30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h  (Přečteno 6974 krát)

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil

Tak tu mám případ č. II.
Jel jsem služebním vozidlem, v obci, místní úprava (stavba chodníku na které nikdo zrovna nic nestavěl), změřili mi 53km/h, odečetli 3km/h, tedy překročení v obci o 20km/h.
Nařízeno ústní jednání, úřad si sám předvolal svědky (policisty co měřili a zastavili mne).
Dostavil jsem se, požádal o vlastní audiozáznam- zamítnuto, zaprotokolováno. Kopii spisu mi pořídili ochotně bez úplaty. Policisti vyslechnuti, protokoly mám. Požádal jsem o lhůtu na vyjádření- vyhověli. Sám jsem se zdržel většiny odpovědí, s přestupkem jsem i nadále nesouhasil.
Teď uvažuju jak dál, co napsat do vyjádření?
Zpochybnit dopravní značení? Materiální aspekt (nikdo tam, myslím, zrovna nic nestavěl)? Námitka podjatosti(jeden policista vypověděl že tam museli být kvůli té 30tce)?
Díky. V.
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2015, 14:35:23 »

Asi málo informací, ale je to čerstvý a úředník se choval docela chladně a profesionálně. Připadalo mi že je o krok nebo víc napřed.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2015, 15:41:47 »

To je fakt už na palici. Do hlavy těm hajzlům. Měří tam, protože je všem jasné, že je to nesmysl, a proto je šance, že nachytají někoho, kdo používá rozum. Jak pomáhali a chránili, když jenom zaznamenávali ? 
Nejsou tam detaily - byli to měšťáci?, máš zdokumentováno, že se nepracovalo?, jaký byl provoz - den, noc, sobota...?
Nebyla značka nečitelná nebo s dodatkovou tabulkou? Kolik jich nachytali za ten den ? O audiozáznam se nežádá, pouze se oznamuje a při zamítnutí se dává námitka podjatosti a odchází se.
 
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2015, 17:32:25 »

Měřila to PČR. Zdokumentováno bohužel nemám nic, kromě několika fotek radaru a mého auta, plus audio záznam při zastavení hlídkou PČR. Zpátky jsem se kvůli dokumentaci vrátit nemohl protože jsem jel náklaďákem.  Byl pracovní den dopoledne. Místem byla spíš vesnice než obec na silnici č. 17 mezi Vysokým Mýtem a Chrudimí.
Aha, takže námitka podjatosti je jasná už z protokolu- zamítnuto pořízení audiozáznamu.
Značka byla čitelná dobře, bez dodatkové tabulky, jen si myslím že byla umístěna příliš blízko vozovce, resp. tou svojí nohou je umístěna na bílé čáře a nějak šikmo směrem do příkopu, viz. fotka ze spisu. Spíš jsem se asi zaobíral tím jak ji minout a neodřít kabinu, nebo nechytit zrcátkem značku, pokud by jelo něco v protisměru.
Kolik jich nachytali za den netušim, ale jak jsem zastavil, tak se tam stavil jiný policejní Superb a vopicajti vtipkovali o tom, kterak to místo bude "výživný". Bohužel záznamník jsem nestačil tak rychle zapnout. To vtipkování mě nasralo a na to konto jsem se rozhodnul že půjdu do správního, byť to mám pár set km od baráku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2015, 22:27:22 »

Značka nebyla na červenobíle pruhovaném sloupku, ale na normálním šedém nenatřeném pozinku. To odporuje vyhlášce 30/2001 Sb., která v §4, odst 1. písm c) jasně definuje provedení značek tak, aby byly považovány za dopravní značení ve smyslu zákona.
Nebo mají zdokladované, jak značení vypadalo?
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2015, 21:00:20 »

Značení zdokladované mají a asi bylo v pořádku.

Nakonec jsem ve vyjádření rozporoval vzdálenost na kterou mě změřili, žádal jsem aby byl spis doplněn o potvrzení o proškolení policajtů a o návod k používaní radaru. Zcela chyběl materiální aspekt věci.  Dále v různých dokumentech byla uvedena odlišná čísla jednací. Dlouho se nic nedělo, až 7. října mi poslali Oznámení o ukončení dokazování- seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí. S těmi jsem se neseznámil protože se mi nechtělo jet přes půl republiky.

Přestupek se stal 13.11. 2014 a dosud se neozvali s tím jestli a jak rozhodnuli. To by znamenalo prekluzi. Nebo jsem někde udělal chybu a něco mi uniklo? Kdyby rozhodnuli, měli by mě o tom informovat?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2015, 23:59:25 »

Přestupek se stal 13.11. 2014 a dosud se neozvali s tím jestli a jak rozhodnuli. To by znamenalo prekluzi. Nebo jsem někde udělal chybu a něco mi uniklo? Kdyby rozhodnuli, měli by mě o tom informovat?
To vypadá dobře. Možná pochopili, že by jste se stejně odvolal a už se na to vykašlali. Pro klid je můžete požádat o zaslání Rozhodnutí o zastavení řízení z důvodu prekluze.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Místní úprava v obci, práce na silnici, překročení- 53km/h na 30km/h
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2015, 01:33:20 »

Rozhodně se informujte na stav a požádejte o zaslání případného rozhodnutí o prekluzi. Oni mohli také vytvořit nějaké rozhodnutí a poslat ho tak šikovně, že jste ho nedostal a oni mají doručeno fikcí...to totiž nemusí být záměr ouřady ale stačí na to aby "Vaše" pošťačka šla ten den na gyndu a "sloužila" místo ní nějaká nána co třeba jenom nenašla Váš zvonek.
IP zaznamenána