30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: S dovolením, já tady pracuju.  (Přečteno 41877 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
S dovolením, já tady pracuju.
« kdy: 23 Července 2015, 20:09:52 »

Tak jsem dnes nejdříve hlídku napráskal do Waze a pak se šel podívat na jejich opuštěné náčiní. Chvilku trvalo, než si mně všimnuli (možná dokonce byl sám), pak rychlým krokem přes cestu, kde nechal radar a se slovy "S dovolením, já tady pracuju." mně slušne odsunul na druhou kolej :-) Tedy, být tmavší pleti, asi bych si ten radar vzal domů a nikdo by si to nevšimnul. Ono, proč ho hlídat, když je to z peněz daňových poplatníků, že. Škoda ale, že mi nedal čas, bych to tam na tom iPaqu promačkal :) A taky škoda, že jsem o trojnožku zakopnul jenom lehce.

Jinak, nevíte, jestli by to bylo třeba maření služebního výkonu, kdybych se mu postavil před čočku? :-)
« Poslední změna: 24 Července 2015, 02:07:44 od swenak »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2015, 20:23:09 »

ad „Jinak, nevíte, jestli by to bylo třeba maření služebního výkonu, kdybych se mu postavil před čočku? :-)“
no podle mého názoru by místo musel ohradit žlutou páskou s nápisem policie a pak by Vás z toho místa mohl vykázat. Protože nějakou živelnou pohromu či jiný případ nouze by asi neprokázal…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2015, 20:41:26 »

Tak to bych příště mohl mít náhodou sebou štafle, ty tam roztáhnu, sednu si na schůdek a dám si nanuka.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2015, 21:48:54 »

A ministr financí nebo vnitra by řekl : Nějaký idiot se nám snaží zabránit v pomáhání a chránění.  :)
http://30kmh.cz/index.php?topic=1082.0
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2015, 23:40:33 »

Snad to, že konzumuji nanuk ještě neznamená, že jsem idiot, pane ministře :-) Nebo mně snad prozrazují štafle? :-)
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #5 kdy: 24 Července 2015, 07:05:42 »

Štafle jsou zakázané, neboť
Citace: 361/2000 Sb.
§3
(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar").
S nějakými přírodními prostředky by to asi prošlo lépe (pozor ovšem na technické konopí!), ale obecně jen do první výzvy „jménem zákona nepřekážejte”.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #6 kdy: 24 Července 2015, 07:22:22 »

Prodejce antiradarů zapláče, až budu za 450,- Kč prodávat Štafle antiradarowie:) Jinak, můj produkt technicky nic neznemožňuje, nevysílá žádné vlny, dokonce ani nebrání světlu v činnosti. To dělá až osoba na něm sedící a je to jedna z vlatností, kterou nelze eliminovat zákonem, tedy zatím:)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #7 kdy: 24 Července 2015, 07:56:00 »

Zmrd příslušník má tedy zajímavé představy o "práci".

práce, -e ž. 1. (obecně) účelná, užitečná činnost prováděná s vynaložením urč. tělesného n. duševního úsilí

S dovolením, já tady buzeruju by byl pravdivý výrok.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #8 kdy: 24 Července 2015, 08:02:01 »

Právě proto jsem se musel dost držet, abych něco neřekl. Příště mu třeba dám "pracovní" volno, jakožto daňový poplatník, který ho spolufinancuje :-)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #9 kdy: 24 Července 2015, 10:24:21 »

Na druhou stranu posledni fotky jsou dukaz, ze neslo o automatizovane mereni :-))

Mimochodem kde to je? Vypada to na nejake extra nebezpecne misto nekde mezi skolkou a detskym hristem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #10 kdy: 24 Července 2015, 10:36:59 »

Samozřejmě, že je to nebezpečné místo, jinak by tam neměřili :-) Červeně cca místo, kde údajú na radaru měřil, bíle pak, kde byl cca radar. Rovinka, přehledná, provoz na přechodu minimální.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #11 kdy: 24 Července 2015, 10:50:55 »

nic proti, ale přechod ze sídliště na točnu tramvaje je zrovna místo, kde je 50 adekvátní ne? problém mám jen ten, že měřili až za přechodem místo před (když jsem již bezpečně za přechodem, tak není problém si na rovinku trochu přidat).
« Poslední změna: 24 Července 2015, 11:09:21 od dmitrijsadlo »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #12 kdy: 24 Července 2015, 11:01:20 »

To místo jsem právě schválně označil, aby bylo zřejmé, že se neměří, aby se "zachránil život na přechodu", ale aby se prokázalo, že ridič "nabral někoho v rychlosti na přechodu", takže rychlost pro ně není podstatná před/na přechodu, ale za, kde přesně už můžu jet klidně 100km/h, když je jasné, že mi tam ani nemá kdo odkud skočit. Dále, dle mého (to je samozřejmě věc pohledu), je tam viditelný, rovný úsek, takže pokud by tam byl chodec, vidím ho dostatečně předem a můžu přibrzdit, stejně tak chodec vidí vše kolem. No a v neposlední řadě, znalí místních poměrů vědí, že více, než ten přechod, je v tomto směru využíváná silnice cca 200m před přechodem, kde si přechází chodci jenom tak, aby si zkrátili cestu k přechodu, nebo aby nemusel podchodem, který tam je. Večer postnu video, co tam lze potkat "za matroš".

https://youtu.be/GBa0KuRsZ7g

Tak tady jedna stařenka a to bylo vlastně ještě dobré, jindy se tam prostě rozběhne i 5 lidí, co právě vystoupili z busu a kličkují. Je to o zastávku busu dřív, než je ta v místě, kde měří. Ten přechod slouží pro zastávku autobusu, kde měří, protože ta točna je pouze nástupní, výstupní končí o jednu dřív (snad o 300m) a tam je podchod (který se samozřejmě nikomu moc nechce používat - uznávám, svého času jsem jezdil pár týdnů tramvají a chodil podchodem a bylo tam nasráno - opravdu nasráno a to neuvěřitelně) a zastávka je tam, kde tato stařenka přechází a k přechodu i podchodu je to daleko.

Ale i kdyby, tak samotná možnost, že tam můžou být chodci přece není to samé, jako když tam orpavdu chodci jsou.
« Poslední změna: 24 Července 2015, 18:24:37 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #13 kdy: 12 Srpna 2015, 19:50:22 »

Tak jsem dnes byl opět na procházce a co čert nechtěl, zalíbilo se mi jedno místečko, kde jsem se chtěl lépe porozhlédnout a tak jsem se zastavil a kochal. Čert byl ale šibal a na tom místě právě probíhal dohled nad bezpečností silničního provozu pomocí zařízení na měření rychlosti. No a já mu nějak stál ve výhledu a tak nějak nepomáhalo ani jeho přemísťování, protože jsem potřeboval i já trošku pohybu. A to se děli věci. Dověděl jsem se cca:

* vypadám, jako bych moc nepracoval, protože mám čisté nehtíky a nemám ani mozoly a vypadám jak vypadám...
* čtu moc internet
* pracuju málo a mám jít pracovat víc, protože díky tomu, že nepracuju dost, je jich málo a mají málo radarů
* nepracuju na ně, protože oni taky platí daně
* nejsou placeni z mých daní, přestože správně uhodnul, že peníze dostávají za práci od státu a ten je má z daní
* jsem k politování
* neprocházím se, ale buzeruju a bráním jim v práci
* občanku po mně nechce, protože asi znám zákony a dal bych jim ji
* jistě nemám v rodině policajty, protože bych se nechoval, jak se chovám
* můžou měřit kde chtějí, protože jsem si asi nevšimnul, že nejsou měšťáci

No a pak nějaké ty výzvy k opuštění prostoru a podobné vtipy. Musím říct, že jsem se zase pobavil a docela se jeden kus vola rozčílil. Následně si přesunuli radar na druhou stranu silnice, kde se jim ale nedá moc měřit, přes stromy není dobře vidět a když se vysunou, jsou vidět v silnici. Jednoho zastavili za rychlost, tak jsem pokračoval v procházce před místo, kde měří, protože naháním kroky v telefonu a snažil jsem se tam rukou chytat mouchy, co někomu mohol připadat, jako že značím něco rukou. Skončilo to tak, že po vyřešení toho údajného přestupce to zabalili a já se mohl přesunout k autu a dojet domů :-)

Jedna věc mně ale zaujala. Asi v půlce hovoru mačkal svou kameru na košili. Ptám se, jestli má dobrej záznam a on, že ji vypínal. Jelikož se choval docela neprofesionálně, tak mně napadlo, že bych podal stížnost a na té kameře by asi měli hezké věci zaznamenány. Né, že bych si to nenahrával sám, ale přece jenom...:)




« Poslední změna: 12 Srpna 2015, 20:26:25 od swenak »
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #14 kdy: 12 Srpna 2015, 22:13:48 »

je Vás třeba pochválit.
podobně jako tyto chlápky https://www.facebook.com/www.blockthiershot.come
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5