30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 0,30 a 0,29 ŘP neodebrán  (Přečteno 45843 krát)

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #15 kdy: 04 Srpna 2015, 16:12:41 »

Vzhledem k velikosti města budou zřejmě jejich reakce "expresní". Možná v den druhého jednání bude stále trvat doporučení klidu na lůžku :D Pokud nebude chtít uznat papír od lékaře, tak to také nebude tak špatný... Jinak každopádně doporučuji už teď zde studovat možnosti, které pak budete dávat do odvolání. Žádost o kopii spisu je zde http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2015, 17:28:06 »

Ano reakce byla expresní, dne 6.8. jsem měl ve schránce výzvu k vyzvednutí. (druhý den od pozvání k vysvětlení)- Nejpozdější termín vyzvednutí je 17.8.
Zítra chci poslat žádost o spis a poprosit někoho z forá kdo by se v tom případě angažoval.
Rozhodně nechci přijít o papíry, jsem na nich existenčně vázán.
« Poslední změna: 10 Srpna 2015, 17:35:31 od M323 »
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #17 kdy: 27 Srpna 2015, 10:25:41 »

Dneska jsem si převzal spis k mému případu. Jak bylo již tady napsáno, vše je hezky rozmáznuto. Co vše sem nahodit a nebo se mého problému ujem někdo komu to vše pošlu aniž bych to nějak anonymizoval?

Další předvolání mám na 3.9. a zajíamolo by mě zda bude problém když u lékaře si vybájím nějaké potvrzení o tom že mám mít klid na lůžku, že mám dovolenou a užívám klidu na lůžku a při tom budu v zaměstnání. Kontrolují něco takkového a nebo mají až tak daleké pravomoce?

Díky za odpověď
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #18 kdy: 27 Srpna 2015, 20:18:43 »

a co varianta tentokrát tam přijít vyžádat si výslech opic??? a omluvit se až z dalšího??
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #19 kdy: 27 Srpna 2015, 20:35:54 »

Přečtete si celé toto vlákno : http://30kmh.cz/index.php?topic=1655.0
Je tam spousta pro Vás relevantních informací.
Zatím se mi jeví jako nejlepší strategie hrát překvapeného, protože ta piva byla před 8 hodinami a měla být dávno odbouraná. Nebo jste si ostřikoval od much a potom v tom seděl. a ať prokáží, že to není pravda. Nebo stačí mít něco s alkoholem rozlité v kufru (třeba vodku).
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1241225-pozor-na-smesi-do-ostrikovacu-muzete-nadychat-az-07-promile
https://www.youtube.com/watch?v=fs-cbYxeqeM
« Poslední změna: 27 Srpna 2015, 20:37:43 od kverulant »
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #20 kdy: 31 Srpna 2015, 18:51:39 »

Takže strategie asi následující.
Nastoupit k jednání, říct něco o tom že jsem si nebyl vědom toho že jsem pod vlivem, v uvedený čas jsem měl 2 piva a 3. bylo nealkoholické. Ještě před jízdou jsem zkoušel foukat do čínského měřidla kde vyšla negativní zkouška. V případě nějakého problému nic nepodepisovat nesouhlasit s rozhonutím a poslad dál k vyšší instanci?
Pročetl jsaem výše zmiňované vlákno ale vykládat pohádku o rozlité vodce někde na zemi na zadních sedácích je takové už dost ujeté. Ale pokud mi to má zachránit řidičák tak budu klidně tvrdit že jsem Miceky Mouse a řídil Kačel Donald a rampa Mc Kvak seděl vzadu a rozlil tam tu vodku.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #21 kdy: 31 Srpna 2015, 21:00:36 »

Jdete na to správně.
Ty moje nápady jsou nadhozy k tomu že Vás třeba napadne to nějak rozvinout (dědovi jsem převážel jeho paličskou soupravu a asi nebyla vyčištěná). Už pár lidí to ustálo na chybějící vědomé zavinění, takže pokud nechcete variantu ostřikovačů, tak asi BAT metoda (best available technique).
Hodí to míč na stranu hřiště orgánu, aby prokázal, že jste věděl nebo mohl vědět. Tipoval bych, že soudit se jim nebude chtít (jsou už judikáty, kdy to projeli ) a nabídnou nějakou remízu.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #22 kdy: 01 Září 2015, 09:37:24 »

Já bych to spíš viděl na to že se mi vzadu rozlil kanystr zimní směsi do ostřikovačů jak jsem tam vezl mou tetu z druhého kolena která již není tak mrštná jako kdejaká mladice.
Nejsem moc zkušený v těchto věcech ale ještě při tomhle jednání co bude mi nemůžou vzít papíry a GAME OVER. Nebo ano?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #23 kdy: 01 Září 2015, 12:21:25 »

Zatím se řeší přestupek. Řízení o odebrání ŘO je samostatné a muselo to by být přesně uvedeno v pozvánce s požadavkem, aby jste svůj ŘP laskavě přinesl.
Pokud proběhne jednání, tak si budete moci udělat dojem, kam to chce úřad tlačit. Doporučuji nahrávat, aby se jim zabránilo přitvrzovat hru, pokud nepůjdete na nějakou jejich nabídku.
Ještě si prostudujte tohle :
http://30kmh.cz/index.php?topic=545.25 konkrétně
« Odpověď #25 kdy: Září 23, 2014, 05:15:34 odpoledne
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #24 kdy: 02 Září 2015, 05:26:15 »

Řidičský průkaz Vám zabavit nemůžou. Za jeden z projednávaných přestupků (písm. b) nicméně je zákaz činnosti. Žádné řízení o odebrání řidičského oprávnění (v souvislosti s přestupkem) ani řidičského průkazu neexistuje, oprávnění se pozbývá nabytím právní moci rozhodnutí o uložení zákazu činnosti.
Vaše nejlepší šance jsou včasné a podložené omluvy.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #25 kdy: 04 Září 2015, 09:20:26 »

Tak pro změnu nám onemocněla paní která tohle měla řešit. Přemýšlím nad tím že bych poslal nějaké písemné vyjádření a dál se k tomu nevyjadřoval. Myslíte že je tohle možné?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #26 kdy: 04 Září 2015, 17:45:57 »

... Žádné řízení o odebrání řidičského oprávnění (v souvislosti s přestupkem) ani řidičského průkazu neexistuje, oprávnění se pozbývá nabytím právní moci rozhodnutí o uložení zákazu činnosti.
Sorry. Bylo tím míněno Řízení o zadržení řidičského průkazu dle par. 118c zak. 361/2000 do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku.
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/silnicni-provoz/cast1h3d3.aspx
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #27 kdy: 10 Září 2015, 04:11:30 »

Dneska jsem byl teda u ústního projednání přestupku. K tomu jsem uvedl že se hodlám vyjádřit písemně, na což mi byla dána lhůta 7 dnů.

Přemýšlím že bych jim poslal něco na tenhle způsob  který je tady uvedený ve foru.

Soudruhům z magistrátu jsem poslal zhruba toto:

"Dne X.Y.2015 kolem 1:45 hod. jsem byl v obci XY kontrolován silniční hlídkou, přičemž jsem byl podroben orientační zkoušce na alkohol. Se zjištěnou hodnotou jsem souhlasil,  Údajně naměřená hladina alkoholu v krvi činila 0,30 a 0.29  g/kg.

Jak jsem uvedl do protokolu, dne X.Y.2015 jsem mezi 17-18 hod. vypil třii desetistupňová piva. To mohu doložit svědeckými výpověďmi.  Vlastním komerčně dostupný detektor alkoholu v dechu a pokud den před jízdou požiji alkohol, vždy si před řízením provádím dechovou zkoušku. To jsem učinil i tentokrát a měřidlo žádný alkohol v dechu nedetekovalo. Měření byl přítomen pan XY, bytem XY, který toto může prokázat svou svědeckou výpovědí.

Nedovedu si vysvětlit, jak bylo následné naměření jakékoliv hladiny alkoholu v krvi možné. Neužíval jsem žádné léky ovlivňující odbourávání alkoholu a byl jsem zdravý. Neměl jsem žádný důvod se domnívat, že by ten den mělo odbourávání alkoholu v organismu probíhat jinak než v jiné dny. Podle ing. Jaroslava Zikmunda, znalce v oborech zdravotnictví – toxikologie a chemie – instrumentální analýza, je hladina alkoholu do 0,2 g/kg „jednoznačně fyziologická hladina“ a do 0,3 g/kg „možná zvýšená fyziologická hladina“ (http://jarda-zik.sweb.cz/alko/alko016.htm) Předpokládám, že se u mě tedy jednalo o zvýšenou fyziologickou hladinu alkoholu.

Ust. § 5 odst. 2 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, stanoví, že „řidič nesmí řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky, kdy by mohl být ještě pod jejich vlivem“. K tomu v daném případě nedošlo, neboť jsem 15 hodin po požití čtyř desetistupňových piv již nemohl být pod vlivem alkoholu. Pokud by správní orgán zastával opačný názor, je povinen ho prokázat a postavit najisto (viz níže citovaný rozsudek).

Ačkoliv byly zjištěny některé znaky přestupku, přestupek se nestal, neboť chybí zavinění, protože jsem měl přiměřený důvod se domnívat, že pod vlivem alkoholu nebudu – a to jak na základě množství vypitého alkoholu a doby, která uplynula mezi jeho konzumací a řízením vozidla, tak na základě skutečnosti, že mi můj detektor alkoholu v dechu žádný alkohol před jízdou nenaměřil.

Na daný případ plně dopadá judikatura Nejvyššího správního soudu, a to konkrétně rozsudek č.j. 7 As 105/2010 – 96 ze dne 12.5.2011, v němž NSS konstatoval:

„K naplnění objektivních znaků skutkové podstaty tedy mohlo dojít jen tak, že stěžovatel požil alkoholický nápoj (případně jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou) a poté řídil vozidlo v natolik krátké době po tomto požití, že byl ještě pod vlivem alkoholického nápoje, resp. jiné návykové látky s alkoholem jako účinnou látkou. Znakem skutkové podstaty výše uvedeného přestupku je to, že pod vliv alkoholu jako účinné látky alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky mající vliv na řidičovu pozornost a schopnost ovládat vozidlo se stěžovatel musel dostat jen a pouze požitím tohoto nápoje, resp. této látky. ... K tomu, aby mohla být shledána vina za spáchání přestupku podle § 22 odst. 1 písm. b) zákona o přestupcích, tak musí být prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi obviněného z přestupku byla zapříčiněna tím, že požil alkoholický nápoj nebo jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou. Znamená to tedy, s ohledem na požadovaný důkazní standard a důkazní břemeno, které v přestupkovém řízení leží na správním orgánu (srovnej rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 24. 5. 2006, č. j. 2 As 46/2005 - 55, www.nssoud.cz), musí být nad vší rozumnou pochybnost prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi řidiče má právě tuto příčinu, a že tedy nebyla způsobena příčinou jinou. Důkazní břemeno nese správní orgán.
Pro závěr o zavinění stěžovatele je tedy nezbytné, aby bylo prokázáno, že neměl vzhledem k okolnostem přiměřené důvody pro závěr, že (již) alkohol v jeho krvi není. Řidič je v takovém případě, nemá-li konkrétní důvody k jinému závěru, zásadně oprávněn
vycházet z presumpce předvídání normálního fungování svého organizmu.“

Na základě výše uvedeného navrhuji, aby správní orgán v souladu s ust. § 76 odst. 1 písm. a) ZoP řízení zastavil, neboť skutek, o němž se vede řízení, není přestupkem."
To mi poradil jkraus222 (díky moc).


Tohle jsem přerbral z jiného vlákna zde na foru. Nevím zda se to dá úplně přesně napasovat na můj případ. Prosím o radu.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #28 kdy: 10 Září 2015, 06:57:34 »

Jen pozor, aby Vám seděl ten počet piv uváděný v různých částech vyjádření a počet hodin mezi pitím a jízdou. :)
Jinak to vyjádření zcela jistě použít lze.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #29 kdy: 10 Září 2015, 07:37:42 »

Tak jsem volal té paní co má řešit můj řestupek. Byla velice příjemná, s tím že neví zda to rozhodne bez mé přítonosti a nebo mi vůbec uzná nějakou omluvenku od lékaře. Pokud uzná tak mi obratem posílá nové předvolání.

Jak mozna uzna? Bud ti to uznala nebo ne, na mozna se nehraje.

Prijmena pani? Jdes na urad nebo do nevestince?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin