30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Waze - rychlostní "falešné" radary  (Přečteno 681 krát)

astroboy

 • Příspěvků: 2
  • Zobrazit profil
Waze - rychlostní "falešné" radary
« kdy: 22 Května 2024, 22:20:19 »

Ahoj borci,

mám takový dotaz, snad nevadí, že to vkládám do sekce - rychlosti, jelikož to s nimi přímo souvisí.

Tedy, je někdo schopný říci na kolik procent se dá věřit Waze označeným "falešným radarům/kamerám"? Mám takové dvě zkušenosti ze jednoho a toho samého dne cca týden nazpět, jako příklad: Praha okruh spořilovská - před měřeným úsekem jsou ještě kus před ním v obou směrech kamery, jsou všechny označené jako falešné a poté je o kus dál ten meřený úsek, který tedy opravdu funguje  ;D na těch "falešných" se mi kvůli předjíždění magora, co mě vybržďoval podařilo jet skoro o polovinu větší rychlostí, než je maximální povolená - jaká je teda šance, že se něco stane.., z radaru se neobjevilo žádné červené bliknutí ani jiné světelo..
Cca o 20 minut později znovu - okruh jižní spojka směrem na Baranďák ve Waze je tam jeden radar označený jako falešný - max. rychlost v tom úseku je 80, já jel cca 87 a kamera problikla červeně, přesně kdy jsem projížděl. Jak to tedy funguje - dá se věřit Wazu a nebo zbývá prostě čekat zdali něco přijde, nebo ne.

Díky všem za jakékoli odpovědi nebo osobní zkušenosti
« Poslední změna: 22 Května 2024, 22:42:11 od astroboy »
IP zaznamenána

Fogyn

 • Příspěvků: 898
  • Zobrazit profil
Re:Waze - rychlostní "falešné" radary
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2024, 08:17:24 »

Vzhledem k tomu, že do waze může dávat data kdokoli - tedy i fízl - věřit mu nelze. Já osobně mu věřím s rezervou. Konkrétně tedy z informace "Tady je falešný radar" si já osobně beru "tady je radar". ..
IP zaznamenána

NotimeforBS

 • Příspěvků: 12
  • Zobrazit profil
Re:Waze - rychlostní "falešné" radary
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2024, 08:38:49 »

Každý jeden radar na Waze samozřejmě neznám, ale ty zmíněné znám. Spořilovská - těsně za odbočkou neměří (tak stejně jako ten ve směru na centrum), měří až ten o kousek níže a zavírá to ten pod mostem. Ale má docela slušnou toleranci. V minulosti jsem tam projel snad 65 tacho a nic mi nepřišlo. Nicméně vzhledem k ostatní dopravě zběsile brzdíci na 40, to za provozu porušit nejde.
Spořilovská směrem z města (směr nahoru) neměří žádný. Běžně tam lítám 100+.

Jižná spojka směrem na Barranďák má měřený úsek v místech, kde je sjezd D1 u Chodova. Je docela krátký, a pak další je až za Barranďákem - v tunelech. V opačném směru je to ale "zajímavější". Je tam měřený úsek o 3!! kamerách. Kousek za Barranďákem jsou první dvě pár set metrů od sebe, které dokáží měřit úsek, ale další (ta třetí) je pak až za sjezdem D1 u  Chodova. Ta třetí potom změří úsek 1.-3. Pokud sjíždíte u Chodova, můžete za 2. kamerou jet jak chcete.

Jen bych rád dodal, že pokud jste jel 87 tachomětrových, tak vám nic nehrozí. Nějaké zkreslení má tachometr vozu, pak ty kamery mají toleranci a ještě nebývají nastaveny úplně přesně na 80.
IP zaznamenána

signoflife

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 363
  • Zobrazit profil
Re:Waze - rychlostní "falešné" radary
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2024, 20:21:49 »

mezi 2. a 3. kamerou jezdím obvykle 90 - 100 a nikdy mi nic nepřišlo
IP zaznamenána

NotimeforBS

 • Příspěvků: 12
  • Zobrazit profil
Re:Waze - rychlostní "falešné" radary
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2024, 19:16:32 »

třeba se něco změnilo, ale je to možná 2 roky, co mi přesně z tohoto úseku přišel pozdrav do datovky - úspěšně zaignorovaný
IP zaznamenána

konf14

 • Příspěvků: 15
  • Zobrazit profil
Re:Waze - rychlostní "falešné" radary
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2024, 22:04:11 »

mezi 2. a 3. kamerou jezdím obvykle 90 - 100 a nikdy mi nic nepřišlo
Já taky tak, zhruba posledních 5 let. Ale jen asi 5-10x za rok.
IP zaznamenána