Poradna > Potřebuji poradit - vedení správního řízení

hradec wtf, nahlížení na buzerplacu, spisový arch neexistuje, si stěžujte

(1/2) > >>

mcsoap:
Mám dlouhodobě problém s MMHK. V podstatě kdykoliv tam přijdu, tak nelze nahlížet do spisu, protože my nemáme čas, my to nemáme připravený, musíte si zavolat předem. Když už jsem se ke spisu dostal, ukázali mě fotky nějaký cizí tatry zaparkovaný u silnice. Nahlížení do spisu probíhalo tak, že na mě pochop otočil monitor a skroloval myší a řval "nahlížejte!" Potom nechtěl pořídit kopii spisu, protože "ste si to fotil" a když jsem ho donutil tu kopii udělat, tak jsem doma zjistil, že mi udělal kopii policejní složky co mu přišla jako podnět, a ne kopii spisu, kterej proti mě vede magistrát. Stížnost kompletně odložena jako nedůvodná.

Metodik na dopravních přestupcích mi potvrdil, že nic jako spisový arch už se nevede, protože to je celé v jejich skvělém systému, a že při pořizování kopie spisu se to ani netiskne. Ale jestli jako chci, tak mi to vytisknout. Korunu tomu nasadili včera, když jsem si tam přišel pro další spis. Nejdřív ho neměli, pak tam nebyl, kdo by to udělal a pak to nešlo. Jejich argumenty:

Vaše právo nahlížet do spisu není bezbřehý. My jako nemusíme tady nic dělat když se vám nemá kdo věnovat.

Opáčil jsem, že zamítnout mojí žádost o nahlédnutí do spisu, protože tomu brání objektivní důvod, je v pořádku, avšak očekávám, že o tomto vznikne zápis, a že rozhodnutí vydá orgán písemně. To nejdřív nešlo, ale pak metodik řekl, že to jde, a tak jsme se odebrali ho sepsat. Do místnosti vstoupil nějakej dědek s tím, že tam bude. Opáčil jsem, že není oprávněnou úřední osobou, a ať vypadne.

My sme tady všichni oprávněný úřední osoby. A já sem vedoucí úseku.

Opáčil jsem, že může bejt třeba vedoucí vesmíru, ale pokud není oprávněná úřední osoba ve spisový značce, tak si dá vodchod.

Na to reagovali oba tak, že oprávněnou úřední osobou je.

Opáčil jsem, že mi teda mohou ukázat spisový arch, kde bude jméno dědka uvedeno.

"To nejde, budete nám muset věřit."

To je pičovina.

"Si stěžujte."

Mám k tomu několik otázek:


* Za poslední rok jsem v Hradci Králové nemohl nahlédnout do jakéhokoliv spisu, kdykoliv jsem tam přišel. Jejich odpověď je vždy stejná - musíte se objednat dopředu. Zamítnutí žádosti nahlédnout do spisu jsem nikdy nedostal, vždycky se našel důvod, proč ho nejde udělat, nebo proč si myslí, že ho nemusí dělat. Stížnosti jsou zbytečné, jsou odmítány jako nedůvodné. Jak to teda je? Můžu do toho spisu nahlížet nebo ne?
* Kolik je v řízení oprávněných úředních osob? Nenašel jsem ve správním řádu žádnou zmínku o tom, že by jich mělo být víc a vždy se o nich mluví v jednotném čísle. Můj myšlenkový pochod čerpal z dfensovského FSM - DFens se chvástal, že stejným argumentem vyhodil úředníka z kanceláře, navíc pořád opakuje mantru o "enumerativnosti veřejnoprávních pretenzí," podle které si úřad nemůže jen tak ustavit dvacet oprávněných úředních osob, když SprŘ jasně mluví o jedné.
* Co to je za kolosální megasračku "musíte nám věřit"? Vždyť ten spisový arch je tam proto, aby bylo postavení stran rovné a důvěryhodné, dokonce vedoucí vnitřního auditu mi to tentýž den potvrdila, když jsem u ní sepisoval další (zbytečnou) stížnost.
* Ten spisový arch teda už není součástí spisu? Co to je za argument, že "to se netiskne"?

Eric:
Úřad je samozřejmě povinen sepsat o tom, že neumožnil nahlédnutí, úřední záznam.

Hugo:
Máte záznam? Kde jste byl? V Gayerkách na dopravním nebo na přestupcích?

Edit: Spisovka končí /Hej?

Eric:
Jinak já s tím nemám zkušenost, ale podobně jako existuje obecná dozorová pravomoc MV pro určité věci, neměla by existovat i dozorová pravomoc MD?

mcsoap:

--- Citace: Eric  07 Března 2024, 20:25:12 ---Úřad je samozřejmě povinen sepsat o tom, že neumožnil nahlédnutí, úřední záznam.

--- Konce citace ---

To nejprve nešlo, ale když se metodik postavil na mojí stranu, tak to šlo. Než k sepsání došlo, přišel na jednání nějakej chlap s tim, že "tady jako budu". Trval jsem na tom, že tam nemá co dělat, ale prej je taky "oprávněná úřední osoba." Vyzval jsem Čihala, aby mi tedy ukázal spisový arch, který říká, že nějakej Srch je oprávněná úpřední osoba v tom spisu, a ten se mi vysmál, že "prostě nám budete muset věřit."

Záznam samozřejmě mám. Jenže to není poprvé, co si psychopat Čihal a jeho gaybois vytřeli se správním řádem. Ten magistrát sere na SprŘ z prdele a mě už to nebaví.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi