30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42526 krát)

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #90 kdy: 26 Března 2019, 11:24:43 »

Hodně teoreticky mě napadlo, že by provozovatel mohl pozměnit datum na jízdence přece jen je v elektronické formě. Těžko říct jak moc to potom zkoumají. To je asi moc divočina
V osobním jednání nevím jak moc jsme kovaný, je to jejich denní chleba, tam by se řešilo co? Tohle už je mimo rozcestník co vidím :)
Ale Díky tomu že se řeší 2skutky asi by se tomu nevyhlo. Argumentovat tam, že provozovatel už jednou zaplatil a je jedno za jaký přestupek, když stal neprerusovane? A pak už to záleží na tom jak si to úřad vyloží?
« Poslední změna: 20 Května 2019, 22:46:30 od mr.zacek »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #91 kdy: 26 Března 2019, 12:36:50 »

Jestli se vrátil ze zahraničí až 21.3. a jde to prokázat tak může argumentovat že bylo doručeno až 21.3. a to není s dostatečným předstihem a tak si to nestihl zařídit.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #92 kdy: 22 Dubna 2019, 22:03:09 »

tak přišlo rozhodnutí z magistrátu a to v můj neprospěch je toho na 8stránek a i když to budu anonymizovat, tak stejně bude poznat o co se jedná z obsahu. Zdá se, že jsem tohle projel.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #93 kdy: 22 Dubna 2019, 22:05:46 »

Poznat, o co se jedná, z obsahu samozřejmě půjde, ale to vám nemá jak uškodit. Třeba je čas na správní žalobu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #94 kdy: 22 Dubna 2019, 22:06:57 »

Rozhodnutí je z magistrátu nikoli z kraje, bude stačit odvolání (pro začátek blanketní a podané poslední den lhůty).


IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #95 kdy: 29 Dubna 2019, 17:51:13 »

Když podám odvolání, tak musím potom i podat správní žalobu předpokládám, u toho odvolání se zase platí 1000kč za řízení? díky
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #96 kdy: 29 Dubna 2019, 19:14:04 »

Odvolání je druhé kolo, bez poplatku.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #97 kdy: 29 Dubna 2019, 22:02:26 »

jde mi o to, že pokud budu teď podnikat další kroky aby už to nestálo další tisíce za nějaké správní řízení :) a v tom odvolání už konečně zkusit argumentovat, že provozovatel už za jeden přestupek zaplatil a tím by to mohlo být vyřešeno?

https://uloz.to/!Pb4WToed24xW/brno-rar tady je odkaz ke stažení dokumentů, nevím jak moc se mi to podařilo anonymizovat, pokud je to ok tak to tu nahraju celé. Kdo bude mít zájem pošlu heslo. Díky
« Poslední změna: 29 Dubna 2019, 22:10:18 od mr.zacek »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #98 kdy: 29 Dubna 2019, 22:18:38 »

Pokuta už se navýšit nemůže. Jednoznačně podejte odvolání, je to zdarma. Na argumentaci zaplacením už je rozhodně vhodná chvíle, ale že tím bude vše vyřešeno vám tu nikdo neslíbí. Ve lhůtě podejte blanketní odvolání a v mezičase sepisujte plnohodnotné s odvolacími důvody.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #99 kdy: 02 Května 2019, 20:28:25 »

mr.zacek> Krom rozhodnutí naskenujte a anonymizujte i ostatní dokumenty a vložte je sem k nahlédnutí. Také by se pro přehlednost hodila nějaká časová osa.

Už nyní je jasné, že je potřeba poslední den lhůty podat blanketní odvolání.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #100 kdy: 06 Května 2019, 22:05:46 »

zdravím, tak jsem anonymizoval, jak jsem nejlépe mohl, ale stejně pokud si to tu přečtou tak to z kontextu věci pochopí, takže možná by bylo lepší soukromé vlákno? Nebo rady do SZ? Jen můj nápad nevím :) díky za rady a nastínění možností.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #101 kdy: 08 Května 2019, 13:07:38 »

PS jinak blanketní odvolání bylo podáno..
« Poslední změna: 20 Května 2019, 22:48:06 od mr.zacek »
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #102 kdy: 17 Května 2019, 18:30:36 »

Dobrý den,

Tak přišlo usnesení, jak vypracovat odvolání? určitě lze argumentovat, že auto stálo nepřerušovaně po celou dobu, že to mají jistě nafoceno+provozovatel už zaplatil za jednu pokutu v době vícedenního parkování a teď mi napařili jen jiný paragraf.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #103 kdy: 18 Května 2019, 14:06:24 »

Dobrý den,

Ještě mě napadlo, že bych k tomu mohl připsat, že potom co přišlo rozhodnutí jsem žádal o kopii spisu s tím, že náklady uhradím a na to neodepsali.
« Poslední změna: 20 Května 2019, 22:48:41 od mr.zacek »
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #104 kdy: 19 Května 2019, 20:14:26 »



Lze argumentovat tímto? i když porušení pravidel řidičem má znaky více přestupků současně tak je to jeden skutek a provozovatel jen jednou nezajistil dodržování pravidel..

§ 125g odst. 3: Dopustil-li se provozovatel vozidla více správních deliktů podle § 125f,
o kterých je příslušný vést řízení týž obecní úřad obce s rozšířenou působností, vede se
o těchto deliktech společné řízení.

§ 125 g odst. 3: Za více správních deliktů provozovatele vozidla podle § 125f, projednaných ve společném řízení, se uloží pouze jedna pokuta podle § 125f odst. 3. Pro určení výše pokuty se použije sazba pokuty za přestupek nejpřísněji postižitelný.
« Poslední změna: 20 Května 2019, 22:17:27 od mr.zacek »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8