30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jízda bez RZ (SPZ)  (Přečteno 64574 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #45 kdy: 21 Prosince 2016, 11:13:25 »

mám také problém s RZ, na vyjižďce na moto jsem sebou škrábnul a ulomil si rámeček RZ. Ta tam pak už nedržela a jelikož jsem to měl domů asi 15 kilometrů, tak jsem ji strčil pod bundu a jel do garáže. Hned v další dědině mě chytla hlídka že jedu bez značky. Tak jsem jim vysvětlil co a jak se stalo. Viděli že je to ulomené a já špinavý od bláta, ale to je nezajímalo. Prostě to semnou sepsali, nafotili, zakázali mi další jízdu a jeli pryč. Zatím mi předvolání nepřišlo, je to měsíc. Moje otázka zní jestli se s tím dá něco dělat, nějak se snažit vykecat a nebo mám rovnou čekat těch 5-10t Kč pokutu a 6-12 měsíců bez ŘP?

Bohužel v tomto fašistickém zřízení nic jiného čekat nemůžete. Leda by se někde něco ztratilo, nebo by se Vám podařilo Antlovou metodou dospět k prekluzi. Ale pochybuji že by si to ti hajzli nechali uniknout.

Poučení pro příště a pro ostatní - je to tu po milionté - S FÍZLY SE NEBAVÍME a už vůbec jim nevyprávíme nějaké srdceryvné historky o tom že to domů máme "za rohem" a pod......

protože pokud by Vaše chování bylo správné a policajtům byste se ve své neznalosti nepřiznal k hrdelnímu zločinu, pak by bylo možné Vám poradit abyste při následném SŘ argumentoval tím, že značka pravděpodobně upadla za jízdy.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #46 kdy: 21 Prosince 2016, 11:16:46 »

Mají to nafocené? Mají to natočené na video? Vzpomenete si?
Nebylo to náhodou tak, že Vás zastavili, protože Vám značka visela šikmo na jednom šroubečku, ale když jste vyjížděl, tak to bylo v pořádku a jen natřásáním auta na našich nekvalitních silnicích se to uvolnilo, což jste nemohl vědět? Nafotili tedy konkrétně co? Vaši jízdu bez značky a nebo až když zkoušeli po Vašem zastavení pevnost upevnění značky a ta jim zůstala v ruce a proto to fotili?
Odpověď na Vaši otázku spočívá v tom, abyste vyčkal až co Vám přijde doporučeně domů. To si vyzvednete v poslední den lhůty, oskenujete, anonymizujete a dáte to sem a pak se budeme Vašemu případu věnovat…
IP zaznamenána

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #47 kdy: 08 Února 2017, 23:53:41 »

mám také problém s RZ, na vyjižďce na moto jsem sebou škrábnul a ulomil si rámeček RZ. Ta tam pak už nedržela a jelikož jsem to měl domů asi 15 kilometrů, tak jsem ji strčil pod bundu a jel do garáže. Hned v další dědině mě chytla hlídka že jedu bez značky. Tak jsem jim vysvětlil co a jak se stalo. Viděli že je to ulomené a já špinavý od bláta, ale to je nezajímalo. Prostě to semnou sepsali, nafotili, zakázali mi další jízdu a jeli pryč. Zatím mi předvolání nepřišlo, je to měsíc. Moje otázka zní jestli se s tím dá něco dělat, nějak se snažit vykecat a nebo mám rovnou čekat těch 5-10t Kč pokutu a 6-12 měsíců bez ŘP?

Jde o to, zda jste jim přiznal, že máte RZ pod bundou a nebo tvrdil, že nevíte, že ji nemáte, nebo jste rovnou odmítl podání vysvětlení. Oznámení jste podepsal? Pokud ano, a nenapsal jste alespoň nesouhlas jako vyjádření, bude to asi hodně těžké. Pokud jste zanedbal vše výše, jediná naděje je, pokud máte záznam, na kterém Vás policisté nepoučily před žádostí o podání vysvětlení - úřad by neměl brát na Vaši výpověď zřetel a to samé by se mohlo použít pokud by Vás nepoučili před podpisem oznámení.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #48 kdy: 11 Prosince 2018, 12:16:06 »

Jen pro info, takto vypadá rozdíl mezi originální značkou a ručně sprejovanou. Na te hondě je originál.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #49 kdy: 11 Prosince 2018, 13:43:15 »

Jen pro info, takto vypadá rozdíl mezi originální značkou a ručně sprejovanou. Na te hondě je originál.
A Honda je vlevo nebo vpravo?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #50 kdy: 11 Prosince 2018, 13:54:32 »

Vlevo.
IP zaznamenána