30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz predjizdeni  (Přečteno 43777 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #15 kdy: 22 Června 2015, 10:29:25 »

Vozidlo které jsem řídil nebylo moje, je firemní a tudíž jsem 3 osoba, majitelem je Arval, k dispozici ho ma firma u které pracuji a já ho mám přidělené k praci
Opatrně s těmi osobami blízkými v případě služebního vozu. Aby neobeslali zaměstnavatele, který jim sdělí, že vozidlo máte ve výlučném užívání vy a nemáte oprávnění ho někomu zapůjčovat dále. Možná by nebylo od věci zkusit naťuknout firmu, jak se k tomu bude stavět. Jeslti bude stát za Vámi, nebo bude loajální ke státu a vše jim napráská i když Vás tím potopí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #16 kdy: 22 Června 2015, 11:09:12 »

nemáte oprávnění ho někomu zapůjčovat dále.

To je policistům k ničemu. Já mohu svěřit vozidlo komukoliv kdo je způsobilý a má oprávnění, smluvní omezení mezi mnou a majitelem vozu jdou mimo dopravní předpisy. Maximálně by to mělo vliv na hrazení případné škody pojišťovnou, ale na to kdo řídil nebo ne to vliv nemá.
Samozřejmě Vám to může následně udělat problémy v práci - že jste vozidlo svěřil třetí osobě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2015, 11:19:57 »

Takže jestli jsem to pochopil správně tak počkám až mi přijde dopis, ten vyzvednu v poslední možný den a dostavim se na řízení v datu který převezmu na poště a budu první než se k věci vyjádřím nejdříve požadovat záznam z vrtulníku? Co pak? Řeknu ze se k věci nebudu vyjadřovat?

Přesně tak - jediná odpověď na cokoliv musí být - k věci se vyjádřím po důkladném seznámení se spisem a poradě s právníkem I kdyby Vás ujišťovali že Vám papíry nevezmou a bůh ví co ještě k tomu

Nebo mohu vidět záznam ještě dříve než si mě porvou k projednani?

Ano jakmile bude v běhu správní řízení můžete si dojít pro kopii spisu před nařízeným jednáním což zase nepřispívá k přiblížení prekluze.
Nejlépe bude až Vám cokoliv od úřadu přijde, tak to anonymyzovat a hodit sem nebo se rovnou s někým zkušeným dohodnout aby Vás buď zastupoval nebo Vám systematicky pomáhal a radil.

IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #18 kdy: 22 Června 2015, 15:02:27 »

Ano, to mate pravdu a nerad bych měl nějaké nepříjemnosti v práci, jsem u firmy teprve dva měsíce.
A jak je to s datovou schránkou? Schránku nemám, policistka se mě asi třikrát ptala, jestli toto ma adresa pro doručování. Zjišťuji si nějak datové schránky? A pokud si zřídí datovou a oni mi pošlou dopis do schránky, tak se dopustili nějaké chyby?
Vím určitě, ze jsem začal předjíždět na přerušované čáře mimo zákaz.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #19 kdy: 22 Června 2015, 15:31:10 »

Pokud si dokážete zpřístupnit datovou schránku rychleji než Vám policie nebo úřad odešlou první psaníčko můžete se zkusit schovávat před pošťačkou a uhrát nějaký čas na tom, že Vám bude nesprávně doručováno poštou. ALE například to "prolomí" jakýkoliv jiný doporučený dopis (třeba od Vaší banky), pro který si budete muset v době uložení ouředního dopisu na poštu a i tak to chce potom velmi pevné nervy, protože se Vám budou snažit dokázat, že jste písemnost vhozenou po 10 dnech do stránky mohl převzít, když se v bydlišti normálně zdržujete a pod. Nicméně je to jedna z cest jak to celé prodloužit. Škoda že jste si zavařil tím, že jste se s tou policejní 3,1415926 bavil.....chlape...takovej nerozum.
V každém případě už nikomu nic neříkajte bez porady s právníkem nebo velmi důkladném rozmyšlení.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #20 kdy: 22 Června 2015, 15:45:30 »

Mě se takhle povedlo posunout termín o měsíc. Den po nařízeném termínu jsem napsal na úřad datovkou, že jsem ve schránce našel dopis. Že jim za něj děkuji, nicméně jsem nebyl schopen se na nařízený termín dostavit, protože mi ho nedoručili do datovky a dostal se mi do ruky pozdě. Nechť tedy nařídí nový termín a doručí mi ho správně. K tomu mohou přiložit také nascanovaný spis.
Oni navíc na první termín rafinovaně předvolali svědky, takže navíc byli za blbce, když je předvolávali znovu.
« Poslední změna: 22 Června 2015, 15:50:13 od opas »
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #21 kdy: 22 Června 2015, 17:17:20 »



Tomu moc nerozumím. Když mne vyzvou, abych se legitimovat a já to neudělal, tak to je neuposlechnutí přece ne? Nevím, moc se v těch zákonech nevyznám, pravé proto jsem zde u zkušených 😀😀 aby mi poradili jak se zachovat a neudělat nějakou pitomost.

Já jim předložil doklady až po té, co mi řekli a k ničemu jsem se v žádném případě nepřiznal, naopak

Dnes jsem tama jel znova a vím ze jsem začal předjíždět mimo zákaz na přerušované čáře a zasazoval jsem se ještě před křižovatkou, ale to uz jsem byl v zákazu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #22 kdy: 22 Června 2015, 18:54:35 »

Tomu moc nerozumím. Když mne vyzvou, abych se legitimovat a já to neudělal, tak to je neuposlechnutí přece ne?

Celé to podle mě mělo vypadat asi takto (pro příště):
Policistka vešla na Váš pozemek - na to Vy :"Dobrý den nacházíte se na soukromém pozemku, máte k tomu povolení nebo nějaký jiný právní důvod?"
Policistka by se musela pakovat pryč, případně volejte GIBS nebo 158
Jakmile by byla venku tak se jí buď nevšímat nebo jí říci, že pokud chce nějaké vysvětlení ať Vás podle zákona předvolá. Pokud by chtěla jakékoliv vysvětlení na  místě - tak odmítnout s odkazem na listinu práv a svobod. 
Maximálně by na tom Vašem pozemku musela zaimprovizovat a vymyslet si nějaký důvod k zjištění Vaší totožnosti (podezření z něčeho konkrétního), pak možná maximálně předložit občanku, řidičák a techničák ani náhodou a (následně) požadovat písemně potvrzení o prvedeném úkonu (paragraf 109 ?)
A pokud možno celou dobu nahrávat na mobil.

Já vím ono se to lehce řekne, ale když kovbojka málem tasí.....
 
Beztak jim jde jenom o tom někoho chytnout (asi se jim nedařilo) aby kolega měl důvod se svézt v opicejním létadle a oni ospravednili ty zbytečný náklady....
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #23 kdy: 22 Června 2015, 19:33:18 »

Ano mate pravdu ze se to lehce řekne  :D :D

Já jsem ji dal doklady až když mi řekla co jsem ,,údajně ,, udělal (ze jsem předjížděl v zákazu)

Ma chyba ze jsem ji ty doklady dal a i to ze jsem dýchal do testru ikdyz jsem uz byl mimo vozidlo........
Měli vůbec na to nárok?

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #24 kdy: 22 Června 2015, 20:21:25 »

Jak říkal starý dobrý Spinoza : "Každý má jen tolik práv, kolik má moci". A ozbrojená byla policistka a Vy jste měl jen nefunkční plot. Takže dokud by jste ji nedostal za plot, tak byl vždy důvod Vás zpacifikovat pro napadení úřední osoby. Je tu bohužel ten moment překvapení a nezvyk svá práva prosazovat, takže jste se ještě choval poměrně chladnokrevně.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #25 kdy: 23 Června 2015, 01:19:16 »

Mimochodem, taková noticka, letová hodina za statisíce korun a možná naberou pět pokut, zatímco po pachatelích násilných trestných činů nikdo nepátrá a s vrtulníkem už vůbec ne.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #26 kdy: 23 Června 2015, 23:21:21 »

na to Vám odpoví, že piloti stejně musí létat
já jsem takhle - a dnes už mohu přiznat, že s klepajícími koleny - odmítl vydat doklady od vozidla a ŘP na vjezdu před domem
překvapivě si chvíli s mým OP povídali s vysílačkou, pak mi ho nasraně hodil na kapotu auta a odjeli
asi o od*ral někdo další
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #27 kdy: 23 Června 2015, 23:28:59 »

Pořád můžou hledat ty pachatele těžkých zločinů a ne buzerovat s kravinama jestli lítat teda jako že „musí“.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #28 kdy: 29 Června 2015, 22:37:56 »

Ano mate pravdu ze se to lehce řekne  :D :D

Já jsem ji dal doklady až když mi řekla co jsem ,,údajně ,, udělal (ze jsem předjížděl v zákazu)

Ma chyba ze jsem ji ty doklady dal a i to ze jsem dýchal do testru ikdyz jsem uz byl mimo vozidlo........
Měli vůbec na to nárok?
S tímhle pozor. Ano, dle selskýho rozumu už dávno řidič nejste. Bohužel ne všechno funguje jak bychom si přáli a až NSS zrušil rozhodnutí a rozsudek soudu (2 As 130/2011-63) - což je pozdě, dotyčný už měl pravomocný zákaz. Celá věc se týkala právě toho, kdo je a kdo není řidičem. Pokud jste věděl, že nic nemáte, tak je nedýchnout minimálně zbytečnej čas a práce navíc.

Asi by odvolačka měla soudnost, pokud by se předhodil přímo rozsudek NSS, ale kdo ví...
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #29 kdy: 12 Srpna 2015, 18:51:09 »

Tak a uz je to tady, čekal jsem oznámení později.....
Mohu poprosit o radu?

Takže vyzvednu v poslední možný den a nahraju předvolani?
IP zaznamenána