30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!  (Přečteno 5696 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« kdy: 08 Června 2015, 15:47:06 »

Pánové, je to tady. Uplynul rok a já chci svoje prachy!

Takže o co se jedná:

- květen 2014 - odtah vozidla, u kterého jsem zapsán jako provozovatel kvůli údajnému parkování v křižovatce
- na odtahovém parkovišti mi bylo vydáno až po zaplacení (hotově, karty neberou, složenky jaksi večer v sedm taky nezaplatíte...), paragon samozřejmě mám
- červen 2014 - výzva k uhrazení částky - jako poslušný občan jsem udal řidiče - cizinec v cizině
nic
nic
nic
nic
 - červen 2015 - prekluze

vzhledem k tomu, že jako provozovateli mi nebylo prokázáno žádné protizákonné jednání, mám v plánu získat prachy za odtah zpět
večer dám dohromady dokumentaci

HLEDÁM tímto zkušenější kolegy, který by byly ochotni mi s tím pomoci (komunikace s úřady, paragrafy a pod.). Rád pak samozřejmě vše sepíšu a podělíme se s ostatními pyráty silnic a best practice.

Předem děkuji
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2015, 21:03:16 »

studijní materiál : http://kraken.slv.cz/KSVYCHK21Co220/2010

Ve stručnosti - odtahovka nemohla zadržovat vozidlo (vydání podmíněno zaplacením), protože mezi majitelem a odtahovkou nebyl žádný smluvní vztah a nebyla zde ani žádná splatná pohledávka. Majitel nemusel platit odtah, protože prokázal tkz. liberační důvody = důvody zprošťující ho odpovědnosti, protože o odtahu nebyl vzhledem ke své nepřítomnosti informován.

myslím si, že něco z toho se dá posadit na tento případ. Akorát že žaloba bude muset směřovat proti odtahovce, protože zde je bezdůvodné obohacení. Proti městu by se jednalo o náhradu škody za nesprávný úřední postup, ale z toho se vysmeknou. A dost možná, že tam bude ta roční prekluze nakonec v jejich prospěch, chtělo to podat těsně před prekluzí.   
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2015, 09:50:02 »

Cital ste niekto odvolanie tych zmrdov? To je jedna perla za druhou:
"Žalobce byl vědomě a o své vůli dlouhodobě nepřítomen v HK a své vozidlo ponechal na veřejné komunikaci, přestože věděl, že se komunikace pravidelně čistí."
"Jednalo se tedy o nedbalý postoj žalobce ke svým povinnostem jako uživatele pozemní komunikace."
"... jejichž provozovatelé prokáží svou nepřítomnost ... budou odstraněna na náklady toho, kdo realizuje veřejný zájem a provozovatelům vozidel umožní lehkomyslné upřednostňování svých osobních zájmů oproti zájmu veřejnému."

To musela teda pisat poriadna komunisticka svina ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2015, 10:33:10 »

díky za tipy

tady to bude podle mě trochu rozdílné, páč na můj případ se už vztahuje SPRDEL, tj. jsem musel čekat do prekluze, abych mohl s čistím štítem tvrdit, že jejich prezumce viny prostě na mě neplatí...

každopádně odtahovka je provozována městem, takže by to snad mohlo být jednodušší

nejspíš asi začnu telefonátem na dopravní odbor a uvidíme, co mi k tomu řeknou sami páni úředníci
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2015, 13:05:13 »

Tak to jsem moc zvědavý jak to dopadne.

A jestli bych to mohl taky zkusit vymáhat..
http://30kmh.cz/index.php?topic=1472.15
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vykoupení - prekluze - chci prachy!
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2015, 12:48:50 »

takže update - povedlo se mi konečně dovolat na MP (nejdřív úřad, odsud mě navigovali na MP), ale je to teda makačka...

každopádně mám potvrzeno, že důvod, kvůli kterému bylo vozidlo odtaženo, prekludoval

s dotazem, kdo mi vrátí prachy mě odkázali na "vykonatele", tj. správu služeb

takže jim jdu napsat hezký dopis - poradí někdo zkušenejší s formulací, na koho to přesně adresovat a pod.?

ještě jednou na závěr shrnutí, jestli jsou moje myšlenkové pochody správné:

MP uznala, že vozidla stálo v křižovatce, následně nařídila správě služeb odtah
"údajný" skutek prekludoval, tj. nemáme přestupek, natož vinníka
zato máme majitele, jenž musel za tento přestupek (který se nestal, a který on nezapříčinil) zaplatit
tj. někdo se na můj účet obohatil
IP zaznamenána