30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakovaná pokuta za parkování - Praha 10  (Přečteno 427 krát)

Havran

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Opakovaná pokuta za parkování - Praha 10
« kdy: 20 Února 2024, 20:32:48 »

Zdravím,

poprvé v životě se potýkám s úřady. Povedlo se mi zapomenout zaplatit výpalné za parkování na modrých zónách a uvědomil jsem si to až po 2 měsících. Parkování mi končilo někdy na začátku prosince a já si dál vesele parkoval celý prosinec a leden.

První výzva (za prosinec) přišla v polovině ledna. Zde jsem udělal první chybu a to tu, že jsem ji bez řečí uhradil, ale už jsem s tím tak nějak počítal.
Druhá výzva (za 12. leden) přišla 14.února. Opět jsem jí bez řečí zaplatil a tak nějak čekal, že tím už snad budu mít klid. Omyl.
Dnes, 8 dní po druhé výzvě, přišla výzva třetí a to za 15. leden, což mě trochu dožralo. Přijde mi, jak kdyby si na úřadě počkali, až jim cinkne 500 na účtu a pak posílali další výzvu. Co mě však dojímá ještě víc je to, že na fotkách, které jsou přiložené k oběma výzvám je jasně vidět, že se auto mezi 12. - 15. lednem vůbec nepohnulo, fotky mají i identické GPS souřadnice.

Nevím, jak mám teď postupovat. Pokud se nepletu, tak úřad nesmí dávat více pokut za dlouhotrvající přestupek. Problém je, že u žádné z výzev nikdy nebylo přestupkové řízení zahájeno, jelikož jsem je zaplatil. Bojím se teď té věci, aby si nepočkali až jim cinkne 500 i do třetice a neposlali mi postupně výzvy za 16. - 26. leden (od 29. ledna už mám opět platné parkování).

Děkuji za případné rady.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná pokuta za parkování - Praha 10
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2024, 23:39:52 »

Prahu 10 úspěšně ignoruji. Párkrát mi přišla nějaká ta výzva na 500 Kč, ale tou to také skončilo. Pokud jste zaplatil, tak s tím teď už nic neuděláte. Pokud přijdou další, tak nabonzovat spolupracujícího řidiče... Postupů je toto fórum plné. To, že tam auto stálo x dní nehnutě úřady nezajímá, jelikož má mít uhrazené parkování. Pokud je identických přestupků v rámci nějaké časové osy vícero, vyplatí se je řešit najednou ve společném řízení.
IP zaznamenána