30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.  (Přečteno 27287 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.
« Odpověď #15 kdy: 08 Května 2015, 09:57:51 »

Jestli se nemýlím, pak to máte vymáhat nikoliv po nemocnici, ale po PČR. Nemocnice se neobohatila bezdůvodně, protože tu svou práci odvedli. Ale tu práci jste po nich nepožadoval Vy, nýbrž PaChové…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.
« Odpověď #16 kdy: 08 Května 2015, 11:43:49 »

No jo, ale ten verdikt soudu je, že řidič platí pokud mu je prokázán alkohol, ale ten je prokázán až vyšetřením. Když mě tedy přivezou, tak platit nemusím, protože alkohol mi prokázán nebyl. Kdyby přítomnost alkoholu byla průkazná, nevezou mě na krev.

To není tak úplně pravda.
1) K odběru krve Vás mohou vyzvat kdykoliv i bez předchozího dýchnutí - pak platí PČR.
2) Pokud dýcháte a  dvě po sobě jdoucí měření mají větší odchylku než 10% pak by vás měli sami vyzvat a odvést k odběru krva a platit by měli oni
3) Pokud dýcháte a  dvě po sobě jdoucí měření jsou v toleranci 10% a vy souhlasíte se hodnotami - nikam se nejezdí a alkohol je prokázán (po odečtu 0,24 promile)
4) Pokud dýcháte a  dvě po sobě jdoucí měření jsou v toleranci 10% a vy nesouhlasíte se hodnotami - můžete požádat o převoz na odběr krve, ale převoz i zkoušku platíte Vy

V tomto případě policie udělala chybu, protože měli jednat jako podle bodu 2 ale oni jednali podle bodu 4.

Jak jsem již několikrát psal - být v jeho situaci tak bych v první řadě o krvi vůbec nemluvil, a napadl bych to celé pro neprůkaznost dechové zkoušky. Postup bych raději konzultoval s právníkem.

Napadá mne také že důvod proč krev není ve spise je ten, že pokud se postupuje podle bodu 4 je vlastně na řidiči, jestli tento důkaz dodá nebo ne. Pak bych si zjistil výsledek a pokud by byla krev 0 pak bych to tam dodal a žádal navrácení ŘP, kdyby tam něco bylo, pak bych si nechal právníkem ověřit tu teorii, že
a) více jak 10% rozdíl opravdu zneplatní dechovou zkoušku (což si myslím že je téměř na 99% jisté)
b) nelze mne (nemocnici) donutit vydat výsledky krevních testů (tady nevím)
Pokud by platilo a i b, pak je to jasné.....a ŘP mám zpět.

 



 
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.
« Odpověď #17 kdy: 08 Května 2015, 23:04:31 »

a co možnost
5) Pokud dýcháte a dvě po sobě jdoucí měření jsou v toleranci 10% a vy nesouhlasíte se hodnotami, nepožádáte o převoz a pak budete rozporovat přesnost při hodnotách lehce nad 1 promile.

Sorry za moje možná debilní dotazy, ale chci mít úplně jasno :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.
« Odpověď #18 kdy: 09 Května 2015, 17:27:36 »

a co možnost
5) Pokud dýcháte a dvě po sobě jdoucí měření jsou v toleranci 10% a vy nesouhlasíte se hodnotami, nepožádáte o převoz a pak budete rozporovat přesnost při hodnotách lehce nad 1 promile.

Sorry za moje možná debilní dotazy, ale chci mít úplně jasno :D

Tady myslím že ve SPŘ budou mít za to , že po odečtu 0,24 promile je alkohol prokázán. Ovšem vždy záleží jak se k důkazní situaci postaví správní orgán nebo soud. Šikovný právník samozřejmě může u SPO nebo soudu dosáhnout ledasčeho.

Taky bude situace jiná, pokud nebudete mít ŘP u sebe a neseberou Vám ho na místě, pak je samozřejmě celá škála možností dotlačit to do prekluze.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pozit. dech. zk., ztracená krev, zadržení ŘP.
« Odpověď #19 kdy: 22 Dubna 2020, 12:31:42 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána