30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 15

Autor Téma: www.nezaplatim.cz  (Přečteno 174809 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
www.nezaplatim.cz
« kdy: 16 Července 2015, 19:34:30 »

Založen nový projekt na komerční řešení pokut, jehož fungování budu dozorovat.

Bude to postaveno na skutečně individuálním přístupu ke klientovi, ne na žádných šablonovitých řešeních apod. Zároveň nezastírám, že okruh osob, pro které to je (finančně) zajímavé, je poměrně malý a cílová skupina jsou především lidé, kteří ročně platí pokuty ve výši 3000 Kč a víc, nebo hrají o řidičák, jehož vlastnictví je pro ně životně důležité. Pokud někdo dvakrát za rok zaplatí 500 Kč za parkování, je to pro něj nezajímavé (což ale platí o všech komerčních řešeních pokut).

www.nezaplatim.cz
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2015, 20:44:52 »

Je to zde sice forum pro sdílení informací a zkušeností, ale tu Tvou otevřenou nabídku vítám. Je zde spousta lidí, kteří nejsou dostatečně ohrabáni a zároveň již pociťují, že zaplatit jednou znamená platit pořád. Takže na základě pomoci, třeba i komerční, získají skill se systému postavit. Zvlášť, když se ta šiška salámu, která je ukrajována, již blíží ke špičce. A  vždy je lepší zaplatit bodyguardovi, než nechat za své zdroje instalovat další šmírovací systém.
Udělal jsi pro toto forum hodně a vždy Ti rád nezištně vypomůžu. Držím palce a dávej sem dál, co se povede.
Q.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2015, 07:09:23 »

S dovolenim tema pripichnu nahoru a necham jako vychozi bod pro ty, co chteji zaplatit a mit vyreseno.
Kladne reference jsou tu po celem foru :)
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2015, 08:34:45 »

Jen by mě zajímalo, zda máte něco společného s motoristickou vzájemnou pojišťovnou.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2015, 10:35:52 »

Jen by mě zajímalo, zda máte něco společného s motoristickou vzájemnou pojišťovnou.
Nemáme společné nic s nikým :)

Udělal jsi pro toto forum hodně a vždy Ti rád nezištně vypomůžu. Držím palce a dávej sem dál, co se povede.
Díky. Určitě chci i do nekomerční sféry šířit judikáty a podobné věci, které budou k užitku všem a v rámci možností to maximálně provázat. Já ten projekt beru mj. jako další krok v rámci jednotné fronty bojující proti tomu svinstvu, co se tady rozmáhá.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2015, 17:28:33 »

Budete i nadále sdílet Vaše legendární odvolání a další podání, které jsou výborným odrazovým můstkem k nalezení té správné cesty individuální procesní obrany? Dále zrušující rozhodnutí/rozsudky správních orgánů/soudů (samozřejmě jak odvolání, podání, tak rozhodnutí/rozsudky v anonymizované podobě a po domluvě s klientem)?

Jinak co se týče obchodních podmínek, omlouvám se za mojí pohodlnost, ale ještě jsem si nevyčlenil čas na jejich důkladný pročtení a ve zkratce jsem to na webu nenašel. Kdy tedy nastává samotná kompenzace 1.500,- za každý bod, po zamítavém rozsudku NSS? Jak řešíte zákaz činnosti, je za něj taky nějaká kompenzace, třeba po měsících? Např. na jedné nejmenované službě mi vždy vadilo, že minimálně (pokud se zažádá o odložení účinků pravomocného rozhodnutí do rozhodnutí soudu) od rozsudku KS do rozsudku NSS je ono rozhodnutí pravomocně vykonavatelný (sprostý obviněný má zákaz a po zákazu body a pokuta musí být uhrazena), ale než rozhodne NSS, tak nastává "mrtvá zóna", kde žádná kompenzace za body ani úhrada pokuty není, toto nastává právě po zamítavém rozsudku NSS.

Taky by mě zajímalo, jestli obrana funguje na základě zastupování nebo pouze vytváření podání, které klient sám odesílá, a tak má kontrolu nad současným stavem (z webu o fungování služby jsem nabyl pocit, že se jedná o zastupování na základě plný moci). V opačném případě - nebylo by od věci vést nějakou "datábázi", kde by pod heslem zaslaným klientovi vyběhlo v jaké procesní situaci se právě nachází, jaké byly učiněny podání, případně i jejich uploadovaný jejich obsah. Dočetl jsem se pouze, že klient bude informován o každém rozhodnutí.

A ještě z trochu jinýho soudku: hodláte vyvíjet aktivitu nad rámec smlouvy? Odpovědnost správních úředníků, fikce doručení, bodový systém, objektivní odpovědnost, nezákonné kauce a  mnoho dalšího...
« Poslední změna: 20 Července 2015, 18:29:29 od unlimited »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #6 kdy: 21 Července 2015, 13:58:23 »

Budete i nadále sdílet Vaše legendární odvolání a další podání, které jsou výborným odrazovým můstkem k nalezení té správné cesty individuální procesní obrany? Dále zrušující rozhodnutí/rozsudky správních orgánů/soudů (samozřejmě jak odvolání, podání, tak rozhodnutí/rozsudky v anonymizované podobě a po domluvě s klientem)?
Tomuto už dlouhodobě nejsem příliš nakloněn, jelikož se poměrně záhy ukázalo, že to funguje jako školení pro úředníky zadarmo. Takže to asi budu dělat jen v případě nějakých zásadních, zlomových rozhodnutí, kdy takové školení není na závadu (např. jejich povinnosti v souvislosti s poskytováním informací apod.). U rozsudků samozřejmě ano (opět primárně u těch ve prospěch obviněného).

Jinak co se týče obchodních podmínek, omlouvám se za mojí pohodlnost, ale ještě jsem si nevyčlenil čas na jejich důkladný pročtení a ve zkratce jsem to na webu nenašel. Kdy tedy nastává samotná kompenzace 1.500,- za každý bod, po zamítavém rozsudku NSS? Jak řešíte zákaz činnosti, je za něj taky nějaká kompenzace, třeba po měsících? Např. na jedné nejmenované službě mi vždy vadilo, že minimálně (pokud se zažádá o odložení účinků pravomocného rozhodnutí do rozhodnutí soudu) od rozsudku KS do rozsudku NSS je ono rozhodnutí pravomocně vykonavatelný (sprostý obviněný má zákaz a po zákazu body a pokuta musí být uhrazena), ale než rozhodne NSS, tak nastává "mrtvá zóna", kde žádná kompenzace za body ani úhrada pokuty není, toto nastává právě po zamítavém rozsudku NSS."
Odškodné je za body a dále platíme uloženou pokutu + paušál za náklady řízení. S tou pravomocnou vykonatelností rozsudku je to problematické, ale jinak to prostě nejde, u NSS se už jedná o mimořádný opravný prostředek.

Taky by mě zajímalo, jestli obrana funguje na základě zastupování nebo pouze vytváření podání, které klient sám odesílá, a tak má kontrolu nad současným stavem (z webu o fungování služby jsem nabyl pocit, že se jedná o zastupování na základě plný moci).
Zastupování.

V opačném případě - nebylo by od věci vést nějakou "datábázi", kde by pod heslem zaslaným klientovi vyběhlo v jaké procesní situaci se právě nachází, jaké byly učiněny podání
Přesně tak to je. V klientské zóně je přehled toho, co a kdy se dělalo. Navíc každá aktualizace případu ještě přijde dotyčnému na e-mail.

A ještě z trochu jinýho soudku: hodláte vyvíjet aktivitu nad rámec smlouvy? Odpovědnost správních úředníků, fikce doručení, bodový systém, objektivní odpovědnost, nezákonné kauce a mnoho dalšího...
V maximu případů chci chodit do žalob i nad rámec smlouvy a činnost v rámci toho, co zmiňujete, propojit i s tou "neziskovou frontou" :) Jsou to ostatně spojité nádoby, jakékoliv nabourání status quo má přímý dopad i na pokutování, jeho podmínky atd.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #7 kdy: 21 Července 2015, 15:10:01 »

Super! Přeju hodně úspěchů a do budoucna zvážím možnou účast (byť bych nerad zakrněl a volím přednostně samostatnou obranu - jedoho dne se může stát, že se budu muset spolehnout pouze sám na sebe), už jen proto, že si Vás a toho co děláte velmi vážim a myslim, že jste zachránil dobrovolně a bezplatně ve svém volném čase od problémů dost lidí.

V návaznosti na výše uvedené:
 
Pokud klient po vyřešení případu zažádá dle InfZ a poté zachová povinnost mlčenlivosti plynoucí ze smlouvy, tak s tím máte nebo nemáte problém?
Případně můžu se jako objednavatel této služby podívat na podání v celém znění prostřednictvím klientské zóny nebo jsem pouze seznámen s jeho předmětem a datem?
Je mi jasný, že máte určitej procesní postup a strategii, "štábní kulturu" podání a další věci. Ale když vezmu úsměvnou variantu - službu bych řádně platil, ale podání bych nejprve zasílal Vám a kdyby bylo kvalitní, tak byste ho uplatnil, upravil nebo kdyby to byl bullshit, tak napsal své. Bylo by to možné? Správní řízení a procesní obrana je předevšim můj koníček, kterýmu i do budoucna přikládám solidní důležitost, protože je nanejvýš pravděpodobný, že šroub se bude neustále utahovat a že nic nenasvědčuje tomu, že by se lidi nějak ostřeji postavili tomuhle hnusnýmu trendu, a proto považuju za důležitý se předevšim umět bránit svépomocí, protože jistota, že to za mě udělá někdo jiný, tu na 100 % vždy do budoucna asi nebude.

Díky za odpovědi a za to, co děláte a co jste pro uživatele na tomto fóru udělal. ;-)
« Poslední změna: 21 Července 2015, 15:14:28 od unlimited »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2015, 19:51:51 »

Pokud klient po vyřešení případu zažádá dle InfZ a poté zachová povinnost mlčenlivosti plynoucí ze smlouvy, tak s tím máte nebo nemáte problém?
Účastník řízení má právo nahlížet do spisu. Může žádat též podle InfZ, v tom ho nikdo nikdy nemůže nijak omezovat :) A myslím, že má nárok na dokumentaci i podle obchodních podmínek, na to bych se musel podívat.

Je mi jasný, že máte určitej procesní postup a strategii, "štábní kulturu" podání a další věci. Ale když vezmu úsměvnou variantu - službu bych řádně platil, ale podání bych nejprve zasílal Vám a kdyby bylo kvalitní, tak byste ho uplatnil, upravil nebo kdyby to byl bullshit, tak napsal své. Bylo by to možné?
Je to poměrně vtipná varianta, ale každá dohoda je možná :)
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2015, 10:18:14 »

Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v deseti správních řízeních  po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši 500,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. jedenáctém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy.

Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2015, 13:19:48 »

Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v deseti správních řízeních  po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši 500,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. jedenáctém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy.

Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..

Já jsem schopný spáchat 100 přestupků za hodinu a za jednu cestu přes půl republiky jsem jich schopný nesekat tolik, že kdyby to šlo, tak ještě moje pravnoučata budou mít zákaz řízení. V loňském roce jsem přes to všechno však řešil "jen" čtyři správní řízení, z toho jedno řeším doteď. Nájezd jsem v posledních dvou letech měl přes á 50tkm ročně. Myslím, že limit 10 správních řízení na rok je v cajku...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #11 kdy: 23 Července 2015, 09:53:11 »

Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..
Na výzvy k úhradě určené částky se to nevztahuje, tam neběží žádné správní řízení, takže pokud přijde 100 výzev, vypořádáme se s nimi také a pořád máte těch 10 přestupků za rok nedotčených.

Jinak - 10 správek u základní ceny dělá 300 Kč za jedno. U 100 případů by to bylo 30 Kč za jedno. Co takhle kdybychom to dělali úplně gratis, nebo zaplatili za možnost řešit případ my vám, to už by bylo v pohodě?  ;D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #12 kdy: 23 Července 2015, 10:10:17 »

Já bych to spíš viděl na dvě ceny. První je 600 za kus bez paušálu, nebo těch 3000 s 10 kousky v ceně.
Pro mě je 3000 zbytečně moc, s tím jedním za rok si klidně poradím protože když se mi to nepovede tak pokuta vyšší není.
Takhle bych dal "určenou částku" aspoň na dobrou věc :-D
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #13 kdy: 23 Července 2015, 13:02:35 »

Pro mě je 3000 zbytečně moc, s tím jedním za rok si klidně poradím protože když se mi to nepovede tak pokuta vyšší není.
Takhle bych dal "určenou částku" aspoň na dobrou věc :-D
Však to hned v prvním příspěvku je psané:
Zároveň nezastírám, že okruh osob, pro které to je (finančně) zajímavé, je poměrně malý a cílová skupina jsou především lidé, kteří ročně platí pokuty ve výši 3000 Kč a víc, nebo hrají o řidičák, jehož vlastnictví je pro ně životně důležité. Pokud někdo dvakrát za rok zaplatí 500 Kč za parkování, je to pro něj nezajímavé (což ale platí o všech komerčních řešeních pokut).
Zase proboha buďme lidi. Pokud chci jezdit jak se mi zlíbí a neřešit policajty, jsem připraven na nějaké to správní a tím mohu směle investovat do tohoto. Pokud dostanu jednou do roka pokutu za parkování  anáhodou mne jedno vyblejskne radar, budu nadále pilně studovat toto forum a zkusím sebeobranu :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #14 kdy: 23 Července 2015, 13:28:01 »

Zase na druhou stranu bych bral nějakou možnost si ad-hoc připlatit za řekněme profesionální pomoc, protože celkem logicky nemám nastudované vše. Třeba žaloba na neoprávněný odtah by asi už byla nad moje schopnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 15