30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezvaná návštěva  (Přečteno 19049 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #15 kdy: 10 Srpna 2015, 09:45:22 »

Mozna uz tusim o co slo ...

Podaval jsem zadost o informace podle 106/1999Sb datovou schrankou na fizlarnu v CB (dotaz by smerovan k informaci o nehodovosti a pricinach na namesti jednoho jihoceskeho mesta. Duvodem je snaha aktivistu a radnice o zklidneni namesti s oduvodnenim "zvyseni bezpecnosti senioru, deti a cyklistu" ...

Ted mam na poste dopis s pruhem z CB. Coz muze byt odpoved na zadost o podani info, nebo treba ne.

OTAZKA: Chapu spravne, ze na zadost o informace (podane datovou schrankou) musi organ dorucit do datove schranky, pokud to rozsah umoznuje (tady zjevne ano)? Nebo to smi dorucit postou a povazovat za vyrizene. Lze na doruceni informace vyuzit fikci?

Pokud tomu rozumim spravne, meli by to poslat datovou schrankou, takze zvazovany postup je ignorovat zasilku postou a vyckat zakonne lhuty 15ti dnu a podat stiznost na nedodani informaci?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2015, 09:59:02 »

Orgán by měl podle zákona doručovat do datové schránky (pokud ji máte zřízenou a pokud explicitně nežádáte o doručení jiným způsobem) bez ohledu na to, jakým způsobem byla podána žádost. Pokud nedoručuje v souladu se zákonem bude i případné užití fikce doručení nezákonné a tedy neplatné.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #17 kdy: 10 Srpna 2015, 10:16:17 »

Orgán by měl podle zákona doručovat do datové schránky ...

Díky, myslel jsem si to, jen jsem si to chtel overit.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #18 kdy: 21 Srpna 2015, 21:50:34 »

pokial nemas pozemok oploteny...

Poprosil bych definici plotu?

mrkni do stavebnych predpisov ;) alebo pouzi strycka googla ;D
No právě, IMHO i toto http://hobbyrecepty.cz/wp-content/uploads/ohradniky.png jistě naplňuje podstatu plotu  ;)

ani nahodou.

zjednodusene povedane: pokial v tej ohrade budu zvierata, nesmies do nej liezt (vynate z prava volneho priechodu). ak tam zvierata nebudu mozes do nej vliezt.

ohrada nie je plot ;)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #19 kdy: 21 Srpna 2015, 22:10:23 »

Já bych tam nelezl ani v případě, kdyby tam zvířata na pohled nebyly. Co kdyby se za terénní vlnou schovával třeba zuřivej bejk nebo nadržená gorila?!
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #20 kdy: 26 Srpna 2015, 09:16:03 »

Tak uz vim, o co jde :)

Summary:

28.7. jsem poslal DS zadost o Informace podle 106/1999 Sb. na krajske reditelstvi policie v CB - zadost smerovala k nehodovosti, jejim pricinam a vinikum (mysleno zda slo o ridice, chodce, cyklistu), etc. kvuli argumentaci ohledne zklidnovani namesti v jednom jihoceskem meste http://www.piseckysvet.cz/pisecky-hydepark/nekonecny-pribeh-pisecke-namesti. Pozdeji zjisteno, ze jsem v zadosti (tedy v priloze datove zpravy) uvedl cislo sve DS s preklepem.

29.7. prisla opicajtka na muj pozemek a snazila se ze me vyloudit telefonni cislo, ze ho po ni chce nekdo na ustredi. Neuspesne.

9.8. jsem dostal z posty do schranky vyzvu k vyzvednuti zasilky s pruhem
o asi tyden pozdeji dalsi zasilka, tentokrat doporucene - oboji odesilaci posta CB.

jsem na dovolene

25.7. Podana stiznost DS na nedodani info.

25.7. Opicajt vola na sluzebni mobilni telefon, ktery mimo jine nekdy pouzivam. Kolega ho neposlal do prdele rovnou, ale rekl mu jenom to, ze jsem na dovolene a dotycny fizl trval na tom, at mi preda vzkaz, abych mu zavolal, ze jsem uvedl neexistujici cislo datove schranky. Kolega mu jeste rekl, ze spravne DS ID asi najde v hlavicce te me zadosti, ale policajt, ze ne, ze at mu zavolam.

Kolega mi vzkaz predal.

25.7. Jsem odeslal DS jeste jednu zpravu s upresnenim meho DS ID.

Tak uvidime. Ale fascinuje me, nekolik veci:

1. ze opicajt neumi zjistit DS ID FO.
2. ze opicajt misto, aby proste odpovedel na puvodni zadost posila lokalni fizly, aby ze me fyzicky vylakali muj telefon.
3. ze to opicajt i presto zkousi posilat 2x postou
4. ze nekde zjistil tel. cislo, ktere obcas pouzivam

Tuhle svoloc si platime z dani. To je neuveritelne. Neschopnost krizena s hlouposti.
« Poslední změna: 26 Srpna 2015, 09:32:05 od RIK »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #21 kdy: 26 Srpna 2015, 12:31:51 »

Mnoo...

O neschopnosti bych nemluvil. Pokud mi včas nepřijde odpověď na žádost podanou přes DS, vždy napřed znovu kontroluji, co jsem vlastně poslal a jestli jsou tam všechny údaje správně. A že jméno, čísla jednací, adresy DS kontroluji i těsně před odesláním, to snad je jasné.

A ten policajt může být docela snaživý normální člověk, nemá přístup k odesílání DS (to dělá centrálně podatelna) a snaží se zajistit kontakt prostředky, které má k dispozici. (Na psacím stroji se správná DS špatně hledá, ale dodejku s modrým pruhem na něm lze vyplnit snadno.)

Já, jako paranoik, bych asi postupoval stejně jako RIK, ale za svou chybu bych nikomu nenadával...

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #22 kdy: 26 Srpna 2015, 16:48:54 »

V rámci objektivity to také na mě udělalo dojem, že nebylo zcela aplikováno biblické moudro z Matoušova evangelia, 7. kapitola, ponaučení 3-5.  :)
především : 3. Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna neznamenáš?

http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/k/Mt7.php
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #23 kdy: 27 Srpna 2015, 07:15:13 »

OK, pripominky beru. Zrejme je moje nenavist k policii vetsi nez schopnost sebereflexe. Povazujte za bezpredmetne, pripadne vlakno zruste.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #24 kdy: 27 Srpna 2015, 18:06:54 »

Co se týká doručení informací na žádost dle Zákona 106., tam platí, že povinný subjekt doručuje poskytnutné informace na adresu, kterou mu řekneme. Tedy třeba e-mail.

Citace
§ 14

Postup při podávání a vyřizování písemných žádostí o poskytnutí informace

...
 
   (2) ... Fyzická osoba uvede v žádosti ... adresu pro doručování. ... Adresou pro doručování se rozumí též elektronická adresa.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.