30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ramery = automatizovany technicky prostredek  (Přečteno 9360 krát)

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Ramery = automatizovany technicky prostredek
« kdy: 10 Června 2015, 22:38:17 »

Zdravim,  neresili jste nekdo jestli ramer (7,ad9,10) spadaji do kategorie automaticky tecnicky prostredek bez obsluhy?? Samo sebou ze ty v boudě pro ptáky ;)

Dle navodu automaticky rezim maji skoro vsechny radary i lidary ale jak to bere zakon? Popr. Je k tomu nejaka metodika MDCR?

Dik za odpovedi.
« Poslední změna: 10 Června 2015, 22:47:25 od Svobodný Ovčan! »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 10:14:21 »

Tohle nevím, nicméně možná by se dalo namítat to, že zákon myslím hovoří  měření "automatizovanym technickym prostredkem bez obsluhy" a všechyn tyhle ramery alidary musí být provozovány "vyškolenou obsluhou" což si protiřečí.
Napadá mne výslech opiček a sugestivní otázka "kdo ten den obsluhoval radar" :)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2015, 10:50:50 »

Přišla mi výzva a chtěl bych si to nějak potvrdit. Mám 63 na 50tce zachyceno AD9-tkou které je v boudě. Za normálních okolností bych je vypnul nějakou antisprdel metodou ale tohle mně fakt zajímá.

Mám ještě pár dnů na bonz řidiče tak kdyby někdo již řešil prosím o info jak se k tomu ouřady staví.

Našel jsem jedině stanovisko ŘSDP - přikládám v příloze
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2015, 11:09:46 »

Takže podle všeho to do SPRDELe dojde.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2015, 11:16:55 »

No uvidíme,

napíšu hel-mutovi ať mi pošle plnou moc že ho budu zastupovat a uvidíme jak moc je to zařízení bez obsluhy.

Takže jdu prásknou chudáka Muta :(
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2015, 21:23:21 »

...... Našel jsem jedině stanovisko ŘSDP - přikládám v příloze
Pěkná ohybačka. Někdo by to měl zaslat svému poslanci s dotazem, zda to takhle zákonodárce mínil.
Nebo ideálně více lidí více poslancům.
Z tohohle pohledu je automatizovaným měřením i když PaCH vedle Vás poběží 100m se stopkami. Ty taky jdou samy.
Zajímavé bude zdokumentovat rozdíly mezi skutečně automatizovaným měřením a měřením ramerem.
Ad 1) Ráno přijdu, zapnu počítač, ten si natáhne ze serveru čerstvé přestupky, mrknu na ně a dám tisk výzev ....
Ad 2) Ráno přijdu, nainstaluji Ramer, nastavím nahrávání, jdu se dloubat v nose, potom stáhnu data, vypnu mašinku, uložím mašinku ..... a to všechno bez obsluhy  :)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2015, 21:47:59 »


[/quote]

Z tohohle pohledu je automatizovaným měřením i když PaCH vedle Vás poběží 100m se stopkami. Ty taky jdou samy.
[/quote]

 nj ale to uz neni bez obsluhy ;) ale zase jsem se zasmal. Vase prispevky mi prodluzuji zivot.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2015, 08:51:44 »

Tak jsem nasel docela peknej clanek o ramerech v budkach. A at mi jeste chvilku ourada tvrdi ze to je automaticky a bez obsluhy.


http://kladenskelisty.cz/101782/mestska-policie-kladno-vyuziva-k-mereni-rychlosti-i-pevna-merici-stanoviste/
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2015, 11:00:18 »

Tak jsem psal do Rametu jak to je s tou automatizaci a obsluhou:
Prislo tohle


Všechna zařízení je možné provozovat v automatickém režimu, kde obsluha pouze nastaví požadované parametry měření a nadále probíhá autonomní provoz. Mimo skříně to platí také pro zařízení  ve vozidlech ( ne pro měření za jízdy) a rovněž i všechna zařízení na tripodu, tady je to omezeno dohledem z hlediska vandalismu či krádeže. Všechna zařízení mohou být doplněna dálkovým přenosem dat ev. možností nastavit dálkově parametry měření. Samozřejmě všechna zařízení, jako stanovená měřidla, podléhají pravidelnému ověřování tj. kontrole, která zabezpečí dodržování zákonných požadavků na parametry a současně zabezpečí zařízení tak, aby nemohlo být zneužito.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2015, 13:17:51 »

Tak ona by asi neměla zapadnout první reakce v tomto vláknu od uživatele pk202. Jeho úvaha mi přijde správná a kupříkladu i ta knížka, která se s radarem dodává, se jmenuje "návod k obsluze". Tento návod k obsluze řeší ve své bodě 6 například i takové postupy jako je zapnutí přístroje, čistota optiky, manipulaci s konektory jen ve vypnutém stavu atd. Pokud tedy výrobce i tyto postupy nazývá obsluhou, těžko potom ono zákonné ustanovení "používaného bez obsluhy" vztahovat jen na onen automatický režim radaru, když i při jeho používání je nutná obsluha, která nejdříve vyčistí čočku a potom radar zapne, tak jak jí velí návod.

Ono i samotnému nastavení automatického režimu musí předcházet pár zásahů obsluhy radaru:

"Zařízení je plně automatické a při
dodržení Návodu k obsluze je schopno pracovat autonomně. Před počátkem měření je nutné
provádět předepsané provozní kontroly.
Provozní kontroly jsou důležitou a nezbytnou součástí používání zařízení. Provádí se vždy
před zahájením měření a při každém podezření na poruchu (mimo KONTROLA TACHA).
SIMULACE MĚŘENÍ PŘES MJ je povinné provádět u všech typů měřičů. RADAR PŘES
TACHO se provádí pouze u verze RAMER10 C před zahájením měření za jízdy.
KONTROLA TACHA se využívá hlavně při servisních úkonech. Vyžaduje definovanou
dráhu a proto ji obsluha využívá pouze orientačně při podezření na chybu, pokud má
k dispozici odpovídající definovanou dráhu.. Případnou chybu však odhalí test RADAR
PŘES TACHO."


A pokud tedy tyto provozní kontroly musí obsluha provádět vždy před zapnutím automatického režimu a jako bonus nám výrobce sděluje, že tyto kontroly jsou nezbytnou součástí používání zařízení, tak úvaha pana plk.ing Leoška úplně nekoresponduje s tím,jak výrobce doporučuje užívat jeho zařízení.

« Poslední změna: 12 Června 2015, 13:20:16 od mila6032 »
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2015, 15:56:27 »

Dekuji vsem za prispevky. A ted je tu zasadni otazka, jak pokracovat s prestupkem aby z toho bylo neco pro ponauceni.

Kdyz to hodim na helmuta tak koncime.

Kdyz to bude helmut + jeho plna moc tak se asi taky k nicemu nedoberu

Takze asi varianta ze to necham spadnout do Sprdele a tam se branit tim ze bud to neni automaticke s obsluhou a v pripade ze budou tvrdit ze to je automaticke s obsluhou tak rozporovst ze se nestal prestupek tudiz to nemohli hodit na sprdel jelikoz nedodrzeli pri mereni navod k rameru?

Nebo nejake jine napady??

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2015, 16:10:33 »

... Kdyz to bude helmut + jeho plna moc tak se asi taky k nicemu nedoberu ....

Proč by jste se nedobral, když to zastupování budete brát vážně.

Ramerem se automaticky měří, stejně jako se střílí z automatické pušky, pere v automatické pračce, topí v automatických kotlích, dělá na automatu káva, automaticky vysává a také můžete přijít domů a automaticky zmlátit ženu, ona už bude vědět za co to je.  :)   Jenom u toho někdo musí být, aby to hlídal, že se to neposere a semtam to nějak zapnout, postrčit, naplnit, vyprázdnit, uklidit ...
Nakonec i ten úředník Vás automaticky pasuje na "pyráta" a automaticky pošle výzvu a Vy máte šanci automaticky zaplatit.
Se slovy si dá tak krásně hrát, právníci a soudci to tak mají odjakživa, nově se přidavají policajti a úřednictvo. 

 
 
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #12 kdy: 12 Června 2015, 19:58:00 »

... Kdyz to bude helmut + jeho plna moc tak se asi taky k nicemu nedoberu ....

Proč by jste se nedobral, když to zastupování budete brát vážně.

Ramerem se automaticky měří, stejně jako se střílí z automatické pušky, pere v automatické pračce, topí v automatických kotlích, dělá na automatu káva, automaticky vysává a také můžete přijít domů a automaticky zmlátit ženu, ona už bude vědět za co to je.  :)   Jenom u toho někdo musí být, aby to hlídal, že se to neposere a semtam to nějak zapnout, postrčit, naplnit, vyprázdnit, uklidit ...
Nakonec i ten úředník Vás automaticky pasuje na "pyráta" a automaticky pošle výzvu a Vy máte šanci automaticky zaplatit.
Se slovy si dá tak krásně hrát, právníci a soudci to tak mají odjakživa, nově se přidavají policajti a úřednictvo.

Protoze pri verzi helmut + plna moc tak se bude resit prestupek a ne jestlivto bylo automaticke nebo neautomaticke.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Ramery = automatizovany technicky prostredek
« Odpověď #13 kdy: 15 Června 2015, 09:30:03 »

Tak jdu do toho, bude to helmi + plna moc. Budu se snazit o vyslech svedku a tam chci zjistit jak moc ovladaji ten radar (zapnuti, stahovani dat, udrzba, nastaveni)

Kdyz toho bude dost tak helmutík rekne ze neridil, ourad to hodi na sprdel a pak jim predhodim vypoved svedku jak ho pekne obsluhuji.

No uvidime jak to dopadne ;)
IP zaznamenána