30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8]

Autor Téma: Žádost o platy a odměny - zamítnuto  (Přečteno 69438 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #105 kdy: 06 Září 2017, 21:55:05 »

Děkuji za nabídku, pošlu PM.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #106 kdy: 06 Září 2017, 22:56:23 »

Tak me napada, co udelat seznam dotazovacu obdobne, jako mapu nahlizecu?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #107 kdy: 07 Září 2017, 08:15:18 »

Tenhle komentář nelze brát vážně, ani autoři se netají tím, že to je prostě úřednický pohled na InfZ. Navíc, i kdybychom ho brali za objektivní, tak kus komentáře nadepsaný „domníváme se, že“ nebude v právním diskursu trumfovým esem.

Když to vezmu věcně, tak úprava je od začátku myšlená tak, že u mimořádně rozsáhlého vyhledání PS nejdřív vyčíslí náklady a teprve po jejich úhradě informaci vyhledá. O tom nikdo nepochybuje, jinak by ta možnost požadovat náhradu neplnila svůj primární a jediný účel a sice bránit PS před DoS útokem. Když si navzdory tomu PS požadované informace vyhledá do zásoby a dobře to utají, tak klidně může postupovat jak mu radí FR-komentář, tedy tvářit se, že informace v požadované formě zatím neexistují. Jakmile ovšem PS připustí, že informaci má (nebo to jinak vyjde najevo), ale začne tvrdit nějaké fantasmagorie typu, že informace existuje fakticky ale neexistuje právně (což v podstatě ten komentář naznačuje), tak má smůlu. Fakt bych rád na takovou situaci někdy narazil, vychutnal bych si to.

Předně nějaké obcházení práva je blbost, úředníci navíc při své aroganci nejsou s to pochopit, že tzv. jednání in fraudem legis je jakýsi nouzový korektiv, k jehož aktivaci by mělo docházet, slovy klasika, maximálně jednou za deset let. Ve skutečnosti, jakmile se úředník trochu rozkouká je mu vysvětleno, že něco jako obcházení/zneužití práva existuje, začne to jako růžového slona vidět všude kolem sebe.

Především to je však PS, který má v takové situaci máslo na hlavě. Pokud si informaci ještě před úhradou vyhledal, protože mu přišla užitečná i pro jeho vlastní činnost, tak nikdy neměl na náhradu právo (je dostatečně jasně dovozeno soudy). Pokud si ji vyhledal fakt do šuplíku a poté, co původní žadatel nic neuhradil, čeká, komu by toho černého petra šoupnul, tak se ke svěřeným rozpočtovým prostředkům zachoval krajně nehospodárně a měl by to příslušným způsobem reflektovat (např. tak, že to bude požadovat jako reverz po příslušném ouřadovi, resp. nebude mu ty hodiny s tím strávené počítat jako rozhodné pro vznik nároku na plat).

Zdravím, asi speciálně pana hh, měl bych tu jeden případ, o kterém se zmiňuje ("Jakmile ovšem PS připustí, že informaci má (nebo to jinak vyjde najevo), ale začne tvrdit nějaké fantasmagorie typu, že informace existuje fakticky ale neexistuje právně (což v podstatě ten komentář naznačuje), tak má smůlu. Fakt bych rád na takovou situaci někdy narazil, vychutnal bych si to.").

Momentálně mám rozhodnutí z kraje, kde je potvrzena výše úhrady a na námitku vyhledání informací dopředu (to je jasně potvrzeno v Oznámení o výši úhrady - všechny informace již byly vyhledány dopředu) se odvolávají se právě na "Furek, Rothanzl, Jírovec).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #108 kdy: 11 Září 2017, 10:26:45 »

Tak me napada, co udelat seznam dotazovacu obdobne, jako mapu nahlizecu?

Není problém, už jsem stejně ofiko označen za kverulanta, takže se hlásím:)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #109 kdy: 12 Září 2017, 03:41:01 »

Není problém, už jsem stejně ofiko označen za kverulanta, takže se hlásím:)

Také jsem pro každou špatnost, rád zažádám.

Moje pověst mezi ouředníky již doznala větší újmy, když jsem zjistil, že mám na kartě řidiče zapsaný jeden hloupý přestupek z nerozvážného mládí a tak jsem si nechal po letech spisy vytáhnout (slušně jsem je požádal o vyzvednutí z archivu), abych do nich nahlédl. První spis z přestupkového oddělení byl v pohodě, tak jsou na to zvyklí. Jen měli trochu problém ho najít, protože dotyčná referentka byla zrovna u moře a nebyla vůbec ráda, že platila za příchozí roaming za dotaz od kolegyň - spis nalezen. Druhý spis byl na ekonomickém (tehdy to po mě museli vymáhat) a tam nejsou zvyklí na návštěvy z řad veřejnosti. Takže nejdřív že ho nevydají. Tím se mě ale nezbavily a  následně přivolaný vedoucí jim to vysvětlil, takže hledaly dál, po 70 mintách našli. Všechno všudy jsem 5 úřednic zabavil na 2 hodiny, kdy nemohly škodit dalším.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #110 kdy: 12 Září 2017, 20:15:22 »

Řeším přestupek s jedním ouřadem, takže též zkusím zažádat. Uvidíme
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8]