30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 0,30 a 0,29 ŘP neodebrán  (Přečteno 45842 krát)

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
[WIN] 0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« kdy: 21 Června 2015, 10:56:52 »

Nazdar,
v noci jsem musel převézt auto z jedné vesnice auto do druhé, jelikož jsem si ještě nebyl jistý zda jsem úplně ready tak řidičák pro jistotu putoval do kastlíku. Samozřejmě že mě sebraly, jinak bych tu nepsal. No co vás budu napínat, dechová zkouška odhalilka hodnotu 0.30 a při druhém foukání po 5minutách 0,29  Řidičák zůstal v kastlíku. Po těchto hodnotách se mě začaly ptát co jsem pil, ať to přiznám že jinak jedeme na krev. Což by asi byl větší problém.
Tak jsem uvedl 3 piva mezi 17 a 18 večer. Zastaven jsem byl v 1:40. Žádné sepisování se nekonalo, načmáraly si do sešitu jméno, hodnoty, daly mi podepsat výsledek z drageru a nějaké lejstro o poučení a tím to haslo. Žádné sepisování pohádek o tom kolik a kdy jsem toho vypil zda jsem vypadal už na pohled opile a podobně, jakou jsem měl chůzy a sepisování dalších věcí.
Další problém je že mi nedávno řidičák vrátily za něco podobného, skončil jsem bez podmínky alespoň mi to tvrdila ouřednice protože to bylo řešeno městem a ne soudem.

Tak a co teď dál, čekat až se ozve někdo z úřadu a nebo mi pošlou dopis že mám odevzdát ŘP?
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 10:03:12 od plikous »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2015, 14:07:34 »

S fízly se nebavíme. Nejspíš by se na tu krev vykašlali a i kdyby ne, tak tím, že by vyšla podobná hodnota, byste si nijak zvlášť nepřitížil. Takhle jste se jim úplně zbytečně přiznal a ve spojení s tou recidivou očekávejte zákaz, který nebude vůbec snadné napadnout.

Až něco přijde, dejte to sem. Ta 3 piva byla pochopitelně nealkoholická. Dále se jistě najdou další okolnosti, které vysvětlí falešně pozitivní výsledek zkoušky, fízly bude třeba při ústním jednání vyslechnout a nechat je se do toho zamotat, důsledně aplikovat AMTS atd. a třeba se povede to uhrát na prekluzi.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2015, 19:34:38 »

Není to tak úplně beznadějné, uvidí se, co bude z zápisu od policajtů. Dodatečně si už nic vymýšlet nemohou a od Vás mají podepsány max ty výsledky dýchání. Trochu to tu pročtěte a zjistíte, že je spousta možností jak naměřit a přitom nebýt pod vlivem.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2015, 20:52:52 »

Zdarec,
díky za povzbuzení. Já vím můžu si za to sám. Neměl jsem sedat do auta. Ale stalo se. Rozhodně bych nerad zase na psychotesty a podobně. Proto taky jsem už na začátku řekl že jsem řidčák zapoměl.
Hlídka po mě chtěla jen podepsat papír co vyjel z tiskárny od Drageru s hodnotama a pak nějaké poučení. Nic víc. A mimo protokol jsem uvedl ty piva. Nikde jsem nic na papíře neviděl a ani nepodepisoval že bych něco pil.
Nevím zda mají nějaký zvukový záznam. Nebo je tímhle vybavena policie ?
« Poslední změna: 21 Června 2015, 21:39:40 od M323 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2015, 22:05:01 »

Mohou to mít, ale můžete chtít, aby se případný záznam stal součástí spisu. A až potom to rozporovat nebo vysvětlit jinak. Počkejme co bude.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2015, 01:40:25 »

No oni si ty papíry sepíšou někde v klidu sami. Jeden to vyplní a druhej to podepíše jako svědek. Já jsem jim taky jen tak mimochodem řek, že předchozí den jsem měl pár lahváčů, ale nic ohledně toho jsem nepodepisoval. A když jsem si vyžádal kopii spisu, tak to tam bylo napsaný. Nutno dodat, že v mym případě se zachovali celkem férově, že si tam nevymysleli nic navíc, ani tam nezaškrtali, že bych se motal, táhnul ze mě alkohol nebo tak něco.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2015, 09:27:33 »

Přesně tak, to že nic nesepsali na místě, naprosto vůbec nic neznamená, ve spisu to bude pěkně okořeněné - jak byla chůze nejistá, nálada euforická, oči zarudlé a byl cítit alkohol a podobný bláboly. A ty přiznaný piva se vsaďte, že tam budou pěkně vyšvihnuté tučným písmem i s třema vykřičníkama.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2015, 10:36:30 »

A (pracovnicice nejstaršího řemesla) no čeká mě hezká budoucnost. Snad se z toho nějak s vaší pomocí vysekám. Teď mám velice špatné spaní. Bez řidičáku jsem tak nějak v té porcelánové věci na WC
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2015, 10:42:47 »

3 malá piva 10st piva mezi 17-18 hodinou 90kg muž --> za volant  může od 22:00 výše.
3 velká dvanáctistupňová piva mezi 17-18 hod 90kg muž --> za volant  může od 01:00 výše.
Zdroj http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2015, 16:36:37 »

Zdravím, tak 16.7. se na poště objevilo oznámení o zahájení přestupkového řízení a předvolání obviněného. Vzhledem k tomu že jsem nebyl v místě bydliště tak jsem si dopis vyzvednul až 18.7.
Jak pokračovat dál? Nahodit sem scan a nebo fotky předvolání.


http://www.imagehosting.cz/?v=upravene1.jpg
« Poslední změna: 21 Července 2015, 16:50:27 od M323 »
IP zaznamenána

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2015, 16:55:00 »

Z jednání se omluvit (ideálně doktor) a vyžádat kopii spisu, ať se ví co mají. Jinak je dobré takovéto dopisy vyzvedávat poslední možný den
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #11 kdy: 24 Července 2015, 09:42:59 »

To vyzvednutí v tomto případě zas až tak nevadí, neboť tady žádné lhůty neběží, snad jedině to, kdyby Vás předvolali méně jak 5 dní předem. Ale jinak samozřejmě, vždy vyzvedáváme poselední možný den!  Na kdy Vás vlastně předvolali? Jinak jak říká asocz, bylo by se dobré omluvit (doktor, pracovní zahraniční cesta) a vyžádat si co nejrychleji spis podle 106. Akorát je blbé, že se to řeší v nějaké horní-dolní, kde asi nemaj zas až tolik do čeho píchnout. Kdyby to bylo v Praze, tak to není problém dotáhnout až do prekluze, ale tady nevím, zda budou mít omluvenky dostatečný efekt, nicméně je dobré alespoň pro začátek získat nějaký čas na rozkoukání se.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #12 kdy: 02 Srpna 2015, 16:59:05 »

Zdravím,
předvolán jsem na 4.8. 2015.
Doufám že bude stačit nějaké potvrzení o návštěvě lékaře jako omluvenka. Tu pak dodat na uvedený odbor dopravy. Nebo jak tohle vlastně funguje?
popřípadě jak žádat o kopii spisu ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #13 kdy: 02 Srpna 2015, 22:51:34 »

Návštěva lékaře jako první omluvenka v rámci řízení je asi OK, ale musíte se úřadu omluvit ještě před tím jednáním, jinak vám tu omluvu nemusí uznat. Ideálně nějaká kombinace telefonátu na úřad ráno v den jednání + pro jistotu mail, aby ten telefonát nemohli popřít. Kopii potvrzení od lékaře, pokud na tom bude SO trvat, mu pak pošlete dodatečně.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:0,30 a 0,29 ŘP neodebrán
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2015, 08:50:05 »

Tak jsem volal té paní co má řešit můj řestupek. Byla velice příjemná, s tím že neví zda to rozhodne bez mé přítonosti a nebo mi vůbec uzná nějakou omluvenku od lékaře. Pokud uzná tak mi obratem posílá nové předvolání.
IP zaznamenána