30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Orgán reaguje již na podání emailem, které zatím nebylo potvrzeno datovkou  (Přečteno 2269 krát)

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Podal jsem blanketní odvolání emailem. Než jsem ho potvrdil datovkou, tak už mě orgán vyzval k jeho doplnění.
Vzhledem k tomu, že ve chvíli, kdy mi orgán poslal výzvu k doplnění, nebylo ještě blanketní odvolání platné, tak bych si myslel, že můžu výzvu ignorovat (jelikož taky nemůže být platná, když mě vyzývá k doplnění odvolání, které vlastně ještě nebyl podáno), a jen poslat potvrzení toho blanketního podání datovkou, a čekat na další výzvu..?
Díky za rady.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 472
    • Zobrazit profil

Lhůta k doplnění odvolání určená orgánem je delší, než lhůta, do kdy by se  mělo odvolání potvrdit datovkou?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Ano. Potvrzení datovkou mělo přijít do 9.7. A lhůta pro doplnění odvolání je do 20.7.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 1 041
    • Zobrazit profil

Čím Vás orgán vyzval? Datovkou nebo odpověděl na Váš e-mail?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Vyzval do datovky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 952
    • Zobrazit profil

Takže jste vyzvedl z DS předčasně ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 358
    • Zobrazit profil

Odvolání proti čemu? Pokud třeba proti usnesení o zastavení řízení s udaným řidičem v rámci přípravy na sprdel, dalo by se na tom postavit Schrödingerovo odvolání.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Ano.. bohužel je to firemní datovka, a v podstatě denně do ní někdo leze..
Takže jste vyzvedl z DS předčasně ?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Odvolání proti rozhodnutí vinen.. takže Schrödingerovo odvolání by se mi v tomhle případě asi právě moc nehodilo..
Většinou když mě vyzývají k doplnění, tak dávají lhůtu 5 dní. Tady dali automaticky 15, takže to na mě působí, že ten postup z jejich strany není chyba, ale že to tak dělají cíleně, a do hry typu "Odvolání jsem nedoplnil, protože jsem výzvu považoval v dané chvíli za irelevantní a čekal až na výzvu navázanou na platné odvolání" asi rozehrávat nebudu..
Odvolání proti čemu? Pokud třeba proti usnesení o zastavení řízení s udaným řidičem v rámci přípravy na sprdel, dalo by se na tom postavit Schrödingerovo odvolání.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 1 041
    • Zobrazit profil

Ve lhůtě 15 dnů doplnit odvolání, ale blanket nepotvrzovat?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 854
    • Zobrazit profil

To by mohlo vést k tomu, že se při přezkumu zjistí, že odvolání nebylo řádně podáno (což by oběma SO velice vyhovovalo).
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil

no... Pokud orgán reaguje požadavkem na doplnění, tak má přece odvolání řádně doručeno... Nebo ne?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 854
    • Zobrazit profil

Nemusí. SO2 může rozhodnout zcela jinak. Zjistí procesní pochybení, kterého si SO1 nevšiml.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 358
    • Zobrazit profil

To by mohlo vést k tomu, že se při přezkumu zjistí, že odvolání nebylo řádně podáno (což by oběma SO velice vyhovovalo).
Na druhou stranu by pak šlo použít, že na základě reakce úředního parazita se odvolatel oprávněně domníval, že odvolání bylo uznáno. Bylo by tak neekonomické, aby posílal nějaké další podání.

Asi záleží na tom, zda jde o nějakou prkotinu, nebo třeba o zákaz řízení a podle toho se rozhodnout, jak moc je vhodné riskovat.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 1 041
    • Zobrazit profil

Citace
„Rozkaz musím splnit a pak si můžu jít stěžovat.“

„Já vás znám! Vy ste ten pravý, abyste si šel stěžovat! Ale nemyslete si, že o vás nevíme!“,

Úřad musí mít doručeno, když zasílá termín k doplnění. Otázkou je, zda doplnit prostým emailem. A vyčkat 5 dnů s potvrzením.
IP zaznamenána