30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jízda bez RZ (SPZ)  (Přečteno 64793 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #30 kdy: 04 Srpna 2015, 09:21:03 »

...mereno 100% hlidkou http://mapy.cz/s/kfNz - ultranebezpečné místo plné školaček,
Oh lala .. oni měřej i Na strži? :-D .. tam z otho kopce se těžko drží 50
IP zaznamenána

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #31 kdy: 04 Srpna 2015, 15:37:38 »

Na Strži ? Tak to měřili s trojnožkou státní, to s magistrátem nesouvisí. Takové pozdravy patří jen do koše
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #32 kdy: 04 Srpna 2015, 16:27:59 »

Takové pozdravy patří jen do koše

Přesně tak, nikam nechoďte a dopis hoďte do koše, jen zbytečné ztrácení času.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #33 kdy: 04 Srpna 2015, 22:19:49 »

Takže v poho, lepší to ještě nějakou dobu nebude a win-win není špatný výsledek.
Asi jsem měl nějaký smířlivý den, a to win-win jsem bral z pohledu Vás a úřednice, jakože nejste bijec a dosáhl jste maximum možného.
Zde má ale i win-win své náklady, takže stejně svému osudu - postavit se systému - neuniknete. Vítejte v klubu.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #34 kdy: 30 Srpna 2015, 20:42:46 »

Stejný problém s přední RZ taky řeším. Mám taky sportáček made in Japan, kde přední RZ ruší linie předního nárazníku.Pro Evropu se montuje jakýsi černý plastový fundament, který sice perfektně kopíruje tvar nárazníku, ale vypadá jak pěst na oko. Jedná se zřejmě o doplněk, který se asi běžně sériově montuje, ale není na něm nikde značka 8SD. V techničáku nikde není zapsán ve vyjímkách. V Německu jsem potkal jeden exemlář se zmenšenou RZ umístěnou asymetricky, což vypadalo ještě blběji a pravděpodobnost,že potkám v Čechách stejný modelový rok se blíží nule. Nejraději bych si dal  samolepku a rz bych vozil v kufru. Mám na ní obtisklou kouli nějakého umělce (na druhou stranu bohudík tomu fundametu zůstal plast netknutý) a tvrdil bych, že samolepka je překryta tabulkou a je to jen prevetivní řešení pro případ, že někdo rz nabourá a upadne,což je při tvaru nárazníku pravděpodobné a právě pokračuji do místa, kde mohu nechat rz odborně namontovat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #35 kdy: 31 Srpna 2015, 00:41:03 »

značka 8sd je vlhký sen úředníků
samozřejmě že na vozidle můžete mít i součásti homologované globálně a koupené mimo kocourkov

třeba na ráfkách jsem značku 8sd neviděl nikdy, vždy jen KBA  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #36 kdy: 10 Listopadu 2015, 21:49:02 »

https://www.facebook.com/resenipokut.cz/photos/a.207531829380277.52762.207522186047908/727504030716385/?type=3&theater

nechtěl jsem zakládat nové téma, jak se zdá, chybějící spz uhráli na upadnutí v důsledku špatného stavu silnic.. co si o tom myslíte?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #37 kdy: 11 Listopadu 2015, 11:36:58 »

Nejraději bych si dal  samolepku a rz bych vozil v kufru. Mám na ní obtisklou kouli nějakého umělce (na druhou stranu bohudík tomu fundametu zůstal plast netknutý) a tvrdil bych, že samolepka je překryta tabulkou a je to jen prevetivní řešení pro případ, že někdo rz nabourá a upadne,což je při tvaru nárazníku pravděpodobné a právě pokračuji do místa, kde mohu nechat rz odborně namontovat.

Je to riskantní řešení.. připustit že značka upadla a věděl jste o tom a přesto jste jel může být pěkně drahý přestupek když úředník bude idiot.. a sázka že úředník nebude idiot se nemusí vyplatit.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #38 kdy: 11 Listopadu 2015, 11:46:01 »

To by chtělo jedině postavit tak, že před jízdou jsem měl značku řádně namontovanou a pevně držící a pod ní pro jistotu samolepku, kdyby náhodou za jízdy značka upadla. A vida, jak se to vyplatilo - opravdu upadla a nebýt samolepky, nastal by hotový masakr.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #39 kdy: 08 Prosince 2015, 21:51:18 »

Co se stane pokud budu mít značku vzhůru nohama? Byl by to přestupek?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #40 kdy: 08 Prosince 2015, 22:43:24 »

Co se stane pokud budu mít značku vzhůru nohama? Byl by to přestupek?
toto asi napovi
http://silnicnimotorky.cz/motorky/jak-na-to/technicka-zpusobilost-motorky-2-dil/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #41 kdy: 30 Prosince 2015, 14:40:37 »

Při hledání něčeho úplně jiného jsem náhodou narazil na toto: http://domaci.ihned.cz/c1-45859910-prulomovy-rozsudek-ztracenou-znacku-lze-nahradit-neoriginalni-spz - :) Možná se to někomu někdy bude hodit :)
IP zaznamenána

pasky

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #42 kdy: 16 Března 2016, 11:59:07 »

Už mi jednou ukradli zahraniční SPZ a jel jsem kvůli tomu vlakem do Gmündu, proto jsem se nad tím pod vlivem včerejšího článku na iDnes trochu zamyslel a došel jsem k tomu, že podle zákona vážně nemusí být žádný problém v dobře udělané replice, imho i jen fixkou na bílý karton.  Snad jen chcete-li být extra safe, není-li reflexní, jezděte jen přes den.  Jen když ji nemáte, udělejte alespoň tu repliku než vůbec nic a musíte snad mít (i vzhledem k judikátu výše) při dalším popotahování dobrou pozici.

Všechny povinnosti nejspíš vycházejí z § 38 zákona 56/2001 Sb. a z § 29 vyhlášky 343/2014 Sb.  Pročetl jsem to, ale pokud by se to aplikovalo přímočaře a extenzivně, nesměla by jezdit ani vozidla se starou tabulkou (bez pruhu či se značkou ABC1234) - nenašel jsem žádné přechodné ustanovení. Proto si myslím, že ta ustanovení specifikují povinnost nikoliv moji, ale jen úřadu při vydání tabulky (rozlišujme RZ a tabulku). Nakonec je totiž důležité, jakým jednáním teprve zákon poruším:

§ 38 zákona říká "Provozovatel silničního vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo, na němž není umístěna tabulka s registrační značkou, přidělenou k tomuto vozidlu obecním úřadem obce s rozšířenou působností nebo příslušným orgánem jiného státu, způsobem umožňujícím identifikaci vozidla," Gramatika je důležitá - "přidělenou", ne "přidělená", důležité pro dodržení zákona tedy je, aby byla přidělená registrační značka, nikoliv tabulka.

Obdobný přestupek v 361/2001 Sb. (to je ten, za který se bere řidičák) říká "na němž v rozporu s jiným právním předpisem není umístěna tabulka státní poznávací značky nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena" a není poznat, k čemu se vztahuje "která", ale podle analogického ustanovení 56/2001 Sb. bych dovozoval, že spíše ke značce než k tabulce (a v případě nejasností je třeba použít příznivější výklad).

(Dodám, že mi nejde o to, zákon za každou cenu prokličkovat, ale nalézt vysvětlení, které dává logiku. Z materiálního hlediska jde přece o to, aby RZ byla správná a moje vozidlo bylo označeno tak, aby šlo jeho RZ poznat všemi běžnými způsoby (tzn. lidmi i kamerami). Nevidím důvod, proč bych měl při ztrátě tabulky vozidlo odstavit, dokud budu obíhat úřady a platit za novou značku i tabulku, pokud mám způsob, jak zachovat tu povinnost označení vozidla - možnost použít provizorní vlastní, ale stejně jako originál čitelné a stejně viditelně umístěné tabulky, mi prostě příjde spravedlivá a jsem rád, že to zákon zdá se nezapovídá.)
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #43 kdy: 16 Března 2016, 14:56:56 »

No hlavně vyhláška 343 § 32, odst. 2. říká, že značka má být čistá tak, aby byla čitelná na 40 metrů. Čili pokud tohle stačí, tak je debata o originálnosti, ochranných a reflexních prvcích asi zbytečná. Tak asi uvažoval ten soudce.
Zvlášť pokud se člověk zamyslí nad těmi ochrannými prvky, to musela vymyslet úplná piča. Proti použití ukradené tabulky mě to nijak neochrání a při použití vlastní tabulky bez těchto prvků nic nezískám, prostě zbytečnost použitelná pouze jako argument pro pokutu.
IP zaznamenána

titin

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez RZ (SPZ)
« Odpověď #44 kdy: 21 Prosince 2016, 09:35:33 »

mám také problém s RZ, na vyjižďce na moto jsem sebou škrábnul a ulomil si rámeček RZ. Ta tam pak už nedržela a jelikož jsem to měl domů asi 15 kilometrů, tak jsem ji strčil pod bundu a jel do garáže. Hned v další dědině mě chytla hlídka že jedu bez značky. Tak jsem jim vysvětlil co a jak se stalo. Viděli že je to ulomené a já špinavý od bláta, ale to je nezajímalo. Prostě to semnou sepsali, nafotili, zakázali mi další jízdu a jeli pryč. Zatím mi předvolání nepřišlo, je to měsíc. Moje otázka zní jestli se s tím dá něco dělat, nějak se snažit vykecat a nebo mám rovnou čekat těch 5-10t Kč pokutu a 6-12 měsíců bez ŘP? 
IP zaznamenána