30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?  (Přečteno 21934 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2015, 16:56:29 »

Tak legálně to nepůjde.

Měl jsem dnes delší telefonát s velmi ochotnou slečnou/paní z nejmenovaného vesnického (pardon, čte-li to) Dopravního Inspektorátu jakožto prostředek k objasnění celé situace. Takže:

- karoserie auta zaniklého skrze letošní čistku polopřevodů stává se, stejně jako zbytek auta, odpadem a dle zákona o odpadech existuje povinnost ekologické likvidace
- co s autem, které nelze ekologicky zlikvidovat, protože není kompletní (např. chybí motor) nebo neexistuje (protože fyzicky zaniklo už dávno a zůstaly po něm pouze značky a doklady) nikdo netuší

Konkluze z tohoto: pokud někdo jásal, že se držením auta v polopřevodu, kterého se potřeboval zbavit a stát mu ho nyní zrušil, zbaví povinnosti ekolikvidace, tak kulový - pohrozeno pokutou 50 kolíků (zmínil jsem se o možnosti správního řízení, pak že ho budu efektivně rok natahovat a přestupek nesplnění povinnosti ekologické likvidace prekluduje; LOSE - protiprávní stav trvá)

Dále:

- scénář "pojízdné auto polopřevodem zrušené s dobrou kastlí" + "auto s nabořenou/shnilou kastlí a platnými papíry" není legálně uskutečnitelný bez ofiko stanoviska výrobce, které bude buďto negativní (Škoda, Fiat, Peugeot) nebo pro účely tohoto předražené (Honda ČR - 3000 Kč)

- scénář "pojízdné auto polopřevodem zrušené s dobrou kastlí s vyřízlým VINem" + "auto s nabořenou/shnilou kastlí a platnými papíry" není legálně uskutečnitelný, protože kastli s vyřízlým VINem nelze identifikovat

- scénář "pojízdné auto polopřevodem zrušené s dobrou kastlí a vykřížkovaným/zneplatněným VINem" + "auto s nabořenou/shnilou kastlí a platnými papíry" je skoro správný, ale v praxi s tím budou problémy, nutno zažádat o písemné stanovisko příslušný úřad (a toto stanovisko je dost možná následně možno použít při jakémkoliv dalším případu stejného typu kdekoli v republice)

- scénář "výměna karoserie za karoserii koupenou na vrakáči" je totéž - naráží na problém s tím, že jakmile tam je VIN auta zrušeného polopřevodem, karoserie je odpad a nelze užít jako náhradní díl (ty vole, stát prohlásil, že moje auto je odpad - drzost..)

- scénář "výměna karoserie za karoserii koupenou na vrakáči s vykřížkovaným VINem" je teoreticky použitelný, ale naráží se na scénář, že na vrakáči vlastně není možné legálně koupit karoserii, jelikož na vrakáči karoserie nemá co dělat (?!), protože má být ekozlikvidována

takže omrd hrubého zrna, který vyústí nejspíš v obstarání dokladů kompatibilních s tím zrušeným autem, převaření VINu a "trochu dražší STK"  :-\
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #16 kdy: 22 Července 2015, 22:16:55 »

No a co tak se vyfotit se sousedama a s rodinkou u svého auta, jenž bylo rozhodnutím úředníků zaniknuto s tím, že je to poslední památeční fotka před odvozem na likvidaci.
Pak dát echo neviditelným a neviditelná ruka trhu zajistí, že auto bude v tichosti zcizeno.
Poté náhlásit krádež na policii s tím, že vzniklou škodu odhadujete tak na 500 Kč (byla by větší, ale díky památeční fotce, kterou si můžete pověsit doma v obyváku, už to tak tragicky neberete), ale že pořádek je pořádek a hlásit se to musí…
Chrabrá PČR případ dříve či později uzavře a Vy budete mít papír pro úředníky.
Vyřešeno?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #17 kdy: 22 Července 2015, 22:21:19 »

slušně převařen VIN by neměl být na cestách a stk v těchto luzích a hájích žádným problémem
spíše bych se obával - je-li to nějaký "známý" typ vozu - případného vycestování

takže převařit to v čemkoli je pohoda, převařit to v koncernu bude problém
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #18 kdy: 23 Července 2015, 01:09:05 »

Tohle čeká až to někdo nechá dojít k ÚS, slušně udělanou žalobu nemůže shodit. Naprosto do nebe volající zkurvysvinstvo a znárodnění majetku za bílýho dne.

Co papírovej prodej (klidně jako šrotu) do zahraničí a převaření VINka tam a dovoz jako novýho auta? Je tam samozřejmě výpalný, no to řeší přihlášení na invalidu…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #19 kdy: 23 Července 2015, 12:43:36 »

No úplně největší "prča" je, že v okamžiku zániku vozidla s autem jeho vlastník už nesmí nijak nakládat, ani prodat, protože je z auta nebezpečný odpad..

k ÚS bych to klidně tlačil, ale nemám na to momentálně letos vůbec kapacitu :(
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #20 kdy: 23 Července 2015, 12:46:52 »

Tak přes někoho kdo má oprávnění nakládat s „nebezpečným odpadem“…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #21 kdy: 23 Července 2015, 15:58:26 »

Rekl bych, ze aby se stal automobil odpadem, musi fyzicky existovat. Je to jako s vrazdou - neni telo a vrazedna zbran, neni vrazda.
Jedine, za co by mozna mohl urad popotahovat, je vcasne nenahlaseni ztraty automobilu do registru (zmizelo pred 10ti lety, melo hodnotu asi 500Kc, tak jsem to nikam nehlasil..).

Jinak pokud jde o zbaveni se fyzicky neexistujiciho auta, od letosniho ledna uz nebyl treba poloprevod, ale staci jen http://30kmh.cz/index.php?topic=1404.msg11053#msg11053 (+posledni prispevek, ze se to bez problemu povedlo)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #22 kdy: 23 Července 2015, 16:01:15 »

Kupříkladu by mě zajímaly xichty vykonavatelů od exekutorů, kteří by se pokoušeli zabavit automobil dlužníkovi, protože podle registru je dlužník vlastníkem, jenže auto už fyzicky dávno neexistuje a je rozebrané po dílech..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #23 kdy: 23 Července 2015, 16:11:41 »

Mimochodem - neprobehlo tady uz nejake soudni rozhodnuti, ze zaznam v registru je jedna vec, ale dulezity je skutecny stav veci? Neco mi takhle blesklo v hlave, ale nejsem si jist, jestli se to tykalo zrovna registru automobilu..
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #24 kdy: 23 Července 2015, 16:15:38 »

Já se tímto trochu zabýval při pokusech o získání karty do modré zóny v Praze - auto na mě nepřepsané (ekodaň 10k u auta v ceně 8k, reálné emise Euro 2, papírové prázdná kolonka), vlastník podle kupní smlouvy já, nepodařilo se - ale to bylo v době mého mizerného právního povědomí, dnes už by se asi věci hejbaly trochu jinak.
Takové soudní rozhodnutí by mě hodně zajímalo.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #25 kdy: 23 Července 2015, 16:55:04 »

Mimochodem - neprobehlo tady uz nejake soudni rozhodnuti, ze zaznam v registru je jedna vec, ale dulezity je skutecny stav veci? Neco mi takhle blesklo v hlave, ale nejsem si jist, jestli se to tykalo zrovna registru automobilu..

Mám pocit, že tam šlo o vlastnictví kvůli těm vymahačům za neplacené povinné ručení. Důležitý je faktický stav vlastnictví (třeba na základě kupní smlouvy) a registrace je vedlejší. Mám ale dojem, že to nebylo soudní rozhodnutí, ale nějak tam figuroval ombudsman. Což by sice bylo zajímavé, ale soudní rozhodnutí to není. Ale už přesně taky nevím...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #27 kdy: 23 Září 2015, 00:05:16 »

No a co tak se vyfotit se sousedama a s rodinkou u svého auta, jenž bylo rozhodnutím úředníků zaniknuto s tím, že je to poslední památeční fotka před odvozem na likvidaci.
Pak dát echo neviditelným a neviditelná ruka trhu zajistí, že auto bude v tichosti zcizeno.
Poté náhlásit krádež na policii s tím, že vzniklou škodu odhadujete tak na 500 Kč (byla by větší, ale díky památeční fotce, kterou si můžete pověsit doma v obyváku, už to tak tragicky neberete), ale že pořádek je pořádek a hlásit se to musí…
Chrabrá PČR případ dříve či později uzavře a Vy budete mít papír pro úředníky.
Vyřešeno?

Snad by mělo stačit, že prostě řeknu, že auto ode mě zakoupil třeba Trang Bao Nguyen z Ho Či Minova města ještě před 30.6. 2015.
IP zaznamenána

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #28 kdy: 02 Října 2017, 21:50:37 »

Kamarad narazil na poloprevod - mel na leasing z "oblibeneho" bazaru porizeny v r. 2009, na auto ma STK do 2019, plati pojistku atd... a ted po kontrolni kontrole byl upozornen, ze auto ma uz davno byt na vrakovisti. Urcite takovych pripadu je spousta - existuje uz nejaky (oficialni ci ne tak uplne ;)) jak to doresit? Idealne to na nekoho outsourcovat :) Dik
IP zaznamenána