30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak funguje P+R  (Přečteno 14518 krát)

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Jak funguje P+R
« kdy: 22 Června 2015, 11:31:24 »

V Třebíči mají nový dopravní terminál. Článek na www.trikape.cz nám vysvětluje, jak „funguje” parkoviště P+R:
Citace
(...) V případě, že řidič využije toto parkoviště k jinému účelu, stává se svým jednáním podezřelým ze spáchání dopravního přestupku a na toto vozidlo může být umístěna Výzva za účelem podání vysvětlení pro řidiče motorového vozidla. Řidič tohoto vozidla musí prokázat jízdenkou hromadné dopravy, že hromadnou dopravu v určitou hodinu a den zaparkování vozidla použil. Tento dopravní přestupek může být řešen ve zkráceném řízení o přestupku blokovou pokutou až do výše 2000 Kč.

Celý článek na http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/terminal-prinesl-nove-znaceni-a-kamery
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2015, 12:24:25 »

Moc se mi líbí jak každý odstavec zakončili šťavnatou výhružkou :D Mimochodem to s tou povinností prokázat se jízdenkou je doufám lež? I když představa, že si zákonadbalí občané/řidiči v Třebíči právě zakládají archiv jízdenek MHD na rok zpět je celkem vtipná.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2015, 12:48:08 »

Ano, je to naprostý nesmysl, takto to opravdu nefunguje. „Podezřelý” ve skutečnosti nemusí dělat vůbec, ale vůbec nic. Prokazovat, že hromadnou dopravu nepoužil, musí Oni. I kdybychom přijali myšlenku, že dokazuje řidič, je to stejně nesmysl, protože by byli diskriminováni cestující s přeplatní jízdenkou a černí pasažéři.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2015, 13:00:42 »

No mna by skor zaujimal ten blabol okolo toho zlteho znacenia. Ze by za toto niekto mal mat rozkopanu papulu je uplne jasne, ale je to ok voci zakonom?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2015, 13:56:25 »

Ano, je to naprostý nesmysl, takto to opravdu nefunguje. „Podezřelý” ve skutečnosti nemusí dělat vůbec, ale vůbec nic. Prokazovat, že hromadnou dopravu nepoužil, musí Oni. I kdybychom přijali myšlenku, že dokazuje řidič, je to stejně nesmysl, protože by byli diskriminováni cestující s přeplatní jízdenkou a černí pasažéři.

Jim na prokazani ze jste hromadnou dopravu nepouzil staci, ze se neprokazete jizdenkou nebo cimkoliv jinym ;) Je sice pravdou ze dukazni bremeno nese spravni organ, ale v pripade ze ja neco tvrdim, tak to musim dolozit.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2015, 14:26:21 »

Především není vůbec jasné, jestli toto pokutování vůbec nějakou oporu v zákoně má, neboť

Citace
"Parkoviště P + R" (č. IP 13d), která označuje parkoviště, ze kterého lze
pokračovat v jízdě prostředkem hromadné dopravy osob a "Parkoviště K + R"
(č. IP 13e), která označuje parkoviště, na kterém lze zastavit za účelem
vystoupení a nastoupení osob, které dále využívají prostředek hromadné
dopravy osob,

podle vyhlášky (§12 odst. 1 písm q vyhl 30/2001) nic řidiči dále neukládá z parkoviště pokračovat hromadnou dopravou. V zákoně o tom pak není ani čárka. Takže správní řízení a doložit paragraf, žádná pokutička nebude. Zjevně se snaží napasovat to na odstavec 1 písmeno k, to je oblíbený sport městapa, ale zákon nikde nestanovuje, že by značka P+R říkala něco jiného, než že se odtamtud je možné přepravit hromadnou dopravou, povinnost ani zdaleka.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2015, 14:29:00 »

Jízda hromadnou dopravou se dá určitě prokázat třebas svědectvím kamaráda který jel náhodou s vámi.

(Hardcore: Žádám provedení důkazu výslechem následujících 150 lidí kteří se možná v tu dobou nacházeli v okolí a mohli mě vidět jet hromadnou dopravou  :) )

Nebo:
Řidič zaparkoval a následně odjel hromadnou dopravou bez lístku. Tím se nestal dopravní přestupek ani SPRDEL. Co se týká jízdy bez lístku tak v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odmítám vypovídat.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2015, 15:45:07 »

Především není vůbec jasné, jestli toto pokutování vůbec nějakou oporu v zákoně má, neboť

Já si myslím, že to opravdu nemá oporu v zákoně a proto ostatní města mají "Provozní řády P+R" kde mají za parkování dvojí ceny - jednu pro uživatele MHD a druhou pro neuživatele. Zda je to v pořádku netuším - napadá mě diskriminace a vázaný prodej - ale hlavně to přesouvá problém do roviny občanskoprávní, kde jsou možnosti městapa omezené.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2015, 16:01:20 »

Napadá mě potenciálně zajímavý scénář "SMS jízdenka + při vyzvedávání auta z P+R vybitý telefon"
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2015, 17:27:36 »

Podle mě je to stejný jako s placeným parkovištěm, v zákoně není nic o tom, že se musí platit parkovné. Pokud si to město řeší vyhláškou, tak si defakto můžou odhlasovat co chtějí, na to žádnej zákon není potřeba ;)
« Poslední změna: 22 Června 2015, 17:30:50 od Tacecek »
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2015, 09:21:08 »

Jim na prokazani ze jste hromadnou dopravu nepouzil staci, ze se neprokazete jizdenkou nebo cimkoliv jinym ;) Je sice pravdou ze dukazni bremeno nese spravni organ, ale v pripade ze ja neco tvrdim, tak to musim dolozit.

Tohle je velmi závažná oblast - kdy vlastně mám možnost se tou jízdenkou „neprokázat”? Souhlasím s tím, že pokud v městské vyhlášce bude, že při odjezdu (třeba) musím předložit jízdenku, tak přes to nejede vlak a předložit ji musím. Ovšem v situaci, kdy po mně zpětně chtějí podání vysvětlení, tak ho již můžu odepřít. To ale přeci nemohou interpretovat tak, že jsem nepředložil jízdenku, a tudíž ji nemám, nebo ano?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2015, 11:12:33 »

V každém případě se pak ovšem nejedná o přestupek za odst. 1 písmeno K, ale za porušení provozního řádu parkoviště. Ani vyhlášku k tomu nemají a provozní řád mi nejde dohledat. Takže MP jenom pustě plká.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2015, 11:43:53 »

Fakticky jde o parkoviště u nového dopravního terminálu (Linkový BUS + Vlak + MHD), na druhé straně přes ulici je nemocnice, která má zoufalý nedostatek parkovacích míst. "Návod k použití" je zatím DYI městapa, vyhláškou to neprošlo. Prvotní myšlenka - lze-li to takto nadneseně nazvat - byla, aby nebylo možné zaplnit parkoviště návštěvníky nemocnice. Mám však za to, že pokud jde parkoviště, označené ryze značkou IP 13d, DYI městapa je k ničemu. Pokud by daný prostor nějak vymezili a dali k tomu provozní řád, opřený o městskou vyhlášku, můžou chtít celkem cokoli, co není v rozporu....
OT: Obdobně funguje prostor P+R v Amsterdamu. Máš lístek MHD na daný den příjezdu a odjezdu = platíš 4 éčka/den, nemáš = platíš 4 éčka/hodinu (nebo tak nějak, dva roky jsem tam nebyl).
« Poslední změna: 24 Června 2015, 11:46:04 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2015, 12:16:35 »

Napadlo by mě prostě vysomrovat/koupit jízdenku od příjíždějícího uživatele MHD/odjíždějícího řidiče nebo využít http://farebandit.net/. V nejhorším případě koupit nejlevnější jízdenku - nastoupit na terminálu, označit, vystoupit na terminálu.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Jak funguje P+R
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2015, 12:37:40 »

Taky bych mohl tvrdit, že MHD použil někdo, koho jsem dovezl. Každopádně dokud nebude jednoznačný provozní řád nebo vyhláška, tak se můžou jít klouzat.

Fikané řešení ze strany nemocnice by bylo zavést pidibusovou linku mezi parkovištěm a nemocnicí.
IP zaznamenána