30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?  (Přečteno 499 krát)

MSkl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« kdy: 17 Dubna 2024, 13:09:55 »

Dobrý den vážení,

s obdivem pročítám fórum a děkuji za zajímavé příspěvky, které jsem měl možnost zde vidět.

Obracím se na Vás s dotazem/prosbou o radu:

Situace:
Parkujeme na ulici vedle našeho domu. Před lety, byla provedena rekonstrukce jejího starého škvárového povrhu a to tak, že šířka obousměrné silnice je méně jak 5metrů. Vedle našeho domu je zarostlý trávník následně obrubník a pak místo kde je v podstatě bláto s kameny (zde parkujeme) a pak až samotná vozovka. Místní strážníci nás z místa chtějí vypudit. Zatím jsem byl adresátem jen ústní výhružky, že to již řeší... Jiné parkovací možnosti tu jsou, ale je to poměrně daleko a přes frekventované silnice.

jedná se o ty dva Jeepy
https://mapy.cz/s/nusugekaco

Pasport město má, ale vůbec nerozlišuje co je silnice nebo zeleň. Dle KN jeden pozemek ostatní plocha -  komunikace a to až k našemu pozemku. Územní plán také nerozlišuje chodníky atd.

Důvod jejich prudění je nejspíše ve dvou věcech a to, že z druhé strany domu je autobusová zastávka kde město žádáme o úklid a podobné věci a druhý důvod bude patrně v tom, že návštěva zaparkovala naproti u parku (také švára) a já celou věc řeším ve správním řízení (zde chápu, že nejde překlopit na sprdel a dle načtených instrukcí postupuji).

Zajímavé je i to, že strážníky nechává naprosto chladnýma průjezd menší než 3 metry (to vadí zase mě, protože kvůli kousku obecního bláta je naše ulička dosti nepřehledná a pro mé děti tak není úplně přátelská když jedou třeba na kole). Také stání na zeleni tolerují ve všech okolních ulicích. Vyloženě selektivně řeší v našem okolí jen úsek asi 50metrů jinak nic.

Předpokládám, že přestupek bude jako stání na silniční vegetaci. Zatím jsem tedy v očekávání. Nicméně, rád bych věděl alespoň trochu předem jak v té situaci postupovat. Chtěl bych samozřejmě parkovat u domu a né někde v tramtárii když jsou tu na to podmínky i místo.

Případně napadne Vás jak místo posoudit jako krajnici - bohužel jsem se nebyl schopen zorientovat v rozdílu silniční zeleň a krajnice.

Děkuji za ochotu i rady
« Poslední změna: 17 Dubna 2024, 13:19:45 od MSkl »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2024, 16:34:27 »

Myslím, že pokud by se jednalo o uvažovaný přestupek, bylo by nejprve třeba postavit najisto, zda se skutečně jedná o silniční vegetaci. Pojem dodnes není nijak spolehivě definovaný, připadlo mi, že se trochu jedná o definici v kruhu. Nicméně je to souhra více skutečností včetně vlastnictví pozemků apod.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2024, 16:51:48 »

Také by stálo za to popřemýšlet nad tím, proč tam jsou nainstalované ty zátěžové betonové rošty, pokud je to zeleň, kde se nemá stát.

Edit: samozřejmě, myšleno ať přemýšlí SO.
IP zaznamenána

MSkl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2024, 19:30:15 »


Mhepp: Za námět ať si město zdůvodní betonové rošty děkuji. Také situaci vnímám tak, že mají zbytečně mnoho času a pak jen řeší hlouposti ;)


Eric: Přiznám se, že jsem čekal, že zeleň chodníky atd. budou jasně patrné v pasportu komunikací. Máte nějaký návrh jak ověřit o co se má v reálu jednat? KN - ostatní komunikace, Pasport nerozlišuje - komunikace, územní plán komunikace. Čekal jsem jasnou odpověď v tom pasportu...

Případně je nějaká cesta v tom, že město rekonstruovalo povrch této obousměrné silnice jen v šířce 4,6 metru? A tím pádem navíc ještě zanedbává péči o krajnice?
IP zaznamenána

MSkl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2024, 19:34:09 »

foto pasportu v příloze - šipkou označeno místo stání. Textová část která by nějak upřesnila povrchy, vymezení rozměrů atd. prý neexistuje.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2024, 08:38:26 »

Taktéž byste mohl zkusit jít cestou chybějícího materiálního aspektu přestupku (ale to je nepravděpodobné) a případně bych dotyčným vysvětlil, proč to co dělají je pěkná hovadina - jednak opakovaný přestupek je nutno sloučit do společného řízení (a že tam budete parkovat 365x do roka je dost přestupků na sloučení) a případně si obešel obec kde třeba parkuje starosta, strážníci a soustavně hlásil VEŠKERÁ porušení parkování...
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2024, 09:20:31 »

Když to projdu podle loňských fotek, nikde tam nevidím regulaci parkování, já osobně bych tady parkoval na obou stranách. Píšete, že něco řešíte ve SŘ, můžete k tomu něco poslat? Třeba by nám to osvětlilo způsob myšlení orgána :-)
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2024, 10:43:37 »

Ještě k tomu pasportu - není závazně definován jeho obsah, je pouze definován jeho minimální rozsah, ostatní určuje vlastník (vyhl. 104/1997 Sb. par. 5), který je povinen jej vést (zák. 13/1997 Sb. par. 9 odst. 2 a 6). Proto se mi nezdá vůbec pravděpodobné, že by "neexistovala textová část". Bez ní by ani ta fotka, na které je jasně vidět v daném dokumentu dělení a číslování komunikací a dopravní značení, neměla vůbec žádný smysl. Pokud Vám něco zatloukli, je potřeba to z nich vyrazit, minimálně legendu, která je tam použita. Pokud by hypoteticky ta textová část opravdu neexistovala, neexistoval by právně ani ten pasport (a bylo by to nesplnění povinnosti vlastníka).
IP zaznamenána

MSkl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2024, 19:08:23 »

Taktéž byste mohl zkusit jít cestou chybějícího materiálního aspektu přestupku (ale to je nepravděpodobné) a případně bych dotyčným vysvětlil, proč to co dělají je pěkná hovadina - jednak opakovaný přestupek je nutno sloučit do společného řízení (a že tam budete parkovat 365x do roka je dost přestupků na sloučení) a případně si obešel obec kde třeba parkuje starosta, strážníci a soustavně hlásil VEŠKERÁ porušení parkování...

Tahle partyzánská metoda mě také napadla. Tak doufám, že ji nebudu muset také aktivně praktikovat :) Mám čas/vůli to i městské policii případně poněkud znechutit.

Nicméně jsem přemýšlel nad sloučením přestupků. Někde jsem ale vyčetl, že opakovaný přestupce může dostat pokutu až 25K což by mě zase tolik už netěšilo. Máte nějaký názor na kolik Kč by to při slučování přestupků a pokutování 2x týdně mohlo ročně vyjít? Případně zda ta výše 25K souhlasí? Děkuji
IP zaznamenána

MSkl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni? nebo se jedná o krajnici?
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2024, 19:14:06 »

Ještě k tomu pasportu - není závazně definován jeho obsah, je pouze definován jeho minimální rozsah, ostatní určuje vlastník (vyhl. 104/1997 Sb. par. 5), který je povinen jej vést (zák. 13/1997 Sb. par. 9 odst. 2 a 6). Proto se mi nezdá vůbec pravděpodobné, že by "neexistovala textová část". Bez ní by ani ta fotka, na které je jasně vidět v daném dokumentu dělení a číslování komunikací a dopravní značení, neměla vůbec žádný smysl. Pokud Vám něco zatloukli, je potřeba to z nich vyrazit, minimálně legendu, která je tam použita. Pokud by hypoteticky ta textová část opravdu neexistovala, neexistoval by právně ani ten pasport (a bylo by to nesplnění povinnosti vlastníka).

Pasport pro jistotu vyžádám datovou schránkou a dodám sem ať je to úplné a kompletní. Došla mě i zajímavá souvislost a to že technicky je i naše zahrada odpojena od komunikace veřejnou zelení... Děkuji i za citaci paragrafů. Až pasport dorazí tak to s chutí porovnám :)

IP zaznamenána