30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vážná závada na STK za prasklý nárazník  (Přečteno 1562 krát)

7696014193

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« kdy: 03 Června 2024, 17:55:19 »

Dnes mě na STK vyhodili za prasklý zadní nárazník na Škoda Fabia II, který kvalifikovali jako vážnou závadu č. 6.1.4.2.1.

Citace
6.1.4.2.1 U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).

Technik už při příjezdu avizoval, že tohle asi neprojde. To byla prasklina ještě zalepená páskou a prakticky hladká, vůbec by mě nenapadlo, že by tohle mohl být problém (viz foto, bohužel lepší nemám). Během kontroly technik pásku strhnul a rozhodl, že to je vážná závada.

Je to podle vás adekvátní kvalifikace? Osobně mi to přijde jako naprostá buzerace a nechápu, jak by ten nárazník mohl způsobit zachycení osob (zejména v době, kdy byl ještě zalepený).
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 983
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2024, 18:34:01 »

Za mě to souhlasí s kvalifikací. Místo pásky to chtělo kit a zbrousit. Pak by to bylo ok.

Edit: Lidi z ulice vyhodí při jakékoliv možnosti, aby mechanici procházeli a udrželi aspoň nízké procento vyhozených.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2024, 07:09:01 »

Jak psal Hugo. Běžný občan musí být vyhozen za cokoliv, aby servis/bazar/rodina/přítel mohli projít. Závada kvalifikovaná správaně.
K "maskování" mělo být přistoupeno lépe, duct tape nestačí . Něco, aby to vypadalo, jako úmyslné zvýraznění roů, takže na obou stranách.

Jinak tohle se dá zavařit v garáži i bez sundání nárazníku. Stačí pájka, trpělivost, kit a možná 3-4 ruce.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 043
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2024, 08:10:41 »

Zamaskovat to lepící páskou a pak se divit, že neprojdu :-D
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 772
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2024, 22:30:29 »

měla být použita nějaká firemní nebo okrasná samolepka
prostě takový ten agrotuning  :D
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2024, 23:12:36 »

No vypadá to, že jste se shodli a nepotěšili jste mě :D Osobně jsem to považoval pouze za naprostou kosmetickou prkotinu, která si nezaslouží větší pozornost než duct tape a nemá žádný vliv na bezpečnost a způsobilost k provozu, proto mě to rozhodnutí namíchlo. Díky tedy za zhodnocení.

cocomoon: Ono to ani nemělo být maskované, nelepil jsem to kvůli STK, ale jen ať je to celistvější a nerozjíždí se trhlina případně dál. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být na STK problém.

Mike: Jo, to je dobrej nápad, pod nálepkou by to asi neřešil :D Ale nálepka by to asi zase neudržela pěkně pohromadě, takže to bude chtít svařit tak či tak.
« Poslední změna: 04 Června 2024, 23:22:27 od 7696014193 »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2024, 22:59:23 »

Nebo to zavezte do servisu kde svařují plasty. Měl jsem něco podobného, oprava stála pár stovek a výsledek i vizuálně velmi dobrý.
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2024, 23:39:56 »

Jasně, už jsem objednaný. Jen jak jsem psal výše, vůbec jsem netušil, že (pro mě) taková drobnost může na STK vadit.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 043
    • Zobrazit profil
Re:Vážná závada na STK za prasklý nárazník
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2024, 12:04:18 »

Technik fakt nepustí přes STK auto, kde něco drží na lepící pásce a je úplně jasný, že jí strhne.

Kdyby to tak bylo, tak není montážní pěna oblíbený opravný prostředek na děravé prahy, ale stačilo by to zalepit páskou.
IP zaznamenána