30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zveřejnění části spisu na internetu  (Přečteno 5814 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Zveřejnění části spisu na internetu
« kdy: 27 Srpna 2017, 12:36:44 »

Objevil jsem pro mne dost nepříjemnou věc. Po náhodném googlení stop mého jména na internetu, jsem objevil žádost o spis dle 106, kterou podával zmocněnec. To bych ještě překousl, ale součástí je pofidérně anonymizované oznámení o přestupku, ze kterého mě lze  na malém městě celkem spolehlivě ztotožnit. Je tam uvedeno moje jméno s částí rodného čísla za lomítkem, značka a typ vozu (široko daleko žádné stejné nejezdí), místo spáchání domělého přestupku je situováno tak, že lze spolehlivě propojit s mojí rodinou.
  Vzhledem k tomu, že se jedná o domělý přestupek téměř na samém vrcholu pirátsví mimo jiné jsem nespolupracoval s policií. Přestupek mi nebyl prokázán a řízení bylo zastaveno. Domnívám se, že tyto informace by dle 106 poskytnuty pouze tomu, kdo si o ně zažádá a neměly být veřejně přístupné na internetu.
IP zaznamenána

ctrl_j

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2017, 14:23:52 »

Domnenka ja chybna. Info vyzadane dle 106 ma subjekt povinnost zverejnit. To ze je mozna dokument nevhodne anonymizovan je vec jina.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2017, 19:59:41 »

no dobře, ale asi není důvod,aby to bylo dohledatelné ještě více než rok po žádosti dle inf., nehledě na to, že podezření z přestupku pominulo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2017, 20:02:59 »

Výsledek a datum správního řízení je bezpředmětné, prostě jen požádejte úřad o důkladnější anonymizaci vašich osobních údajů
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2017, 20:10:32 »

Proč jsem nedohledal tedy další žádosti dle 106 z jiných SO,spojené se svým jménem. Není to poprvé, jsem žádal já nebo zmocněnec dle 106.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2017, 20:12:06 »

zdokumentoval bych to a požádal UOOU o zákrok proti danému úřadu. Myslím si, že by UOOU po tom mohl jít…
IP zaznamenána

Vadym Polyakov

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Zveřejnění části spisu na internetu
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2017, 09:16:32 »

Zdravím,

úřad sice má povinnost zveřejnit na webu poskytnuté informace a dále má právo případně poskytnout i další informace (např. podanou žádost o informace), nemá však žádné právo zveřejňovat Vaše osobní údaje, ÚOOÚ to píše v každém svém stanovisku a dokonce to píše i MV ve své metodice k InfZ.

Obrana je následující (pořadí je podle slušnosti, ale v zásadě je to na Vás, zda hned podáte žalobu):
1) sdělit úřadu že jedná protiprávně a pohrozit oznámením přestupku dle § 45 odst. 1 písm. c) zák. č. 101/2000 Sb. (pokuta do 5 mega)
2) oznámit přestupek (zveřejňování osobních údajů) Úřadu pro ochranu osobních údajů a požádat o uložení potřebných opatření k nápravě
3) podání žaloby na ochranu před nezákonným zásahem správního orgánu spočívajícím ve zveřejňování osobních údajů (judikatura např. zde http://nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2017/8a_46_2017_20170814093820_prevedeno.pdf)

IP zaznamenána