30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jízda na červenou + chybějící vesta a trojúhelník (zastavení od PČR)  (Přečteno 7997 krát)

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil

Ahoj,

dnes mi došlo (fakticky se stalo koncem prosince 2014): V Praze, oranžová, policajti první na světlech, nešlo už normálně zastavit, projel jsem. Nebyla na světlech červená. PČR za mnou, identifikace, že prý jsem jel na červenou, říkám, že ani náhodou a správko. Takže vystupte si, zkontrolujeme povinnou výbavu. Měl jsem plné auto dárků, nechtělo se mi štrachat s trojúhelníkem a vytahovat z podsedačky vestu, tak jsem řekl, že nemám. Spolujezdec je všemu svědkem. Protokol o přestupku nedali ani k nahlédnutí, dnes přišlo, že mám podat vysvětlení. Před chvílí jsem odpálil žádost o spis.

Předběžně nějaké rady, náměty? Všiml jsem si, že k červené (s identifikací na místě) a obecně k chybějícím prvkům povinné výbavy, tady toho moc není..
Jakmile bude spis, hodím ho anonymizovaný sem :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak pokud Vás zastvili pro problém s červenou, co je jim po Váší výbavě? Důvod oznámili a pokud se nepletu, měnit ho nemůžou.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil

...dnes přišlo, že mám podat vysvětlení. Před chvílí jsem odpálil žádost o spis.

Spis Vám asi nedají neb se ještě nezačalo správní řízení.
Vysvětlení k čemu ? Co je tam napsáno ?

Nejlépe anonymyzujte a dejte to sem.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil

Tak pokud Vás zastvili pro problém s červenou, co je jim po Váší výbavě? Důvod oznámili a pokud se nepletu, měnit ho nemůžou.
Tak pořád mohli oznámit více přestupků. Potom se dá postih za nejpřísněji postižitelný, což je ta červená. Po tý výbavě šli asi kvůli tomu, že když viděli, že řidič neni ovce, tak to chce nějakou "tutovku" na udělání čárky. Třeba to nemaj ani na kameře a to se potom těžko prokazuje, zvlášť když si předvolaný najde svědka, který dosvědčí jak to bylo, takže to chtěli buď posichrovat nebo tu červenou neoznámili vůbec.

Přesně jak píše pk202 - potřebujeme vidět paragrafový znění přestupkového jednání, pro které Vás předvolávají.
« Poslední změna: 29 Května 2015, 20:26:18 od unlimited »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

O judikátech týkající se šikany od pomahačů a jejich věrohodnosti sepsal přehled jkraus222:
http://30kmh.cz/index.php?topic=408.0
Třeba tam najdete něco co se dá použít.
IP zaznamenána