30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla  (Přečteno 12031 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« kdy: 11 Května 2015, 14:02:46 »

Pěkný den přeji

Dnes mne od obědu vyrušila paní pošťačka která donesla výzvu(Magistrátu města Ostravy) k zaplacený určené částky.
Kde podle automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost ten krám prý nafotil 1.5 2015 za nezastavení před křižovatkou a blá blá blá......

Platit jaksi nemám v plánu. (a stále jsi neuvědomuji že jsem jel na červenou)

V tomhle příspěvku mi jde hlavně o to aby jste mi (prosím) pomohli pochopit některé informace které jsem na 30kmh našel.

1.
Jak můžu požádat o tzv.Odpor proti příkazu o uložení pokuty(Vzor jsem zde už našel) A po vyplnění vzoru ho mám vytisknout a donést na magistrát osobně ? nebo se dá poslat v elektronické verzi ?

2.
Udání třetí osoby
Tak jsem si tu podstatu tady přečetl ale jak mám (jakým dokumentem) mám tu osobu udat ?
A když bych udával osobu která už není mezi námi tak by musel žít ještě toho 1.5 2015 a zemřít by musela až po termínu?

3.
Vadí že jsem výzvu roztrhal a pokrčil ?


Děkuji za reakce každého druhu.  ;)

IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2015, 14:17:58 »

Kde v Ostrave se to melo stat?
1. Odpor se podava po Prikazu, coz je jeste daleko.
2. Treti osoba se udava az na vyzvu, kterou by mel urad teprve zaslat. Pripadne se da poslat i pred zahajenim rizeni, ale je to spise zbytecne. Dokument by mel obsahovat udaje treti osoby, zejmena jmeno, prijmeni, bydliste a datum narozeni a je efektivni ho poslat doporucene postou. Samozrejme neni problem ho poslat do DS.
Mrtvola by samozrejme v den spachani prestupku mela byt jeste natolik ziva, aby byla schopna alespon trochu ridit automobil.
3. Vyzva k zaplaceni urcene castky (odpustku) se bezne zahazuje a ceka se, s cim urad prijde dal (pokud s necim vubec prijde - Praha). V Ostrave jsou tak nejak rychlejsi a efektivnejsi, takze tam zrejme casem neco urcite prijde. Vyzva k zaplaceni urcene castky neni zadnym pravomocnym rozhodnutim o prestupku (muze nastat pripad, ze se zadny prestupek nestal, a presto dostanete vyzvu) a ani o pokute.

Dalsi veci ke studiu napriklad z nedavne doby zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=1424.0
« Poslední změna: 11 Května 2015, 14:24:41 od gw »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2015, 14:37:44 »

1. Odpor se dává jen proti příkazu.. výzva k zaplacení určené částky je výzva a ne příkaz.

2. Když chcete někoho udat tak stačí jim normálně poslat jméno, adresu a datum narození.
Ale není nutné s tím pospíchat. Úřad by měl stejně poslat ještě provozovateli výzvu k podání vysvětlení. A i když se na to vykašle tak to na SPRDEL může překlopit až po 60 dnech od chvíle co se o přestupku dověděl.
Takže buď počkat na výzvu k podání vysvětlení a nebo když nechcete riskovat tak jim to poslat koncem těch 60 dnů.
Kdy se úřad o přestupku dověděl bude ve spisu.

3. Tak to záleží.. jak jste tu výzvu chtěl využít. Třebas na podpal to nevadí.. ale použití místo toaletního papíru se roztrháním na malé kousky komplikuje.
 :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2015, 14:45:41 »

Pravděpodobně se to týká toho - http://30kmh.cz/index.php?topic=1142.0 - nevím o žádném jiném místě v Ostravě, kde by byla detekce jízdy na červenou.

Mrtvola je nejbezpečnější řešení.

Napadlo mě, že mohlo taky dojít k tomu, že provoz řídila policie (např. z důvodu nehody), ale stále docházelo k fotografování.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2015, 15:08:40 »

Hlavně pozor na to, aby mrtvola před svou smrtí, kteroužto prožila týden po řízení Vašeho plechového miláčka, neležela půl roku na LDNce na přístrojích. Je vhodné vůz pjčovat mladým a aktivním mrtvolkám :)
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2015, 16:01:36 »

Děkuji za tak velký ohlas za takovou krátkou dobu. :)

Ano stalo se to na křižovatce Českobratrská-Sokolovská Podle magistátu (Po ulici Českobratrská, ve směru jízdy od Fifejd vlevo,na ulici Sokolská třída jízdy k přívozu) Moc se mi nechce věřit že bych byl takový magor a projel to celé na červenou..A to se to mělo stát v pátek kolem 2 hodin odpoledne ve špičce..Že mně tam nikdo nesundal..  :P :P

Takže skoro závěr zní asi takto:
Čekat na výzvu,příkaz a až poté poslat odpor a udání
 
Ještě k tomu udání,odporu Odeslat to mám na adresu magisrátu ? nebo to odeslat přímo paní úřednici od které mi výzva přišla?To udání je na něho nějaká šablona ? nebo to stačí slušně sepsat?

Děkuji  :)

 
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2015, 16:47:22 »

tam odkuď to příjde napsat proti příkazu č. xxxxxxxxxxx podávám odpor, podepsat a poslat
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2015, 17:32:26 »

Já se navíc domnívám, že semafory na té křižovatce jsou umístěny v rozporu s normou. Ale nesázel bych na to, že to orgán uzná. Jinak viz ČSN 73 6021.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2015, 10:33:29 »

Dobře.
zatím díky ozvu se až příjde příkaz.

Děkuji všem. :) 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2015, 23:20:34 »

Já bych to k příkazu nenechal dojít, prostě na další bonzpapír nahlaště mrtvolu, cizince nebo Helmuta a tím by měla věc skončit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #10 kdy: 13 Května 2015, 00:47:25 »

Dopřejte už konečně těm mrtvolám klid, pokud úředník není úplně blbý, tak na to neskočí, žádné řízení proti mrtvole či skoro-mrtvole nezahájí a úplně v pohodě se vejde do § 125f odst. 4 písm. a) (za předpokladu, že si předtím nějak ověří stav té nahlášené mrtvoly v době spáchání skutku). Formulace "skutečnosti odůvodňující zahájení řízení" je dostatečně gumová na to, aby ji orgány všech stupňů i soudy od krajského po ústavní vyložily tak, že důvod stíhat (skoro-)mrtvoly opravdu není.

Fungovat to může jen v případě, že úředník omylem to řízení zahájí, protože si zapomněl podezřelého vylustrovat v CEO, případně, že se v kombinaci s jinou taktikou zajistí, že se o úmrtí dozví až v pravý čas (mrtvý Helmut apod.). Budiž, kdo na to má žaludek, může to jednou za uherský rok v situaci krajní nouze zkusit.

Ale radit to začátečníkům jako primární taktiku je fakt dost mimo. Pětikorunu pak u mě má idiot, který se o mrtvolu, na kterou správní orgány neskočily, aktuálně soudí u jednoho nejmenovaného krajského soudu v předem prohraném sporu. Dělá medvědí službu všem, kdo se v boji se silničním fašismem a zvůli úřednictva snaží poukazovat na skutečné problémy, bohužel jsou pak hozeni do stejného pytle s těmito hrobníky ...
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #11 kdy: 13 Května 2015, 09:11:58 »

hh

Tak teď jsi mě rozhodil...

Takže mrtvolu ne ? mám jít raději do cizince?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2015, 10:05:55 »

Mrtvolu určitě ne, pokud a) přesně nevím co dělám, b) nemám připravenou extrémně kvalitní mrtvolu. Aktuálně by měl údajně dobře fungovat cizinec v EU, kterému by správně měli poslat informační formulář v jazyku dle bydliště, ale nemají ty formuláře, tj. zkusil bych toto (minimálně je to zdrží a na nějaký čas to zablokuje sprdel, resp. pokud to na sprdel překlopí, tak máte nabito do odvolání). Další možnosti jsou Helmut, exotický cizinec (mimo EU), s vyšším skillem pak jakákoliv taktika, která přiměje orgán zahájit sprdel, přestože mu byly předhozeny skutečnosti odůvodňující ... (a pak je uvařit na tom, že je náležitě neprošetřili a celý sprdel je tedy špatně, ovšem jeho zahájením padá i přestupek, takže konečná).
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #13 kdy: 14 Května 2015, 10:00:42 »

Ok

sepíšu tedy to udaní.
Co je lepší osoba v Eu? nebo mimo Eu?
Já jsem si to vyložil takto: najdu,vymyslím jméno třeba: Hulmiho Ukolen a pak najdu na mapách adresu a tu mu přidělím ?

Děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla
« Odpověď #14 kdy: 14 Května 2015, 10:35:34 »

Co je lepší těžko říct, u té osoby v EU údajně existuje jakýsi metodický pokyn nechat to do vydání předpisu s překlady příslušného formuláře u ledu, tj. nepokoušet se o nějakou kreativitu (vlastní překlady apod.). Osobní zkušenost mám jen s jedním případem, kdy takto byla nabonzována reálná osoba z Lotyšska (která skutečně vozidlo řídila) a zatím (cca 4 měsíce od nabonzování) se nic neděje (ani ve vztahu k provozovateli, ani nabonzované osobě).

U exotických cizinců je zase šance, že se to úřad rovnou rozhodne ignorovat a přehodí to na sprdel, s tím, že jde o jasnou obstrukci a účelové tvrzení, proti čemuž se dá snadno a úspěšně bránit v odvolání.

Mě se poměrně osvědčilo to udání vylepšit o různá vedlejší sdělení, která zvýší věrohodnost takového vysvětlení, případně založí důvod pro určitý postup orgánu (např. když sdělím, že Hulmiho Ukolen je dobrý rodinný přítel, tak se nabízí mu v případě neúspěšného doručování ustanovit někoho z rodiny opatrovníkem). Pro úřad je to komplikace, protože na nestandardní vysvětlení nemá noty, takže to buď ignoruje (což se mu pak omlátí o hlavu), nebo se s tím snaží nějak kreativně pracovat, přičemž obvykle napáchá další chyby.

Jako základní level se momentálně jeví optimální udání cizince s nečeským jménem a bydlištěm v EU.
IP zaznamenána