30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: :-D  (Přečteno 24758 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re::-D
« Odpověď #15 kdy: 31 Července 2015, 15:38:50 »

Zkušenost z Prahy 2 a získávání parkovačky: na ustřiženou občanku nelze, na pas nelze. (jak se vlastně ustřihává roh u těch novejch občanek formátu platební karty?)
Nicméně tenhle realtime postup řešení věcí fungoval na získání voličského průkazu - přihlásit bydliště, vyřídit voličák, zrušit bydliště, celé to trvalo 20 minut.

teďka čtu v příspěvku od "gw" frázi vzdát se občanství - to samozřejmě ne!
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re::-D
« Odpověď #16 kdy: 31 Července 2015, 17:23:16 »

Frazi jsem opravil :-)

Me zajima Praha 7. Nevim, jak rozdilne to muzou mit jednotlive mestske casti, ale na webu Prahy 1 jsem nasel http://www.praha1.cz/cps/doprava-a-parkovani-3410.html
Citace
Kartu lze vydat i občanovi, který má již změněný trvalý pobyt (dle OP, nebo dle ustřiženého OP s papírkem o změně trvalého pobytu), ale dosud nemá tuto změnu uvedenu v technickém průkazu. Pro tento případ je nutno pečlivě zkontrolovat rodné číslo dle TP a OP. Tato výjimka platí jen dočasně a jen při vydání první parkovací karty.

..z cehoz vyplyva, ze kartu vydaji i na ustrizeny OP s papirkem o trvalem bydlisti.

Takze me jednak zajima jak moc realne je to realtime(v co nejkratsi dobe) prihlasit bydliste - zmenit bydliste zpet a nasledne, jestli to takto maji vsechny casti i kdyz se o teto moznosti explicitne nezminuji.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re::-D
« Odpověď #17 kdy: 03 Srpna 2015, 20:16:04 »

Drobná noticka, opčanku musíte mít když máte trvalý pobyt na území republiky. A to je nárok, nikoli povinnost. Ačkoli docela prudí se změnama zákonů a to že by registrace byla zase povinná jako za komoušl, protože stále víc a víc lidí si shazuje TP na úřad a chudáci neví kde maj vymáhat a kam posílat pokuty a předvolání na kdejaký píčoviny co jsou schopni a mají si najít sami…(živnosťák, socka, finančák, staťák, furt někde něco dokládat; jsou tady pro mě, aha).

EDIT: koukám už se to řeší :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re::-D
« Odpověď #18 kdy: 04 Srpna 2015, 16:42:46 »

A kterej těm institucím je třeba hlásit změnu trvalého bydliště? Já jsem měnil trvalé bydliště a nikomu jsem nic nehlásil. Snad jedině, když jste živnostník nebo tak něco...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re::-D
« Odpověď #19 kdy: 04 Srpna 2015, 16:49:20 »

Na živnosťák bacha. V den, kdy jsem zrušil trvalé bydliště, byla ihned zahájena kontrola živnostenského úřadu - asi se vygeneroval event "změna bydliště" a rozjela se ozubená kolečka pruzení. Nějak se to onehdá zakecalo, ani nevím jak to vlastně dopadlo, asi bych se o to měl zajímat  ???
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re::-D
« Odpověď #20 kdy: 05 Srpna 2015, 11:08:50 »

Na živnosťák bacha. V den, kdy jsem zrušil trvalé bydliště, byla ihned zahájena kontrola živnostenského úřadu - asi se vygeneroval event "změna bydliště" a rozjela se ozubená kolečka pruzení. Nějak se to onehdá zakecalo, ani nevím jak to vlastně dopadlo, asi bych se o to měl zajímat  ???

Samozřejmě. Pokud máš živnost na sebe, tak provozovna je místo trvalého bydliště. Pokud budu mít provozovnu někde jinde, pak teoreticky nemusím mít trvalé a můžu podnikat. Nevím tedy jak je to v reálu u FOP :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re::-D
« Odpověď #21 kdy: 05 Srpna 2015, 12:24:51 »

Mělo by to tak být a právě jednou z podmínek PFO když si chtějí shodit TP na úřad je koupit si někde provozovnu. Nabízej se provozovny na adrese se schránkou už za pár tisíc…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky