30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fólie na předních bočních sklech auta  (Přečteno 24893 krát)

sup

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Fólie na předních bočních sklech auta
« kdy: 17 Června 2015, 14:37:28 »

Zdravím a zároveň žádám o radu,snad jsem se trefil do správné sekce,případně prosím o prominutí či přesunutí..a k věci
Mám na autě na předních bočních sklech tmavé fólie s atestem+pruh na čelním.Byl jsem odlapen PČR a začali to řešit,řekli že je to moc tmavé a že dva tisíce,to jak to celé probíhalo není již meritem věci,neměli ani měřák,prostě jen řekl že je tam zjevně menší propustnost světla než je povolené.Tak jsem se podivil a řekl že mi to tak zjevné nepřijde a ať mi to prokážou nějak,aspoň tím měřákem,jakožto "orientačním měřidlem".No vyslechl jsem si nějaké řeči o paragrafech a jak mě příště může sebrat řidičák atd, řekl jsem že chci tedy správní řízení.Nic mi nedávali ani podepsat jen si udělali pár fotek auta. Po popřání klidné služby jsme se rozjeli po svém.
Po 7 měsících dorazil dopis z magorátu,byl to PŘÍKAZ se složenkou ať jim zaplatím ;D ,a to já rozhodně dělat nehodlám.
To se jako můžou solit "pokuty" jen z toho ze jeden policajt řekl že jsou ZJĚVNĚ tmavší než můžou být,mě to něpřijde že je to úplně v pořádku.
Můžu prý podat proti tomu odpor.
Poradíte co jim tam poslat?
díky
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2015, 14:40:14 »

Proti příkazu je potřeba včas podat odpor. (mimochodem, o kolik jsou ta přední boční skla zatmavena?)
Nestalo se toto náhodou v Olomouci či blízkém okolí?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2015, 14:43:39 »

Poslední den lhůty podejte odpor, nijak jej nezdůvodňujte. Vzor tady jistě je. Naopak co nejdříve požádejte o kopii spisového materiálu, vzor se zde opět nachází.

Tohle dohrát do prekluze nebude problém.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2015, 14:45:46 »

Jen technická - atest na fólii nic neznamená. Pokud ji nalepíte např. na pokovená skla tak propustnost klesne pod povolený limit bez ohledu na atest.
Takže musí být souběh - atest a k tomu povolená propustnost. To že z toho teď vyklouznete nemění nic na tom, že byste si měl nechat propustnost pro jistotu zkontrolovat. Pak je můžete s klidem posílat do háje.
IP zaznamenána

sup

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2015, 15:10:41 »

Stalo se to v Brně,atest na folii v předu je na propustnost 70%
Na těch předních oknech by prý žadná folie krom bezpečnostní být ani neměla,protože jsou prý zatmaveny na max co to jde již z výroby.
Nehodlám ale řešit to že je tam mám,a že mě není vidět do xichtu a nemám oční kontakt,když si vezmu brýle nebo na motorce tmavý oční štít na helmě tak mě do oči taky nikdo nevidí přeci.
Najdu si tu nějaké ty vzory a pošlu jim to zpět.
Do prekluze to třeba protáhnout půjde,ale furt si myslím že i ty jejich měřáky nejsou schválené ministerstvem či nějakým kalibračním úřadem,tak proč se nechat popotahovat a posílat odpory,když na to stejně nemaj asi žádnou páku,toho si přeci musí být vědomi i oni,a když mi pošlou složenku tak to asi jen zkusili zda bububu zabere a zda zaplatím.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2015, 15:55:30 »

Odpor právě slouží k tomu, aby se člověk nenechal popotahovat! Pokud ho nepošlete, zavře se nad vámi obratem voda.
IP zaznamenána

sup

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2015, 16:33:15 »

Samože odpor pošlu i tu žádost o spis,už jen za ten policejní přístup,chtěl jsem ty fólie sundat ať mám klid kdyby náhodou,ale nechám je tam.Asi jsem to před tím špatně formuloval,myslel jsem to tak že na to měření těch folii nemají páku,že ty měřáky nejsou legislativne ready,ale stejně to řeší a zbytečně si zahlcují systém,ikdyž to je vlastně ku prospěchu že ;D jo nechám je tam.
Kdyby měl někdo třeba více info o těch měřácích co se použivají.
Já slyšel na jednom školení že nejsou nějak schválené asi kalibračním úřadem či co,tak by mě zajímalo,kdyby to šlo dál já jezdil s foliemi a zas me dopadli ze ohrožuju provoz,ale už by měli i ten měřák a něco naměřili abych měl další argument ať maj o čem přemýšlet.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2015, 17:14:56 »

http://www.novinky.cz/auto/257768-zatmavena-skla-muzete-mit-i-vepredu-dulezita-je-propustnost.html

http://www.propustnost-autoskla.cz/meridlo-skla-pevne/

Pokud auto má již z výroby skla tónované do zelena nebo bronzova atd, tak se tónování pohybuje okolo 22-25%. Což v podstatě znamená, že by správně na boční okna měla přijít folie o 5%. A to je asi bezpředmětné.
Další problémy mohou nastat na technické nebo může být problém s pojišťovnou při plnění.
« Poslední změna: 17 Června 2015, 17:20:05 od emet »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #8 kdy: 17 Června 2015, 22:46:00 »

…Zdravím a zároveň žádám o radu,snad jsem se trefil do správné sekce,případně prosím o prominutí či přesunutí..a k věci
…nějak,aspoň tím měřákem,jakožto "orientačním měřidlem" .No vyslechl jsem si nějaké řeči o paragrafech a jak mě příště může sebrat řidičák atd, řekl jsem že chci tedy správní řízení.Nic mi nedávali ani podepsat jen si udělali pár fotek auta. Po popřání klidné služby jsme se rozjeli po svém.
…díky

Zdravím, toje to samé, jako kdyby vám chtěli vzíti řidičák jen proto, že se jim z vašeho dechu zdál přítomen alkohol a ještě si vás (jako důkaz) u toho vyfotili.  ;)
Nemají změřeno certifikovaným měřicím přístrojem, tak nemají na vás vůbec nic. Pro jistotu si to nechte sám u někoho přeměřit. Pokud byste byl mimo toleranci, tak to raději sundejte. Ale v této chvíli už na vás nic nemají, pokud se jim sám nepřiznáte. Myslím si, že tohleto máte vyhrané…
Sranda by byla, pokud jste s tímhle navíc prošel STKáčkem.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2015, 23:00:30 »

jestli chápu dobře, tak to vůbec ničím neměřili
tedy z pouhé fotografie a výpovědi něco vytváří

první chyba byla diskuse s nimi na dané téma
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2015, 07:28:24 »

Nemají na Vás nic, jediný potenciální důkaz krom měřidla držíte v ruce vy - certifikát k těm fóliím, který by mohl dokázat, že sklo jako celek je příliš tmavé. Rozhodně jim ho neukazujte, ani úřadu v tomto případě, ani policii v budoucnosti.
IP zaznamenána

sup

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2015, 14:37:45 »

Auto prošlo s těmi fóliemi STK pokažké od doby co jej mám,a poslední STK proběhlo 3 měsíce před zastavením PČR bez problému  ;D
Stavěli mě xkrát a nikdy fólie neřešili až tady ti.

to Mike: ničím to neměřili,řeší to na základě vypovědi a fotek policie.Já se s nimi moc nebavil,plácali si svoje,řekli si o pokutu,já o správní řízení s dodatkem že nemají měřák,plácali si furt to svoje,já sem tam něco řekl,vrátili doklady a hotovo.

to vava: certifikát mám,ptali se,ale neukázal jsem jim ho,s tím že jsem vozidlo takhle zakoupil a nic jsem k tomu nedostal.Je na něm                          (na certifikátu) napsaný typ folie RE70NEARL,shodné je to i na atestu,plus je na atestu navíc napsaná kategorie "V" a to si orgán převzal za své a chytl se toho a psal v příkazu že je to atest folie která svou kategorii označení "V" má danou propustnost nižší než těch 70%.

Jinak jsem již podal na podatelnu odpor a žádost o spis s potvrzenými kopiemi pro mě abych měl jistotu že se nebudou vymlouvat že nic nedostali.
Uvidím co se bude dít dále,každopádně dám jistě vědět a prozatím děkuji všem co se vyjádřili či poradili s postupováním.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #12 kdy: 18 Června 2015, 21:31:52 »

Takže máte platné STK, výborně!
atest neatest, napsat si mohli co chtěli, to Vás nezajímá. Pokud neměřili, tak nemají na Vás vůbec nic. Hotová věc, na tom bych to postavil a šmytec…

Rozhodující je vždy měření. Už jsem to psal výš. To je jako kdyby Vám chtěli vzít řidičák jen na základě dojmu, že je z Vás něco cítit a nebo že se jim zdálo, že jedete o něco rychleji než byste měl. Prostě nezájem. Podat odpor a odvolání postavit na tom nejpodstatnějším — chybějícím měření certifikovaným a řádně zkalibrovaným měřidlem, jenž bylo použito v souladu s jeho manuálem. Tohle jim kraj nemůže podržet!
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2015, 22:45:41 »

dal bych si akorát pozor na aktivního úředníka, aby nechtěl v rámci řízení stav vozidla zkoumat
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Fólie na předních bočních sklech auta
« Odpověď #14 kdy: 18 Června 2015, 23:02:42 »

Jak by to asi zkoumal ? Leda že by za Váma poslal měšťáky? Předvolat vozidlo ještě nedokážou a i kdyby, tak v tomto SŘ se jedná o stav někdy v minulosti a ten nemusí korespondovat se současností takže by to zase nebyl žádný důkaz.
IP zaznamenána