30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prošlá STK  (Přečteno 1953 krát)

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Prošlá STK
« kdy: 12 Března 2024, 14:39:10 »

Dobré odpoledne,
přistál mi ve schránce příkaz za kruciální delikt, propadlou STK viz příloha. Vůz je pravda rv.2000, nicméně ve stavu kdy STK kterou jsem udělal přesně v den kdy zprasek oud vydal, měla jen nějaké ty klasické drobné vady v počtu 5ks. Tedy žádná rezavá hulící a nebrzdící vražda, materiální aspekt 0. Otec jako pyrát dostal na místě od PČR 200,- pokutu jež uhradil, blok mám. Vozidlo je v TP psané na mne (syn) máme stejné trvalé bydliště, nicméně já bydlím ve stejném městě o pár ulic dál (obě nemovitosti moje, není důvod si to měnit). Na odpor mám ještě týden, otázka na zkušenější bojovníky, hned vše do odporu, nebo dávkovat postupně? Zatím bych já postupoval že o absenci vím, vozidlo jsem zanechal pro použití v krajní nouzi a otce poučil že nemá STK. Vzhledem k dost důchodovém věku nedbal a vyrazil. Nepochybuji že si tady s tím jen pohrají a rozhodnutí vydají o pár dní později stejné jen s náklady řízení, proto se ptám zda o kolik si nechávat do odvolání ke kraji (stč). Děkuji
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 043
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2024, 15:28:13 »

"STK kterou jsem udělal přesně v den kdy zprasek oud vydal"
To je tak nějak o ničem, když není jasné jaká to byla doba od spáchání. Kdyby jste STK udělal hned ten den, to by byla jiná.

"vozidlo jsem zanechal pro použití v krajní nouzi" - proč něco takového tvrdíte?
Prostě jste otci řekl že to nemá STK, aby s tím nejezdil a tečka. Vy jste žádné vozidlo neprovozoval. Vzal ho bez vašeho vědomí, ač věděl, že nemá. On už potrestaný byl a nemůže být potrestaný znovu.

Otázka pro ostatní: četl jsem to odůvodnění a všude je tam rozebíráno jak je to strašný přestupek a že muselo vzhledem k závažnosti být dána pokuta ve středním pásmu. Neměl by se ale zároveň ouředník taky zabývat polehčujícíma okolnostma? O těch tam není ani slovo.
« Poslední změna: 12 Března 2024, 15:31:07 od cocomoon »
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2024, 16:20:28 »

Nedošlo mi, že důslednou anonymizací se něco může i vytratit... STK přesně 7 dní po zachycení, než si na mě udělali čas a plato prošlo STK aby to bylo na čem převézt ;-) A přesně vozidlo je a bylo cajk, takže 16,5 je drobet mimo...
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #3 kdy: 04 Dubna 2024, 11:27:25 »

Mám tady pokračování a tuze prosím zkušené bijce o rychlou pomocnou ruku...
Přišlo mi k danému zamítnutí pro opožděný odpor (nebyl to účel hnát na hranu, měl jsem toho pracovně přehršel a zaměnil 8 dnů za 8 pracovních dnů) podaný přesně 9. den (podatelna oudu, potvrzená kopie, jen tu teď hledám ;-) ).
Dopis do vlastních rukou dala poštěvanda otci (máme stejné trvalé bydliště a stejné jméno, datum narození jiný nejen v roce, odfiltrovat to tedy jde) na doručence tedy bude jeho škrabopis. Já se k tomu dostal 2. den (a pak tedy i v rámci těch 8 dnů) bydlím ve stejném městě o kus dál obě nemovitosti vlastním, v jedné bydlím já, v druhém rodiče, lze tedy jednoduše dokázat, že obývám jinou nemovitost.
Prostudoval jsem a vypadlo na mě tedy pár věcí a táži se co z toho použít:
Z rozsudku 33A/45/2016 jasně vyplývá, že pokud došlo k pochybení České pošty, které žalobce nezavinil a ani žádným způsobem jej nemohl vyvolat, tak mu jej nelze přičítat k tíži.
Tj. předání jiné osobě než je adresát, tím delší lhůta

Navrácení v předešlý stav podle § 41 SprŘ dnes je to přesně těch předmětných 15 dní, proto ten časový urgent...

Posečkání platby dle §156 280/2009 - na splatnost již cca 20 dní nerad bych se domlouval s exekutorem.

Když už jsem odpor (byť tedy zatím dle oudu opožděný) tak navrácením v předešlý stav se bude brát jako podaný nebo ten odpor přikládat teď znovu?
Děkuji mnohokrát...

IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 369
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #4 kdy: 04 Dubna 2024, 13:19:47 »

Takže jestli tomu rozumím... Situace je následující:

1) pošta předala dopis otci, je tam jeho podpis,
2) otec předal dopis vám, samozřejmě pozdě (z hlediska domnělé fikce doručení a lhůt),
3) podal jste odpor (2. den od předání dopisu otcem),
4) došlo vyrozumění, že odpor byl podán pozdě.

Tak teď budete muset dokázat, že fikci doručení nelze uplatňovat kvůli vadě v doručování a tak je odpor včasný... Jak na to nechám na zkušenějších.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 288
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #5 kdy: 04 Dubna 2024, 13:20:08 »

Jak to bylo s tím doručováním, co převzal otec? Ten původní příkaz nebo sdělení o opožděném odporu? Co je na doručence, jen klikihák nebo i číslo občanky?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #6 kdy: 04 Dubna 2024, 13:48:50 »

Je matoucí, že Poklop v úvodním příspěvku píše, že mu příkaz přistál ve schránce. Dle následného sdělení úředního parazita ale byl příkaz byl předán do vlastních rukou. Úřední parazit ale neví, že to nebyly vlastní ruce Poklopa. Pokud tomu tak skutečně je (jak rekapituluje mhepp), pak je dle mého optimální následující postup:

1. pokutu zaplatit a žádné navracení v předešlý stav nevymýšlet
2. vyčkat do výročí doručení příkazu a podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, pokud to samo o sobě nepomůže, o měsíc později nečinnostní žalobu
3. počkat na výhru a nechat si vrátit uhrazenou pokutu jako přeplatek na daních

Přesouvám do neveřejné části, nebudeme úřednímu parazitovi radit.
« Poslední změna: 04 Dubna 2024, 14:02:46 od Číkus »
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2024, 14:15:39 »

Děkuji za odpovědi..
mhepp to popsal zcela správně bod 2 je tedy trochu na pováženou kdy jako, ale proč ne
ladin otec převzal původní příkaz, pozdní odpor už jsem si vyzvedl na poště
Číkus přistání ve schránce byl jen terminus technicus (ano blbě uznávám, mate to) tento postup mi přijde jak hard core level, doručenku otec nemá (poštěvanda) a co má v ruce oud úplně nevím ale poštěvanda opsala jeho číslo OP takže to prokázat lze. Nerozumím bodu 2 kdy je to výročí doručení, byť bych raději otevřel zpět řízení...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2024, 14:24:44 »

Doručenku má úřední parazit ve spisu.

Vaší jedinou (ale za to naprosto smrtící) zbraní je, že příkaz nebyl doručen Vám, ale že jej převzal Váš otec. Ten to předpokládám klidně dosvědčí, potvrdí, že se jedná o jeho podpis, navíc číslo OP.

Pokud odkryjete karty příliš brzy, úřední parazit si uvědomí, že odpor byl podán včas, nařídí ústní jednání (nebo dokazování mimo ústní jednání) a vydá rozhodnutí vinen. Ovšem pokud mu to sladké tajemství sdělíte až po výročí doručení příkazu, už nestihne udělat vůbec nic, neboť již bude přestupek promlčen. A správnou formou je právě žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti (případně i následná nečinnostní žaloba). A pozor, je potřeba to nepropásnout, je tam hodně krátká lhůta.

Jako hard-core to možná zní, ale je to nejčistší řešení s nejvyšší šancí na výhru a s nejnižšími riziky.
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2024, 14:39:03 »

Chápu, nicméně tím výročím jsou myšleny 2 roky ? Tj. 2 roky mi bude hnít 16,5 někde v luftě. Navíc je tam takový drobet blbý detail že by z toho mohla mít drobet mrzení poštěvanda a to je u otce jako staré školy drobet problém.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2024, 14:40:59 »

Jeden rok. A za tu dobu se prohřešek pošťačky snad také promlčí. A i kdyby ne, hrozí ji max pokuta v řádu 1000 Kč od zaměstnavatele.
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2024, 15:08:13 »

Ok, to zní jako plán, sice se mi moc nelíbí neb jim neomlátím o hlavu tu debilitu z rozhodnutí, ale je to skoro bez práce. Zvážím. Alternativa to řešit aktivně již nyní by ale měla projít min. v tom řízení  obnovit, nepochybuji že oud vydá zase že vinen, ale odvolání na stč kraj by mělo být snad už lépe, nebo ne? Jen to asi nejde kombinovat, neb jak jinak zvrátit ten opožděný odpor než špatným doručením. Blbé je že kdyby ten odpor klapnul, mohl jsem si to nechat jako Eso v rukávu úplně na konec kdyby to neklaplo...
Tak nějak úplně nevím co s tím, byť chápu že zaplatit a za rok to chtít zpět je jistější řešení, ale čekat rok se mi prostě moc nechce...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2024, 16:03:07 »

Hard core verze by byla neplatit a nechat proběhnout exekuci a po roce jít do té nečinnosti. Tím by ještě úřednímu parazitovi vznikly náklady za exekuci samotnou. Do takového postupu bych šel já, ale chápu, že to není řešení pro někoho, kdo není takový nadšenec jako já.

Ono není co obnovovat, řízení stále běží, neboť byl podán včasný odpor. Jen úřední parazit žije ve lží, že odpor byl podán opožděně. Kdyby ten odpor "klapnul", tak přicházíte o ono eso v rukávu.

Samozřejmě můžete namítat to chybně určené datum doručení příkazu už teď, ale tím se dostanete do výrazně nevýhodnější procesní situace. Ten příkaz byl nezpochybnitelně doručen (jinak byste nepodával odpor), otázkou je kdy k doručení došlo.

Je možné, že ještě někdo jiný přijde s alternativním řešením, mne nyní žádné efektivní nenapadá.
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2024, 17:00:02 »

Když je drobet pošťourám s tím že mi byl příkaz doručen řekněme o dva dny později než píšou (tak abych podal odpor včas) aniž bych uvedl ten podstatný fakt, tam bych jim to drobet nabourat mohl, navíc budu mít za rok navíc, já vám to říkal že to bylo špatně, jest tomu tak?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá STK
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2024, 17:04:37 »

To mi nepřijde jako dobrý nápad.
IP zaznamenána