30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] prijit o papiry snadno a rychle  (Přečteno 34553 krát)

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[?] prijit o papiry snadno a rychle
« kdy: 13 Července 2015, 15:39:55 »

Zdravím všechny,

stal se mi případ, který může potkat každého z Vás. Při cestě v zúžení na dálnici auto jedoucí předemnou náhle zpomalilo, vybočilo do odstavného pruhu a jelo pomalu v odstavném pruhu. V klidu jsem kolem něj projel, fakticky jsem nezměnil rychlost ani nehnul volantem. Kus před námi jeli policajti, kteří mě pak zastavili a je z toho přestupek - předjíždění na zákazu a tudíž půl roku bez papírů a pokuta 5 tis. (nejnižší sazba).

Do správního řízení jsem napsal dopis, že se nemohu zúčastnit a že prosím o přeložení. Vyhověno nebylo. Ještě v den řízení jsem tam volal a měl půlhodinový telefonát, kde jsem se omlouval. Bylo řečeno, že "odsoudit" mě mohou i bez mé účasti. Pán byl ale rozumný a sám říkal, že to je šikana a abych se odvolal. (nabízel jsem i náhradní termíny) Nyní jsem dostal vyhodnocení s tím, že mám 14 dní na odvolání.

Máte prosím někdo zkušenost, jak postupovat? Celý soupis dávám do přílohy, kdo by si chtěl počíst.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2015, 15:54:01 »

Vy jste jel po vozovce, řidič BMW po krajnici a nikoli v jízdním pruhu. Řidič BMW tedy nebyl účastníkem provozu na vozovce a nemohl být tedy předjížděn.
Viz definice pojmů zákon 361, §2 písm. t) a v)
Zákon dále hovoří o předjíždění výhradně v souvislosti s jízdními pruhy. Řidič BMW však v žádném jízdním pruhu nebyl, tedy nemohl být předjížděn. Jak by šla podobná situace nazvat je celkem lhostejné, ale o předjíždění de iure zde nešlo.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2015, 16:10:26 »

Podle mě taky nešlo o předjíždění, ale na http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0095_9As__110_20120221085410_prevedeno.pdf to vidí jinak.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2015, 16:27:56 »

Ten rozsudek NSS vypada moc nepekne, na druhou stranu mam pocit, ze to ten clovek prosral uz v argumentaci na nizsich urovnich.
Ovsem i presto to bohuzel muze urad pouzit jako judikat na podporu sveho pohledu na vec.
IP zaznamenána

jose

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2015, 16:37:59 »

Nějak jim to pokulhává. Když se to snaží prasácky na něco napasovat pak by této situaci byla nejblíže souběžná jízda více pruhů. Při předjíždění se dělá úplně jiný manévr. Navíc co je to za sračku, že na to nemá mandát to zrušit. To jako, když fízl pošle nějaký nesmyslný přestupek tak on to musí odklepnout? Právě za to tam bere ty prachy a pokud nejde o jednoznačný přestupek tak to má odložit, protože se přestupek nestal. By mě zajímalo zda řešili i toho co jel v tom odstavném pruhu.
« Poslední změna: 13 Července 2015, 16:44:23 od jose »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2015, 16:42:44 »

To mi ho teda vyndej. Takže já to teda musím zaflekovat a počkat, až ono auto úplně zastaví, abych ho mohl objet? Což se dělá hlavně úplně skvěle, pokud se ti na kufr lepí nějakej borec. :x
IP zaznamenána

jose

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2015, 16:53:27 »

Jestli máš koule tak je potřeba to HOVNO co vytvořili pořádně rozmazat a medializovat a nenechat to tak!!!!
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2015, 17:05:32 »

Tohle mi leží v hlavě už pěknou řádku let... V zákoně přece není nic o tom, že by „překážka” musela stát:
Citace
§2 z)
...
ee) překážka provozu na pozemních komunikacích je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace,
Když se bude po silnici kutálet balík sena, tak to přece překážka je... Ale když nějaký balík pojede autem dvacítkou po krajnici, tak podle mě taky.


Citace: pajik77
...
O papíry jste ještě nepřišel, a i když přijdete, nemusí to být snadno a rychle. Pořád není nic ztraceno, teď je jen nutno se v poslední den lhůty dobře odvolat. Dostal jste například možnost seznámit se s podklady rozhodnutí mezi tím ústním jednáním a samotným rozhodnutím? Už to samo by vrátilo věc k novému projednání.
« Poslední změna: 13 Července 2015, 17:18:35 od vava »
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2015, 17:19:16 »

Je to přesně tak debilní, jak všichni říkáte. Nevěřil jsem vlastním uším, když mi řekli, že mi seberou na půl roku papíry.  to je fakt debilní, protože když já za ním pojedu dvacítkou, tak udělám kolonu a nakonec stejně někdo začne předjíždět a je to mnohem nebezpečnější.

Fakt je, že frajer v BMW předemnou zajel až k pangejtu a vyloženě mě vybízel, abych jel. Na videu je vidět, že jsem na něj ani nenajížděl, ani ho neatakoval. Na tempomat jsem jel osmdesátkou dál a neřešil to.

To, že to je šikana víme. Ale co udělat pro to, aby mi nesebrali papíry? Máte někdo zkušenost?
« Poslední změna: 03 Října 2015, 00:15:12 od pajik77 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #9 kdy: 13 Července 2015, 18:58:58 »

Hm, šikana ..... to je na nakopání do kulí, tenhle fašismus. Takže někdo (nejlépe opicajti) bude v odstavném pruhu stát a pokaždé když ho někdo bude míjet, tak popojede pár metrů a bude vyrábět přestupce tralalá.
Řidičák Vám seberou, až když prohrajete na všech úrovních až po Ústavní soud, což se mi nezdá. Do té doby to pořeší odložení výkonu rozhodnutí. A nákladů na právníky se nebojte, uděláme trust a podělíme se o náklady nebo raději o výnosy. Kraj si toho bude vědom a raději nerozhodne.   
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #10 kdy: 13 Července 2015, 19:19:14 »

Vzhledem k tomu, že je to má srdeční oblast, tak se do trustu hlásím. Ale zpět na zem...

Koukám, že rozhodnutí s datem 8. 7. už máte 13. 7. naskenované - to bylo moc rychlé. Všechny další zásilky odteď musíte přebírat až desátý den. Váše nejbližší kroky budou:

* Získání kompletního obsahu spisu (asi budete muset Vy nebo někdo s plnou mocí jet do Tábora, protože čas hraje proti nám) a nahrání přímo sem nebo někam na uložto.
* Naskenování všeho, co Vám doposud úřad poslal, a rovněž poskytnutí zde.
* Podání odvolání přesně po 15 dnech od doručení rozhodnutí dle místní kalkulačky (http://30kmh.cz/calc.html). Zde přenechám radu zkušenějším; za sebe hlasuji pro podání tzv. blanketního odvolání, ve kterém si zažádáte o lhůtu pro doplnění důvodů odvolání. Pak bude třeba v „ostrém” odvolání namítat vše, co se dá.
IP zaznamenána

bussobusso

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #11 kdy: 13 Července 2015, 20:05:29 »

Souhlasím s Josém, že je pěkná sračka, že ten hodný pán ze správního (orgán) nemá mandát, aby to zrušil. Jestli ho nemá, přiznává, že je akorát výběrčí, a to je na druhou stranu pěkné příznání a důvod pro podjatost. Vážně Vám připadá člověk, který Vám lže o svých kompetencích a chce Vás obrat o papíry, peníze a body hodný ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2015, 10:28:58 »

Vedl bych obhajobu zhruba takto:
1. značka tam byla zjevně za tím účelem, aby řidiči nepřejížděli do levého jízdního pruhu, který byl v danou chvíli protisměrný. Tato úprava dává jasný smysl. Její využití pro sankcionování objetí vozidla v odstavném pruhu má však jasný šikanózní charakter, který zjevně odporuje smyslu místní úpravy značení. Chybí tedy materiální aspekt přestupku.
2. zákon jasně definuje předjíždějí jako míjení vozidel v jízdních pruzích. Odstavný pruh jízdním pruhem není, chybí tedy i formální aspekt přestupku.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2015, 11:48:57 »

Nejen tak. Ve věcné rovině bych dále argumentoval tím, že se jednalo o překážku (a tedy objíždění) a dále vzhledem k absenci změny směru a rychlosti jízdy se nejednalo o předjíždění - zákon totiž předjíždění přesně nedefinuje vůbec, takže asi stojí za to nabídnout vlastní variantu.

Dále je potřeba zaměřit se na důkazy, ze kterých úřad vycházel (k tomu bude zapotřebí ten spis). Je z videa opravdu patrné, že vozidlo vpravo se pohybuje? Neexistuje pochybnost, že zastavené auto je jiné, než natočené? Lze to vše dokázat bez svědectví policistů? Zkrátka - je skutek opravdu „řádně zjištěný a prokázaný”?

Nakonec je třeba podívat se na procesní stránku, tedy zda byly opravdu dodrženy procesní postupy, jak úřad píše. Nejzajímavěji se mi jeví to seznámení s podklady rozhodnutí, které možná vynechali (resp. přilepili k ústnímu jednání). K tomu bude zase potřeba vidět kompletní korespondenci s úřadem. Možná i to, že úplně smetli telefonickou omluvu by bylo dobré zmínit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #14 kdy: 14 Července 2015, 13:13:32 »

Pokud byla dálnice opravdu pouze zúžena o levý jízdní pruh a pravý + odstavný zůstal ve standardním provedení, tak je pravý jízdní pruh od odstavného pruhu oddělen VDZ V 4 "Vodicí čára". Tato podle § 18 písm. e) Vyhlášky 30/2001 vyznačuje okraj vozovky. Takže vy jste vozidlo v odstavném pruhu "předjížděl" ve smyslu, že jste projel okolo něj rychleji, ale to vozidlo podle platných zákonných ustanovení nebylo na vozovce.
Totéž by pak mohli napasovat na traktor, orající sousední pole. Existence nějakých svodidel, rygolů, mezí, svahů a podobných záležitostí mezi okrajem vozovky a hypotetickým traktorem na poli je nepodstatná, podstatná je definice vozovky jako prostor mezi čarami V 4. Zbytek je mimo vozovku.
« Poslední změna: 14 Července 2015, 13:21:00 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.