30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Mrtvé" s. r. o.  (Přečteno 7810 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
"Mrtvé" s. r. o.
« kdy: 24 Června 2015, 15:26:29 »

Ahoj,

nemám žádný konkrétní problém, jen mě napadla taková věc, něco na způsob "osoby mrtvé" - bude provozovatel vozidla popotahován úřadem skrze SprDel, pokud úřadu prokáže (kupní smlouva), že v době spáchání přestupku vlastnila předmětné vozidlo konkrétní s.r.o., která však, jako na potvoru, je v době projednávání zločinu, již zrušena? Ke změně provozovatele v registru vozidel nedošlo, jelikož se obě smluvní strany po, dejme tomu, 2 hodinách trvání smluvního vztahu (během kterých došlo k onomu hříchu), dohodly, že si původní majitel vozidlo koupí zase zpět... Jde mi o to, že provozovatel v tu dobu prokazatelně nemohl dostát své povinnosti zajistit atd., protože v tu chvíli provozovatelem nebyl, byla jím ona spol... Ještě bych doplnil, že bývalý jednatel/jednatelé je sice žijící osoba, nicméně s firmami má úřad povinnost komunikovat pouze pře DS a ta je již, krucipísek, neaktivní/zrušená...

Díky, Sepp
« Poslední změna: 24 Června 2015, 15:38:05 od sepp »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2015, 15:36:28 »

Ale najít "mrtvou právnickou osobu" je asi mnohem větší problém, než najít mrtvou fyzickou osobu, ne?
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2015, 15:51:14 »

Nepadá to na tom, že provozovatel je prostě ten, kdo je daný okamžik zapsán v registru jako provozovatel (a může být jiný než vlastník)?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2015, 16:05:43 »

Ale najít "mrtvou právnickou osobu" je asi mnohem větší problém, než najít mrtvou fyzickou osobu, ne?

Pravděpodobně ano, jen mě to napadlo, tak jsem to zkusil...
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2015, 16:13:46 »

Nepadá to na tom, že provozovatel je prostě ten, kdo je daný okamžik zapsán v registru jako provozovatel (a může být jiný než vlastník)?
Netuším. Měl jsem na mysli vlastníka a provozovatele v jedné osobě... Hodil jsem to sem v naději, že se k tomu vyjádří zdejší erudovaní bijci, zocelení množstvím úspěšně absolvovaných střetů se státní buzerací. Je mi jasný (a počítám s tím), že to bude smeteno ze stolu jako úplná blbost... ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2015, 10:20:28 »

A co se stane když jako provozovatele zapíšete firmu která pak zkrachuje?

I když než tohle tak stejně bude jednodušší zapsat jako provozovatele bezdomovce a úřadům popřát hodně štěstí s vymáháním odpustků.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:"Mrtvé" s. r. o.
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2015, 20:55:16 »

Tohle s bezdomovcem už asi rok funguje, máme sbírku lístečků za parkování, neznámý počet výzev za rychlost a všichni jsou happy.  :)
http://30kmh.cz/index.php?topic=335.msg994#msg994
IP zaznamenána