30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary  (Přečteno 21203 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #30 kdy: 13 Října 2015, 22:51:35 »

Nevím kdo by Vám kopii dokladu ověřil? Na úřadě určitě ne.

Vidimace se neprovede (§ 9 zákona o ověřování):
je-li předložená listina, z níž je vidimovaná listina pořízena, listinou, jejíž jedinečnost nelze vidimovanou listinou nahradit, zejména občanský průkaz, cestovní doklad, zbrojní průkaz, řidičský průkaz, vojenská knížka, služební průkaz, průkaz o povolení k pobytu cizince, rybářský lístek, lovecký lístek nebo jiný průkaz, vkladní knížka, šek, směnka nebo jiný cenný papír, los, sázenka, protest směnky, geometrický plán, rys nebo technická kresba,
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #31 kdy: 13 Října 2015, 23:01:51 »

Ale pravost podpisu na (libovolné) listině by ověřit měli. Pokud pod/na/přes kopii dokladu uvedu blábol "toto je kopie OP" a před úřadem/notářem se pod to podepíšu, legalizaci by se bránit neměli. Vidimaci provést samozřejmě nesmí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #32 kdy: 13 Října 2015, 23:05:28 »

To je sice hezké, že mi ověří podpis na kopii OP, že to je můj podpis, ale pořád to neřeší, že předkládám kopii místo originálu... To je jak kdybych chtěl na místě zaplatit pokutu a dával jsem policajtovi okopírovanou pětistovku a na té kopii jsem si nechal ověřit svůj podpis... obávám se, že bych neuspěl  ;D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #33 kdy: 13 Října 2015, 23:16:28 »

Samozřejmě máte pravdu, ale vzhledem ke stavu právního povědomí opicie bych docela věřil tomu, že nejen že netuší, jaký je rozdíl mezi ověřenou kopií a ověřeným podpisem, ale že takovou kopii ŘP by vzali bez nějakého velkého mozkového myšlení za dostatečnou. U PČR bych už docela s takovou provokací váhal, s OP či pasem bych to nezkoušel ani u opicie.
« Poslední změna: 13 Října 2015, 23:18:54 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #34 kdy: 20 Října 2015, 00:45:32 »

Pánové, příliš to komplikujete. Originál je samozřejmě pečlivě schovaný, aby nebyl na první pohled vidět.

Policajt nejdřív dostane kopii se slovy: "Vaši kolegové neoprávněně zadrželi ŘP mému kolegovi. Byla to hoňka dostat ho zpět a padlo pár trestních oznámení na zneužití pravomoci úřední osoby. Proto s sebou vozím kopii."

Po ujištění, že nehrozí jeho zadržení na místě (necinknutý Draeger, nepřehlednutá třicítka mezi křovím mimo obec apod.): "Počkejte, já ho asi mám náhodou s sebou...." Pokud hrozí zadržení na místě, zůstává originál schovaný a pokračujeme do správního....
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #36 kdy: 21 Října 2015, 16:10:31 »

To ještě neznamená, že si ho pleskolebec na místě nenechá....
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #37 kdy: 21 Října 2015, 16:25:00 »

Podle toho co psal kverulant, tak za rychlost ho opicie zabavit nesmí:
http://www.pardubice.eu/urad/konik/doprava/ridicske-prukazy/v-jakych-pripadech-mi-muze-policista-na-miste-odebrat-ridicsky-prukaz/
Ještě bych to upřesnil, že kontrolují v registru přestupků, zda nebylo významné překročení podruhé za rok. Potom sebrat nemají problém i když nesouhlasíte.  :-\
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #38 kdy: 21 Října 2015, 16:33:27 »

Prostě pravidlo: "S policajty se nebavíme," bych doplnil o pravidlo: "ŘP a OTP předáváme v kopii," protože nám je může pleskolebec sebrat ani nevíme jak (i neoprávněně), ale jejich vyběhání bude na nás, samozřejmě v úředních hodinách, které se většinou kryjí s pracovní dobou....

IP zaznamenána