30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Německo - překročení rychlosti  (Přečteno 245 krát)

neznalec

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Německo - překročení rychlosti
« kdy: 13 Dubna 2024, 08:30:17 »

Zdravím všechny, prosím o radu.

Na cestě z Německa zpět do ČR jsme na měřeném úseku dálnice překročili rychlost o 33km/h (povoleno 100 km/h). Auto je firemní. Na firmu přišel dopis s výzvou o doplnění info o řidiči (byl vyfocen).
Co mě zarazilo - ve výzvě není vyčíslena výše pokuty. Setkal jste se s tím někdo? Jak radíte postupovat?
Předpokládám, že při naší nečinnosti přijde pak vypsaná pokuta přímo na firmu? Proč pokuta nebyla vypsána rovnou? Máte zkušenost, jaká výše pokuty hrozí?

Dočetl jsem se zde o Helmutovi, do toho se mi moc nechce. Pokud by to na sebe vzal jiný řidič, který do Německa nejezdí, mělo by to být v pohodě?

Díky za rady a tipy!
Dopis posílám v příloze
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Německo - překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2024, 20:53:59 »

Dobry den, v Nemecku nelze potrestat za dopravni prestupek nikoho jineho nez konkretniho ridice. Jestlize je auto registrovano na firmu a ta odmitne ridice sdelit, bude cela vec po trech mesicich nejspise odlozena. Na Zeugefragenbogen odpovidat muzete, ale nemusite. Asi bych na Vasem miste na nic nereagoval a v klidu vyckal dalsiho vyvoje.
IP zaznamenána

neznalec

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Německo - překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2024, 08:46:22 »

Děkuji za odpověď a radu!
IP zaznamenána