30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Právní minimum  (Přečteno 19011 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #15 kdy: 20 Listopadu 2015, 19:15:00 »

...prý se nejednalo o úkon, ale o běžnou silniční kontrolu.
Takže kontrola totožnosti není úkon? Co je tedy úkon a co ne? Přiznám se, že v tomhle slovíčkaření plavu.
http://www.ferovapolicie.cz/slovnicek-pojmu/ukon-a-zakrok-2549.html
Policisté i strážníci při své práci provádějí úkony a zákroky. Úkonem může být v podstatě jakákoli činnost, kterou ve své funkci provádějí podle zákona. Naopak jako zákrok se označuje úkon, při kterém policista nebo strážník použije sílu nebo jejím použitím hrozí (varuje), pokud přitom chrání práva jiného nebo pokud tak vynucuje, aby jiná osoba splnila svou povinnost, kterou podle práva má.

http://www.policie.cz/clanek/opravneni-policistu.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #16 kdy: 20 Dubna 2016, 10:06:04 »

Žádat lze určitě a ne jenom o to potvrzení, ale o komplet informace. A byl by to slušnej opruz.

http://www.policie.cz/clanek/obvodni-reditelstvi-policie-praha-i-985130.aspx

Byl jsem zastaven, policajt mi sdělil, že jsem v obci jel rychle, že tam mají radar. Řekl si o litr a když jsem mu sdělil, že mu nic nedám, řekl, že to nahlásí a přidá k tomu sjetý zadní pneu.
Poučení nula, měření vzorku nula, vydání potvrzení o úkonu nula.

OK, správní řízení budu řešit až to přijde.
Ale jelikož jsem tento víkend četl toto téma, tak nyní chci dle toho vzoru chtít kopii záznámu a vysvětlení proč mi nedal potvrzení a chci na něj podat stížnost. Ale mám jenom jeho číslo. Nevím jméno, nevím hodnost, nevím kam patří.
Kam to mám směrovat ??
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 10:07:40 od tazi »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #17 kdy: 20 Dubna 2016, 10:29:39 »

a ty sis to potvrzení na místě vyžádal? pokud ne, tak smolík
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #18 kdy: 20 Dubna 2016, 10:39:48 »

Potvrzení jsem po něm chtěl + jsem po něm chtěl vědět, jak přišel na sjetý gumy, protože mezi indikátorem a vzorkem mám ještě cca 1mm hranu. O potvrzení mi řekl, že nemá povinnost a gumy zhodnotil pohledem a že prý mám vzorek 0 a vozidlo nezpůsobilé provozu. Ale odjet mě nechal ;)
Tuto část rozhovoru mám nahranou.

Pošlu to na útvar podle okresu, kde byl radar a kontrola a uvidíme.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #19 kdy: 20 Dubna 2016, 10:50:45 »

tak to je dobrý... zřejmě použil mozkové myšlení :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #20 kdy: 09 Května 2016, 10:13:13 »

Dotaz k nahravani, my muzem :D ale oni? Muzou si delat zaznam audio/video? Jde mi spise o to video, mikrofony vetsinou maji.. Jednou sem se hadal s mestakama a po delsi dobe frajer vytahnul takovou tu kameru z Natoc to! a rodinnych oslav, navliknul na ruku a dulezite natacel... Akorat kdyz sem se s nim hadal, ze nema narok a nepreju si byt nahravan, tak z toho byl tak vedle ze jediny co mi natocil byl spodek dveri auta :D
« Poslední změna: 09 Května 2016, 10:15:25 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2016, 21:13:14 »

Z 273/2008 sb. o Policii ČR:

§ 62
Pořizování záznamů
(1) Policie může, je-li to nezbytné pro plnění jejích úkolů, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy osob a věcí nacházejících se na místech veřejně přístupných a zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu úkonu.
(2) Jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé automatické technické systémy, policie informace o zřízení takových systémů vhodným způsobem uveřejní.

a z 553/1991 sb. o obecní policii:

§ 24b
(1) Obecní policie je oprávněna, je-li to potřebné pro plnění jejích úkolů podle tohoto nebo jiného zákona, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy z míst veřejně přístupných, popřípadě též zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu zákroku nebo úkonu.
(2) Jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé automatické technické systémy, je obecní policie povinna informace o zřízení takových systémů vhodným způsobem uveřejnit.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Právní minimum
« Odpověď #22 kdy: 10 Května 2016, 09:03:25 »

Díky!
IP zaznamenána
In dubio pro reo