30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz predjizdeni  (Přečteno 43800 krát)

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
[WIN] Zákaz predjizdeni
« kdy: 21 Června 2015, 17:05:04 »

Dobrý den,

Včera se mi stala nepříjemná věc.....

Vracím se z práce a na silnici I. Třídy jsem začal předjíždět kamion před zákazem předjíždění kde byla i značka.... Při předjíždění mi kamion začal přidávat a já se před nej nemohl zařadit a musel předjíždět i druhy kamion před nim. Bohužel jsem neviděl, ze nademnou létal policejní vrtulník, který to údajně natáčel.
Dopadlo to tak, ze jsem dorazil domu, zaparkoval na zahradě a sedl si na terasu. Teprve tehdy jsem si všimnul nademnou vrtulniku, který poletoval nademnou. Po chvíli na mě bafla policistka, která mi vlezla na můj pozemek bez vyzváni a začala po mne chtít doklady atd. Já ji řekl ze pokud mi neřeknou co se děje, tak jim žádné doklady nedám. Takže mě lustruvali a pak mi řekli, ze přestupek jde do správního řízení. Video mi neukazali, neměli ho u sebe, prý až ve správním řízení.

Je nějaká možnost, jak ne přijít o řidičák? S pokutou a body počítám, ale řidičák potřebuji k práci.
Budu rad za jakoukoliv radu, která by mi pomohla.

Děkuji za info.
« Poslední změna: 19 Června 2016, 07:59:13 od mila6032 »
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2015, 17:58:15 »

A nebyl jste nahodou mezi tim v dome? Nebo nekde mimo dohled vrtulniku?
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2015, 18:09:07 »

tak to je hustá storka, úplná Cobra 11  :P

jak si lustrovali, kdyz jste opicajtjce nedal doklady? na zaklade ceho?
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2015, 18:21:39 »

Pane jo :)

Asi bych se nebál. Automatizovaný prostředek používaný bez obsluhy u vrtulníku fakt neuhrajou, takže SprDel nehrozí. A pokud ztotoznovali řidiče až doma u grilu, tak si ve správním řízení říkají o slušnou sodu.

Zatím doporučuji klidně spát a až přijde nějaký dopis, tak ho anonymizovat a nahrát sem.

A nebo...

Pokud budete mít zájem, a nikdo z místních bijců nebude proti, tak správního řízení s vrtulníkem bych se tuze rad ujmul.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2015, 19:12:30 »

To video bude zároveň i důkaz ve prospěch řidiče.Začal předjíždět tam kde mohl a následně se dostal do krajní nouze.Nemohl vědět, zda se mezitím za kamionem nevytvořila kolona a protože zhodnotil, že stíhá předjet, tak se rozhodl předjíždění  dokončit.
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #5 kdy: 21 Června 2015, 20:33:08 »

Bohužel jsem vylezl z auta a šel na terasu na cigáro, otázkou je jestli to po celou dobu nahrávali nebo ne, a doklady jsem jim předložil až po té, co mi vysvětlili kvůli čemu mě chtějí legitimovat. Jde o to, jestli nejde nějak zpochybnit to jejich jednání, protože na mě bafli na mem pozemku, tam neměli právo vůbec jít. Zvonek máme. Mohla zazvonit. Pak jsme věc řešili uz mimo pozemek.

Jak to myslíte, ze kamera z vrtulníku jde zpochybnit?
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2015, 21:13:32 »

Dobře, vylezl jste z auta. Kde byli v tu chvíli policajti? Jak dlouhá doba uplynula od zaparkování ke ztotožnění?

Všechno ostatní bych řešil až podle spisu. I varianta, kterou nastínil kverulant je hratelná.
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2015, 21:24:20 »

Cca po 10 minutách dorazila hlídka dopraváků na majících 😀😀 byli 3, a to mi ještě dělali zkoušku na alkohol. Ma blbost ze jsem jim to umožnil. Byl jsem uz mimo vozidlo. Dechová zkouška dopadla dobře. Nadýchal jsem 0
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2015, 21:37:09 »

Prima. Vůbec nepředpokládám, že by Vás z vrtulníku 10 minut natáčeli, jak si na zahradě vychutnavate cigaretku, ale jen tak pro dokreslení se zeptám ještě na jednu věc. Od vystoupení z auta po příjezd hlídky jste byl pro vrtulník stále viditelný? Nesel jste třeba do baráku, garáže, skleníku, pod pergolu, slunečník ....?
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2015, 21:59:59 »

Já blbec chtěl jít domu a převlect se, bohužel jsem byl na terase, která je zastřešena, je souběžně se střechou. Taky si nemyslím ze by natáčeli po celou dobu.
Myslíte si ze je šance ( a jaká ) to nějak uhrát, abych nepřišel o ŘP?
Napadá mě to třeba uhrát na střevní problémy. Proto jsem spěchal, abych si nenadělal do kalhot, myslím ze je to i v ústavě. Přece si nenadělám v autě do kalhot, ale já nešel vůbec dovnitř.......

Bez Ridicaku jsem bez práce. Policajti mi tvrdili, ze ty záběry jsou tak kvalitní, ze během přestupku přečetli Spi auta a jak navádění hlídku ke mě domu, tak jim říkali ze sedím na terase a kourim
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2015, 22:16:41 »

Šance je v podstatě vždy. Teď bych vyckal, až se mládenci ozvou. Pak bych zažádal/dosel nahlédnout do spisu a dle toho vymyslel strategii.

Hlavně si do kalhot nenadelat teď :) Z Vámi popsaného jsem nabyl dojmu, že bude na čem stavět.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2015, 22:19:08 »

....Napadá mě to třeba uhrát na střevní problémy. Proto jsem spěchal, abych si nenadělal do kalhot, myslím ze je to i v ústavě. Přece si nenadělám v autě do kalhot, ale já nešel vůbec dovnitř.......
Nevymýšlejte kraviny, na lítost se tady nehraje. A počkejte na výzvu orgánu a potom chtějte než cokoli řeknete nejdřív to video. Klíčový moment bude okamžik, kdy řidič(ka) vystupoval(a). Vy nebo možná nějaká osoba blízká, kterou by jste ani při mučení neprozradil.  :)
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #12 kdy: 21 Června 2015, 22:39:44 »

Takže jestli jsem to pochopil správně tak počkám až mi přijde dopis, ten vyzvednu v poslední možný den a dostavim se na řízení v datu který převezmu na poště a budu první než se k věci vyjádřím nejdříve požadovat záznam z vrtulníku? Co pak? Řeknu ze se k věci nebudu vyjadřovat?

Nebo mohu vidět záznam ještě dříve než si mě porvou k projednani?
IP zaznamenána

Macin86

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #13 kdy: 21 Června 2015, 22:41:20 »

Vozidlo které jsem řídil nebylo moje, je firemní a tudíž jsem 3 osoba, majitelem je Arval, k dispozici ho ma firma u které pracuji a já ho mám přidělené k praci
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz predjizdeni
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2015, 23:49:23 »

Ihned po výzvě si vyžádáte kopii spisu. To Vám pod nějakou záminkou odmítnou, tak na prvním jednání si tu kopii necháte na místě udělat, video by Vám měli dát na DVD, ale vezměte si raději i flashku. Potom sdělíte, že se k věci vyjádříte do 14 dnů po seznámení se se spisem. No a potom (nebo i dříve) bych Vám doporučil se nechat zastupovat - třeba od mila6023, který se nabízel výše.
IP zaznamenána