30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pingpong - jak nejdéle natáhnout?  (Přečteno 4573 krát)

Viking

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] Pingpong - jak nejdéle natáhnout?
« kdy: 23 Dubna 2015, 16:24:48 »

Řeším v současné době jak nejlépe zahrát pingpong s MHMP, jelikož jsem v lednu tohoto roku ignoroval Výzvu k zaplacení určené částky (údajný přestupek se měl stát na konci prosince 2014). Pokud mi dojde Výzva k podání vysvětlení, bývá tato primárně mířena k podání písemnou formou? Bydlím v Praze a tudíž mám za to, že se mi s ohledem na prodloužení pingpongu vyplatí dostavit se osobně. Mám na toto i ze zákona nárok pokud se nepletu? Moje strategie pro první kroky je cca následující:

- doručení Výzvy k podání vysvětlení č. 1 fikcí
- zaslání MHMP odpověď s tím, že požaduji osobní podání vysvětlení (nepodepsat, budou požadovat doplnění takto formulované žádosti aby tam ten podpis byl?)
- doručení Výzvy k podání vysvětlení č.2 fikcí s datem, kdy se mám dostavit
- omluvení se pro tento termín z důvodu návštěvy lékaře / doprovodu potomka k lékaři – je třeba to nějak dokládat? razítko od lékaře přeci dostanu až na místě a pokud bych omluvení zaslal až po termínu jednání, uznají mi to?
- čekat na Výzvu č. 3 / požádat již o nový termín již spolu s omluvením účasti?
- dostavení se k podání vysvětlení
- napráskat někoho známého – např. manželka je Slovenka, na Slovensku trvalý pobyt, tady přechodný – jakou adresu jim napráskat? i na Slovensku jí dopis přijde doručením fikcí? /samozřejmě že žije tady/.
- omluvení se pro tento termín ze strany manželky + žádost o nový, viz výše
- manželka se dostaví, řekne že neřídila a dále odmítá vypovídat – kdy je poté se nejvhodněji napráskat? nechci prováhat okamžik, aby hned po jejím vysvětlení to překlopili do sprdele
- zbytek – zahájení správního řízení vůči mé osoby atd atd.

Vidíte tam někde do zahájení správního řízení vůči mé osobě slabé místo popř. máte nápad, jak to ještě natáhnout? Víc osob do toho zatahovat již nechci...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pingpong - jak nejdéle natáhnout?
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2015, 16:34:40 »

Tohle asi nepůjde protože tam bude napsané "dostavte se v úředních hodinách".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pingpong - jak nejdéle natáhnout?
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2015, 16:31:53 »

- omluvení se pro tento termín z důvodu návštěvy lékaře / doprovodu potomka k lékaři – je třeba to nějak dokládat? razítko od lékaře přeci dostanu až na místě a pokud bych omluvení zaslal až po termínu jednání, uznají mi to?

Obecně je vhodné zatelefonovat na ouřad ráno před tím jednáním a omluvit se, že jste onemocněl a pak neprodleně doručit orgáno kopii potvrzení. Pokud na to nebudou reagovat je to dobrý důvod pro námitku podjatosti a dobrý bod do odvolání, protože jste byl pokrácen na svých právech.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Pingpong - jak nejdéle natáhnout?
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2015, 12:47:52 »

Na zaklade svych zkusenosti sazim dvacetikorunu na to, ze z MHMP uz nic dalsiho neprijde. Sice me ted neco ceka na poste, ale pocitam, ze to bude dalsi parkovani a ne pokracovani jakekoliv lonske odignorovane nabidky odpustku..
IP zaznamenána