30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Přišel PŘÍKAZ  (Přečteno 10842 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #15 kdy: 25 Června 2015, 10:49:54 »

Odpustkem, plným názvem určenou částkou, která formálně není pokutou, bylo těch prvních cca 500 - 600 Kč.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

TheViking

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #16 kdy: 25 Června 2015, 12:06:19 »

Já myslel, že tyto stránky tu vznikly od toho, aby jsme nepodporovali výdělečnou činnost státu..
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #17 kdy: 25 Června 2015, 12:40:24 »

To je pravda, ale u firemního auta je potřeba alespoň minimální spolupráce s provozovatelem, protože jemu úřad posílá nabídku zaplatit odpustek. Na to je 15 dnů. Pokud není zaplaceno začíná vyšetřování přestupku, to trvá asi 2 měsíce a úřad při něm nic nezjistí. Následuje opět dopis provozovateli tentokrát s příkazem k uhrazení pokuty za správní delikt. Pokud se chcete hájit, nesmíte prošvihnout 14 dnů na podání odporu, pak následuje klasické správní řízení. Jinak nabyde příkaz právní moci a už proti pokutě není odvolání.

Strategicky lepší je, pokud chcete obtěžovat zaměstnavatele co nejméně, aby po obdržení nabídky odpustku firma udala řidiče (podle mě, zkušenější mě klidně opravte). Tím vypadne z kola, úřad už jí nebude dělat problémy a skočí po Vás. Vy se pak můžete hájit i s využitím tohohle fóra, ale základem je nenechat uplynout zákonné lhůty.

To jen tak ve zkratce, v jiných tématech je to rozebráno podrobněji, tak si to tu pročtěte pro příště. Tuhle bitvu jste sice už prohrál, ale válka zdaleka nekončí ;)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #18 kdy: 25 Června 2015, 12:44:56 »

Já myslel, že tyto stránky tu vznikly od toho, aby jsme nepodporovali výdělečnou činnost státu..

ano, ale pak pro to sám musíš udělat víc, než přijít s křížkem po funuse, takže repeat: nastuduj si základy, pak to nezmrvíš jako v tomto případě. materiálů i odkazů je tu dost

tento thread je dále zbytečný, prosím Františka o DEL
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #19 kdy: 25 Června 2015, 12:56:03 »

Zamykám
IP zaznamenána