30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doplnění údajů - japonec - nehoda  (Přečteno 12703 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #15 kdy: 04 Června 2015, 15:43:40 »

poslal prikaz na 1500 + 1000 spravni poplatek.

Jinak plati porad ze ourednik nemuze v prikaznim rizeni pozadovat 1000,-?? Jen jestli ma cenu podat trestni oznameni....

Ano, platí a některé úřady to už vědí  ;)

Ze strany úřadu je to výborná nahrávka na smeč. Na ouřadu jde podat TO hned pro dva trestné činy (podvod a zneužití pravomoci) a vzápětí důvodná námitka podjatosti, ve které lze argumantovat po linii: podal jsem na něj TO -> není nestranný, naopak, má zájem na tom, aby výsledek pro mě dopadl co nejhůř -> střídat!

Moc hezké vzory zde publikoval jkraus222:

TO: http://30kmh.cz/index.php?topic=1243.msg12414#msg12414
Podjatost: http://30kmh.cz/index.php?topic=1243.msg12487#msg12487

TO bych podal hned, podjatost tak týden před nařízeným jednáním.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #16 kdy: 04 Června 2015, 15:47:22 »

Za přestupek v příkazním 1000 požadovat nemůže.
Za SPRDEL ano.

Protože to že v příkazním nemůže chtít 1000 je v přestupkovém zákoně a na SPRDEL to neplatí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #17 kdy: 04 Června 2015, 16:22:31 »

Tohle mi nedávno na trestní oznámení napsala policie (zazaloval jsem jeden Balikov dle vzoru, aby se meli cim bavit a bylo neco na odvolani)

Šetřením policejního orgánu bylo zjištěno, že řízení o správním deliktu provozovatele vozidla
dle ust. § 125f odst. 3 zákona o silničním provozu je řízením vedeným dle zákona č.
500/2004 Sb., správního řádu (dále sprŘ), když zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na
pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů (dále
zákon o silničním provozu) , neobsahuje vlastní procesní úpravu. Zákon č. 200/1990 Sb., o
přestupcích, se v případě řízení o tomto správním deliktu neuplatňuje, a to ani subsidiárně.


Rovněž i tvrzení, že v příkazním řízení nevznikají žádné náklady, je mylné, neboť tyto
vznikají minimálně správnímu orgánu
(čas potřebný pro nastudování podkladů, vydání
rozhodnutí – příkazu, náklady doručování). Ust. § 79 odst. 1 SprŘ pak neobsahuje taxativní
výčet nákladů řízení, jedná se pouze o výčet demonstrativní, za náklady řízení lze tedy
považovat i jiné výdaje, než výdaje uvedené v ust. § 79 odst. 1 SprŘ.


čili příště zkusím něco jiného - třeba zformulovat, že si obec dava pokuty do rozpoctu na pet let dopredu - tedy ze neceka ze se bezpecnost zlepsi.. ale nevim za jaky konec to chytit, bo nejsem pravnik
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #18 kdy: 04 Června 2015, 16:52:09 »

Tohle mi nedávno na trestní oznámení napsala policie (zazaloval jsem jeden Balikov dle vzoru, aby se meli cim bavit a bylo neco na odvolani)

Šetřením policejního orgánu bylo zjištěno, že řízení o správním deliktu provozovatele vozidla
dle ust. § 125f odst. 3 zákona o silničním provozu je řízením vedeným dle zákona č.
500/2004 Sb., správního řádu (dále sprŘ), když zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na
pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů (dále
zákon o silničním provozu) , neobsahuje vlastní procesní úpravu. Zákon č. 200/1990 Sb., o
přestupcích, se v případě řízení o tomto správním deliktu neuplatňuje, a to ani subsidiárně.


Rovněž i tvrzení, že v příkazním řízení nevznikají žádné náklady, je mylné, neboť tyto
vznikají minimálně správnímu orgánu
(čas potřebný pro nastudování podkladů, vydání
rozhodnutí – příkazu, náklady doručování). Ust. § 79 odst. 1 SprŘ pak neobsahuje taxativní
výčet nákladů řízení, jedná se pouze o výčet demonstrativní, za náklady řízení lze tedy
považovat i jiné výdaje, než výdaje uvedené v ust. § 79 odst. 1 SprŘ.


čili příště zkusím něco jiného - třeba zformulovat, že si obec dava pokuty do rozpoctu na pet let dopredu - tedy ze neceka ze se bezpecnost zlepsi.. ale nevim za jaky konec to chytit, bo nejsem pravnik

Myslím, že budu mít něco hodně podobného. Ještě jsem to nepřevzal.

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #19 kdy: 04 Června 2015, 22:16:54 »

Ano, platí a některé úřady to už vědí  ;)

Nevím co vědí, některý úřady náklady ve SPRDELi dávají některý ne. Co je důležitý je, že podle správního řádu můžou. Dokonce me už na několika úřadech řekli, že podle správního řádu v řízení o SPRDELu náklady uložit musí - § 75 odst. 5 správního řádu, tak teď kdo se v tom má vyznat  :-\
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #20 kdy: 16 Července 2015, 09:12:44 »

Malý dotaz, řeším teď trestní oznámení podané proti úřední osobě, protože v příkazním požadovala náhradu nákladů řízení. Jedná se o SPRDEL. Podíval jsem se teď pořádně do příkazu a mají tam uvedené z jakého důvodu požadují náhradu nákladů, tedy podle § 79 odst. 5 SŘ. Můžou mě obvinit z křivého obvinění, v případě, že jsem věděl, že požadují náhradu nákladů oprávněně?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #21 kdy: 16 Července 2015, 12:14:32 »

To asi ne, kdokoliv na kohokoliv může podat trestní oznámení, až státní zístupce rozhoduje, jestli se tím bude zabývat.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #22 kdy: 16 Července 2015, 13:39:18 »

Přiznám se že jsem se trochu lekl § 345 trestního zákoníku

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
...
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
... 
e) spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.
 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #23 kdy: 16 Července 2015, 13:51:41 »

Myslím, že se s tím nikdo nebude zabývat, maximálně jako stížnost, jkraus222 podával takovéto tretní ovinění běžně.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Doplnění údajů - japonec - nehoda
« Odpověď #24 kdy: 18 Července 2015, 04:34:43 »

Přiznám se že jsem se trochu lekl § 345 trestního zákoníku

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
...
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
... 
e) spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

Běžně se ale podává trestní OZNÁMENÍ, což je něco úplně jiného než OBVINĚNÍ dle § 345 TZ.

Samozřejmě je potřeba to i v podobném duchu napsat, např. "Domnívám se, že došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu dle § ...." TO je jen bonz, který následně orgány prošetří.

Obviněním by pak bylo lživé uvedení (např.) při výslechu na PČR: "Zavraždil ji XY."
IP zaznamenána