30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?  (Přečteno 21828 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« kdy: 17 Července 2015, 14:07:10 »

Ahoj,

známému bylo zrušeno auto v polopřevodu, odhlášeno již kdysi dávno, má platnou STK, momentálně stojí na soukromém pozemku..

je v tuto chvíli nějaká více či méně legální varianta, jak ho dostat do normálního legálního provozu, vyjma koupě papírů + VINka od stejného modelu a motorizace a převaření VINu?

(nápady: liberační důvody? nemožnost dokončit právní úkon přepisu z důvodu pobytu mimo ČR započatého před vznikem onoho dementního zákona pseudoomlazujícího vozový park?)

Budu vděčný za každý tip; je to krásně funkční auto a nějak se zachránit musí :)

(ještě důležitý fakt: předtím byl řetěz několika nepřepisů jen na kupních smlouvách, kupní smlouva je k dispozici pouze s posledním "majitelem")
« Poslední změna: 17 Července 2015, 17:38:51 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2015, 17:33:04 »

Bohužel, legální určitě ne. Respektive teď není žádný znám, je možné že se ale časem něco objeví.
« Poslední změna: 17 Července 2015, 17:34:53 od Tacecek »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2015, 17:38:44 »

Takže momentálně asi pouze koupit doklady od shodného auta a převařit VIN.. no překousnout by se to přinejhorším asi dalo.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2015, 18:06:24 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2015, 18:27:56 »

Už je pozdě, to by muselo být požádáno ještě před vyřazením.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2015, 21:53:35 »

Formálně importovat z jiné země jako ojeté, nebyla by to cesta? (Nemám zkušenosti, jen nápad.)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2015, 02:45:17 »

Tezko, vin zustava v registru zaevidovan i po vyrazeni.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #7 kdy: 19 Července 2015, 00:20:39 »

Tezko, vin zustava v registru zaevidovan i po vyrazeni.

Myslím, že pokud by bylo vozidlo zákonem vyřazeno v ČR a poté bylo legálně přihlášeno v jiné zemi EU (pokud to vůbec jde), tak by nemělo nic bránit tomu, aby bylo poté přihlášeno i v ČR - na základě práva volného pohybu v EU.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2015, 10:47:48 »

Misto prevarovani VIN by to melo jit udelat jako prestavba - koupit shnily (nebo rozstreleny) srot stejneho typu s platnymi doklady a udelat formalni prestavbu. Nasledne srot nechat ekologicky zlikvidovat a je hotovo.

Je to postup cca deset let stary, takze nevim jestli i po poslednim zpraseni zakonu funguje.

Mel jsem dve auta stejneho typu, jedno v perfektnim stavu se zrusenym TP a druhe s platnymi doklady ale shnile a jeste bourane. V platnych dokladech jsem nechal vymazat cislo motoru - zustal jenom typ (ktery se musi v novych dokladech shodovat se stavajicim typem, jinak to neprojde) - a potom jsem provedl prestavbu - dojel jsem s tim pojizdnym bezpapirovym autem, s RZ a s platnymi doklady od druheho auta na STK, kde mi vyrazili 'nove' VIN podle tech platnych dokladu. Uz si nepamatuju, kolik cela ta sranda stala, ale bylo to v radu tisicikorun a tusim ze dve navstevy STK a dve navstevy uradu. Byly tam nejake lehke tahanice kvuli barve a bylo nutno, aby se shodovalo tusim prvnich 9 znaku VIN, to uz si fakt nepamatuju presne ale zkoumali to.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2015, 10:53:52 »

Tomu říkám challenge. Takže kdyby byl někde k mání vrak stejného modelu auta se stejným začátkem VINu a stejným motorem na platných papírech, tak by to asi řešitelné bylo..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2015, 12:23:06 »

Otázka kolik znaků, ale prvních 8 je vlastně značka a typ vozidla. Takže Všechny Octavky by měly mít prvních osm znaků stejných :)
viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Identifika%C4%8Dn%C3%AD_%C4%8D%C3%ADslo_vozidla
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2015, 14:09:23 »

Mates: Prvních 9 znaků VINu je sice výrobce (třebas TMB = Škodovka) a typ auta, ale typ není Octavia, ale třebas Octavia II Elegance hatchback 1.9 TDI 77kw.
Nemají to všechny Octavie stejné.
Ale co je tam zakódované se liší podle výrobce.. výhoda je když ten model měl málo variant a máte tu nejprodávanější.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #12 kdy: 21 Července 2015, 14:11:05 »

Jo, to v pohodě, tahle varianta zrovna nejčastější je (spíš bude legrace s barvou). Tohle je přestavba typu "výměna karoserie a vyražení VIN náhradní metodou"?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #13 kdy: 21 Července 2015, 15:04:20 »

Jen k metodě "výměna karoserie":

http://www.honda-club.cz/forum/cms_view_article.php?aid=82

takže sháním auto stejného modelu a stejné motorizace v žalostném stavu po bouračce či po shnití a takhle to asi půjde vyřešit.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Zrušené auto z polopřevodu - co s tím?
« Odpověď #14 kdy: 21 Července 2015, 17:59:09 »

Jinymi slovy: shoduje-li se motor, shanis uz jen funkcni papiry (a protokol o eko likvidaci) k takovemuto autu v zalostnem stavu :-))
IP zaznamenána