30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Skoda na zaparkovanem aute  (Přečteno 4081 krát)

tomasjedno

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Skoda na zaparkovanem aute
« kdy: 25 Dubna 2015, 18:39:15 »

stala se mi nasledujici vec. Prijdu k zaparkovanemu autu, do ktereho nekdo naboural. Skoda je tak za 5-10 tisic. Jedu na schuzku, takze vyhodnocuji ze si nemuzu dovolit cekat hodiny na PCR, vyjizdim a delam rozhodnuti, ze nehodu nahlasim u PCR osobne cestou na schuzku v jinem meste.
Tam mi organ vysvetluje, ze to sepsat nemuze, ze musi zavolat nehodovku a nebo mi doporucuje zavolat na 158. Kdyz mu naznacim, ze se to stalo v jinem meste, rika ze to vubec a ze to je odjeti od nehody. Opravuji ho, ze nejsem ucastnikem nehody ani jsem nerekl, ze jsem s autem odjel.
Cilem, ktery sleduji je mit nahlasenou nehodu kvuli plneni z havarijniho pojisteni. Udelal jsem chybu, kdyz jsem z mista odjel? Muzu jim poslat oznameni o spachani prestupku neznamou osobou spolu s dokumentaci pisemne?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Skoda na zaparkovanem aute
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2015, 19:07:16 »

Pokud pojišťovna výslovně neuvádí, že potřebuje pro plnění z havarijního pojištění nahlášení nehody na pčr, tak stačí nahlásit pojistnou událost pojišťovně.
Pokud nahlášení pojišťovna vyžaduje, tak nechat auto na stejném místě a zavolat 158, přijede dopravka a bude to šetřit.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Skoda na zaparkovanem aute
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2015, 08:34:03 »

A třeba v Prase na ni budete čekat zedvě hodinky.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Skoda na zaparkovanem aute
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2015, 19:18:29 »

škoda 5-10tKč bude tak ve výši spoluúčasti na hp.
takže je otázka,vyplatí-li se kvůli tomu přijít o část bonusu
IP zaznamenána