30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zpravodajská povinnost vůči Statistickému úřadu 89/1995 Sb. - vyhnout se?  (Přečteno 7512 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Zdravím místní crew ...

Omlouvám se za víceméně offtopic, ale zajímalo by mně, jestli má někdo zkušenost jak ČSU vymáhá spolupráci ohledně 89/1995 Sb, nebo ideálně, jak se vyplňování formulářů (s.r.o.) pro ČSÚ vyhnout.

Prozatím kombinuji metodu aktivní přístup k zákonným lhůtám + hloupé dotazy úplného idiota na objasnění významu jednotlivých políček + využívání zákonem stanoveného formátu datových zpráv (level 1 - txt v nezvyklém kódování, vše v jedné řádce) - s cílem, že je to přestane bavit a dají nám pokoj ...

Ale rád bych věděl, jestli někdo nemá nějakou lepší zkušenost jak nasypat písek do soukolí a nenechat se buzerovat

Předem díky za Vaše rady ...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Citace
Ale rád bych věděl, jestli někdo nemá nějakou lepší zkušenost jak nasypat písek do soukolí a nenechat se buzerovat

Ne  :(  Ale mám ve firmě jednu osobu, která to umí hrozně rychle vyplnit plus mínus tak, aby byl úřad spokojen, a pamatuje si, co jsme tam nalhali posledně ... Zkoušel jsem různé oficiální i neoficiální postupy, jak se toho zbavit, nicméně teď to mám v kategorii jako ostatní ptákoviny - vykazy DPH, kontrolní hlášení, výkazy obalů a odpadu atd. Co jde, vyplní elektronika sama, na ostatní mám onoho šikovného pracovníka, který dokonce stíhá dělat i něco jiného  :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Pokud si dobře vzpomínám (je už to dlouho), tak mají stejné formuláře taky jako formulářové PDF a tam je to vyplňování o něco jednodušší.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Pokud si dobře vzpomínám (je už to dlouho), tak mají stejné formuláře taky jako formulářové PDF a tam je to vyplňování o něco jednodušší.

No ja nemam problem s vyplnovanim, ja mam problem s tim, ze nevidim duvod, proc bych mel CSU vubec neco vyplnovat :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil

10 let podnikám, z toho 3 roky jsem jim ty papíry jako pitomec vyplňoval, poslední rok spíš vymýšlel. 7 let mě občas upomenou do datovky, z vysoka na ně peču, a je klid.
Navíc 95% věcí, na co se ptají - obraty, počty zaměstnanců, mzdy.... stát ode mne má v jiných hlášeních - na socku, zdrávky, berňák. Takže se s nima klidně budu i soudit, protože je to neschopnost státu si údaje, které už ode mne má dát do kupy. A navíc za ten úřad - ČSÚ musí platit, kdyby je rozpustil, nebo zredukoval na pětinu a údaje si vzal tam kde je už má, ušetřil by a nás by přestal otravovat. Sere to všechny mé známé, co se s tím moří, ale nemají koule to odpískat.

jinak hrozí myslím až 20 tis pokutou, to za 7 let nevyplňování když tak klidně dám :-)
IP zaznamenána
Concorde

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

to je jedna z dalších nevýhod datovek. ČSU jinak totiž zásadně rozesílá své požadavky nedoporučeně…
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Diky za rady ... to zni rozumne.
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Za 28 let podnikání mi to přišlo 2x obyčejnou poštou. Vyhodil jsem to a již neotravujou.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Diky ... ze zakona hrozi pokutou 10K - 50K ... takze jsem se chtel zeptat na zkusenosti.

Hodim na nej hak a bude :)
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil

Když to přijde obyč poštou, tak nemají jak prokázat, že to adresát opravdu dostal. Když to tedy adresát nějak neprosekne sám ;-). Takže, podle mne, pokutu neobhájí.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

zkoušeli to na mě asi 3x, co jsem začal podnikat, vždy to šlo do koše nebo na dno skříně. Už se několik let neozvali. Onehdá při stěhování jsem formuláře našel, tak šly do koše o pár let později.....:-))
IP zaznamenána