem měl údajně prohlásit, že občanský průkaz nepotřebuji, což samozřejmě popírám. Já bych ji raději upravil/doplnil/překopal ve smyslu - možná, že jsem použil sloveso "nepotřebovat" v minulém čase ve významu, že mi OP zatím v běžném životě nechyběl, k vysvětlení, proč jsem si nevšiml jeho neplatnosti. Rozhodně však popírám, že jsem prohlásil, že "OP nepotřebuji" ve významu, který excesivně podsouvá soudružka Černá.
« Poslední změna: 22 Října 2015, 20:31:06 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #23 kdy: 22 Října 2015, 20:44:50 »

Mě zaujala věta Správní orgán učinil tento závěr pouze na základě úředního záznamu, dle kterého jsem měl údajně prohlásit, že občanský průkaz nepotřebuji, což samozřejmě popírám. Já bych ji raději upravil/doplnil/překopal ve smyslu - možná, že jsem použil sloveso "nepotřebovat" v minulém čase ve významu, že mi OP zatím v běžném životě nechyběl, k vysvětlení, proč jsem si nevšiml jeho neplatnosti. Rozhodně však popírám, že jsem prohlásil, že "OP nepotřebuji" ve významu, který excesivně podsouvá soudružka Černá.

zbytečné motání se - nesouhlasím, popírám, není pravda, včil mudruj

na mě je to celé moc ponížené (myslím si..., dle mého názoru... atp.), ne, úřad má povinnost, úřad musí, úřad nesmí, tohle je pravda, tohle není pravda

ale každému dle jeho gusta, já už jsem z našeho zkurvystánu tak vytočenej, že ouřada je na mě jak hadr na bejka
IP zaznamenána

Zdenda

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #24 kdy: 22 Října 2015, 22:05:42 »

Máte pravdu, teď to taky vidím. Je to ponížené. A děkuju i ostatním :)
Jako bych s každým dalším příspěvkem od vás dostával přesnější a přesnější souřadnice.
Nakonec upravím ten ponížený tón a přidám větu: Rozhodně však popírám, že jsem prohlásil, že "OP nepotřebuji" ve významu, který excesivně podsouvá soudružka Černá. Ta věta má pro mne zkrátka styl :)
Odvolání chci zítra odeslat. Snad mne kraj nechytne za koule.
Sell
« Poslední změna: 22 Října 2015, 22:11:48 od Sell »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #25 kdy: 22 Října 2015, 22:36:14 »

já ještě s oblibou do odvolání přidávám noticku, že doufám, že odvolací orgán posoudí tuto věc správně a v souladu se zákonem a judikaturou, abychom se zbytečně nehandrkovali u soudu :)

PS: ta "soudružka" pravda ten ponížený tón poněkud znevěrohodňuje, skoro by jeden řekl, že si z nich děláš prdel, nebo co :)
« Poslední změna: 22 Října 2015, 22:38:07 od burtonbell »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #26 kdy: 22 Října 2015, 22:46:21 »

já ještě s oblibou do odvolání přidávám noticku, že doufám, že odvolací orgán posoudí tuto věc správně a v souladu se zákonem a judikaturou, abychom se zbytečně nehandrkovali u soudu :)
Já s oblibou používám formulaci ve stylu, že doufám, že u odvolacího orgánu nepracují podobní ignoranti jako v ...... a dál už je to podobné    :)
IP zaznamenána

Zdenda

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #27 kdy: 22 Října 2015, 22:59:25 »

Konečné znění.
PS. Jedno " mám za to " jsem tam nakonec nechal.
Díky za rady
Sell
« Poslední změna: 22 Října 2015, 23:03:23 od Sell »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #28 kdy: 22 Října 2015, 23:14:11 »

Lepší.  :)
místo "tento chybný stav napravit" - tento stav změnit (vyřešit)
a u   ,a sám rozhodl. se nepíše čárka
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #29 kdy: 23 Října 2015, 07:36:11 »

S těmi „, a” bych to možná vylepšil na více místech. Viz Psaní čárky před spojkami a, i, ani
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7