30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ministerstvo vypotilo manuál  (Přečteno 584 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Ministerstvo vypotilo manuál
« kdy: 08 Března 2024, 10:56:08 »

Je to opravdu veselé čtení:
https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/zlomovy-moment-prekroceni-rychlosti-nemusi-byt-prestupkem-ministerstvo-urcilo-jak-pouzivat-radary?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Ministerstvo se snaží vykládat zákon a především se tváří, že vytvořené penězovody z rychlostních pastí mu snad nějak vadí. Bude zajímavé sledovat, jak obce, jejichž nejvyšší příjmovou položku tvoří právě zmíněné penězovody z měření rychlosti, tuto praxi opustí.
Čas od času stojí za to si přečíst příslušný judikát ÚS, kterým byl zamítnut návrh na zrušení "odpovědnosti provozovatele".
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2024, 11:47:20 »

Všiml jsem si, že tam píšou, že není potřeba v případě zahraniční osoby posílat výzvu řidičovi 2x, aby úřad podnikl nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku. To smrdí
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2024, 14:07:24 »

Paulie455> Ani ne, poctivý Helmut má zřízenou doručovací adresu a na obsílku reaguje přiznáním.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2024, 14:39:53 »

Stejně je typické, že úřednický canc se snaží tvářit, že má vyšší právní váhu než výrok NSS.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2024, 10:42:27 »

náhodou jsem zrovna obdržel obecní noviny našeho prdelákova. je tam článek nějakého obecní prevíta, jak je třeba kamery a úsekáče atd, protože se některé úseky mění v závodiště a to není žádoucí. sice o tom nevím, ale je mi jasné, že poptávka od blbců je. ale zaujala mně jiná informace. prý obec s rozšířenou působností (slavná desítkami radarů) jim systém nabídla. tedy oni jim vyřizují domělé přestupky a tedy mají i zájem na šíření obecních mýtných bran a asi jim i nějak dodají systém. prý aktuálně řeší podobu smluv. asi si vyžádám přes 106, až to bude, bohužel bude pozdě
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2024, 11:37:59 »

Nebylo by lepší se zastavit na veřejném zasedání zastupitelstva obce?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2024, 11:40:39 »

Na zastupitelstvu se nedá realně nic vyřešit. Je třeba klást oprávněné požadavky.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Ministerstvo vypotilo manuál
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2024, 12:24:44 »

přesně tak. co chcete na zastupitelstvu, kde nemáte žádná práva, jen si můžete něco říkat, bez nároku na výsledek. tam bude pár zmrdů hájit předem rozhodnuté a k tomu vás bude kamenovat banda místních hysterek, že jim pyráti masakrují dítka. já nevím, jako dítko z 80tých let mně rodiče a prarodiče vedli k zodpovědnému zacházení s auty, tedy rozhlížet se, pustit auto atd. dnešní krávy by asi způsobily omezení osobních práv a narušení osobnosti, kdyby harantovi řekli, že nemá lítat přes ulici jako idiot, když jezdí auta. ale to odbočuji od tématu...
IP zaznamenána