30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trvalé bydliště x doručovací adresa  (Přečteno 9245 krát)

mikov

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Trvalé bydliště x doručovací adresa
« kdy: 13 Května 2014, 16:34:31 »

Dotaz který přímo nesouvisí s přestupkem. Obeslali mne z magistrátu Prahy, asi kvůli špatnému parkování před cca měsícem. Zásilku poslali na adresu trvalého bydliště, v mém případě cca 200km od Prahy kde pracuju a bydlím. Dozvěděl jsem se o zásilce od příbuzné, která tam bydlí, a dala mi vědět.

Co mne na tom štve, že ignorovali mou doručovací adresu, kterou jsem si nechal nastavit, právě abych nemusel pokaždé jet 400km kvůli poště. Datovou schránku nemám.
Mají na magistrátu povinnost tuto doručovací adresu používat, nebo se na měšťáky nevztahuje, víte někdo?

Teď nechávám stranou to že bych dle některých zdejších rad zásilku od nich vyzvedávat nemusel, ale přijde mi lepší si ji vyzvednout. Je to do vlastních rukou.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Trvalé bydliště x doručovací adresa
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2014, 16:51:36 »

Pokud je doručovací adresa uvedená v registru obyvatel, což není pro správní orgán problém ověřit a měl by adresu ověřovat vždy, musí zasílat písemnosti na uvedenou doručovací adresu.

Naprosto v klidu bych ten dopis ignoroval, případná fikce doručení nebude platná.

Počkal bych až na rozhodnutí (příkaz), pak stížnost na postup, žádost o navrácení v předešlý čas a pikantní odvolání.

Je třeba spolupráce s poštou, aby řekli co je na obálce napsaný. Na obálkách úřady většinou uvádějí co obsahuje obálka, tedy rozhodnutí, příkaz, předvolání, upomínka, výzva apod.
IP zaznamenána

mikov

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Trvalé bydliště x doručovací adresa
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2014, 14:32:39 »

No, díky za tip, mezitím jsem ale udělal to že jsem skrz webové stránky pošty si to nechal doposlat na tu svou doručovací adresu, takže se mi to (snad) do ruky dostane. Oni na výzvu o doručení napsali odesilatele - "Magistrát hl.m.Prahy, odbor dopravně správních činností, oddělení přestupkového řízení, 111 21 Praha 1, Jungmannova 35/29"

Obávám se totiž trochu jiné věci, a to že sice by na magistrátu udělali chybu, ale možný příkaz bych nezachytil, nebo by to zase někde zatoulalo, až by ho poslali znovu na trvalé bydliště a něco bych prošvihl.

Nicméně předpokládám že to jinak nemění nic na obecném postupu, nereagovat a pak použít vzdáleného přítele.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Trvalé bydliště x doručovací adresa
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2014, 18:13:02 »

Obávám se totiž trochu jiné věci, a to že sice by na magistrátu udělali chybu, ale možný příkaz bych nezachytil, nebo by to zase někde zatoulalo, až by ho poslali znovu na trvalé bydliště a něco bych prošvihl.

Jestli to opravdu nesprávně doručili, nemůžete nic prošvihnout.
Nesprávné doručení je jako by nebylo vůbec doručeno.
Lhůty na opravné prostředky a nabytí právní moci se počítají od data doručení, nebylo-li doručeno, nemůže to nabýt právní moci.

Musíte si jen pohlídat jestli to bylo opravdu nesprávné doručení, tj. na tu adresu opravdu neměli doručovat.
A taky tam je něco jako že když jste se s obsahem toho dokumentu prokazatelně seznámil, počítá se i neplatné doručení.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Trvalé bydliště x doručovací adresa
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2014, 21:49:12 »

A taky tam je něco jako že když jste se s obsahem toho dokumentu prokazatelně seznámil, počítá se i neplatné doručení.

Přesně tak, pokud bude mít úředník osobní podpis na doručence, tak je jedno jestli jsem to převzal na nesprávně uvedené adrese nebo v austrálii.
Úředník sice nepostupoval podle zákona, protože přehlédnul doručovací adresu, ale účelem bylo doručit písemnost a to se stalo a je to platné doručení.

Jinak, pokud jde jen o parkování, tak bych se nebál ani toho nezachycení příkazu nebo rozhodnutí.
Klidně bych ho nechal nabýt právní moci a po upomínce zaplatil.
Jde jen o peníze, není to závažný přestupek, tak nehrozí zákaz řízení ani body.
Dva měsíce před prekluzí bych podal opožděné odvolání nebo odpor.
Orgán to musí do 10 dnů zabalit a poslat nadřízenému správnímu orgánu, který provede přezkum a ten budu bombardovat, aby rozhodl. Přezkumné řízení jde udělat do jednoho roku od nabytí právní moci, zkrácené nejpozději do 15 měsísů od nabytí právní moci.
Ty by to rozhodnutí či příkaz měli zrušit a orgán, který vydal rozhodnutí vrátí peníze zpět protože už to bude v prekluzi nebo těsně před prekluzí.

IP zaznamenána

mikov

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Trvalé bydliště x doručovací adresa
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2015, 17:19:55 »

Tak tohle vyhnilo na prekluzi, stačil jeden dopis s osobou vzdálenou. Ani té nic nepřišlo.
IP zaznamenána