30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Teorie - Fotka jako důkaz odcizení vozidla  (Přečteno 12167 krát)

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Teorie - Fotka jako důkaz odcizení vozidla
« kdy: 13 Června 2015, 17:44:13 »

Poslední D-Fensův článek Radarem proti zlodějům... ha ha. mě přivedl na zajímavou myšlenku obhajoby. A to:

V danou dobu jsem vozidlo neřídil a ani nikomu nesvěřil a tudíž  je Vaše fotografie jasným důkazem o krádeži vozidla.

Nutností je samozřejmě nemožnost rozpoznání osoby na fotografii. Pokud by se úředník vyptával proč to provozovatel nehlásil, odpovědí může být
"No víte, já to auto sice další den našel na jinym místě než jsem si myslel že jsem ho zaparkoval. Měl jsem ale za to že jsem se splet. Zámek šel hodně ztuha tak jsem ho vyměnil, taky nebyl z nejnovjejších... No tak proto sem nic nehlásil. Ale teďkon co mi ukazujete tu fotku tak je jasný že to někdo ukrad!"

Vážení diskutující zběhlí v problematice, copak si o takovém počinu a jeho šancích myslíte?
« Poslední změna: 16 Června 2015, 18:57:25 od Hroch »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Teorie - Fotka jako důkaz odcizení vozidla
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2015, 10:19:40 »

To stejné už mě taky napadlo.

A ještě doklady a klíčky byly dostatečně zabezpečené.
A není na fotce cizí auto s upravenou RZ?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Teorie - Fotka jako důkaz odcizení vozidla
« Odpověď #2 kdy: 29 Června 2015, 11:56:04 »

Vozidlo se ti vrátilo, takže ne krádež ale neoprávěné užití cizí věci. Prašť jako uhoď, jelikož ti auto někdo odcizil.

Už jsem to tady nadhodil, v zákoně je,  že provozovatel musí prokázat to, že vozidlo bylo odcizeno. Tohle se bude muset zkusit, jestli to ouřadu zaskočí, sklapne paty a půjde jinam nebo se bude chtít kočkovat a chtít situaci nějakým věrohodným způsobem doložit.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Teorie - Fotka jako důkaz odcizení vozidla
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2015, 23:33:10 »

A není na fotce cizí auto s upravenou RZ?

Vyzkoušeno.  „To bude asi omyl, naše auto bylo ten den v Ostravě, tady jsou nacionále tří svědků. ”. Odloženo, následně prekluse.
IP zaznamenána