30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Body a pokuty 2024  (Přečteno 1698 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Body a pokuty 2024
« kdy: 19 Února 2024, 17:01:48 »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-pokuty-ridic-doprava-dalnice-silnice-prestupek.A240218_210052_domaci_krd?zdroj=top

Pozitivní je diskuze, že už si lidi pomalu uvědomují, že nemají být vohnouti.

Kdyby se vyřešilo nastavení semaforů,aby blikala zelená ( jako v Rakousku)  před oranžovou,tak by se předešlo nehodám, kdy
někdo dupne na brzdu okamžitě jak blikne oranžová. Ano rozestup by měl být, ale v rámci hustého provozu se zase snižuje průjezdonost ( počet aut co stihne zelenou).  K tomu i nelogická nefunkčnost vyklizovací šipky.. V Brně jsou minimálně 3 křižovatky, kde svítí  jen někdy a třeba v době dopravní špičky nikdy nesvítí. Člověk logicky předpokládá její funkčnost ,když ji naproti vidí a tak vjede do křižovatky a s ním několik dalších aut.. No a najednou auto naproti zastaví a v tu chvíli se rozjedou vozidla z bočních směrů a troubí a troubí. Zelené vyklizovací šipky se řidiči vjetí do křižovatky nedočkali.


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2024, 22:07:21 »

Nemám předplaceno a nevidím celý článek, ale zaujal mne ten box:

Obří nárůst je letos třeba u pokut za nesprávné předjíždění. Zatímco loni v lednu zaplatili řidiči policistům na pokutách za tento prohřešek přes 129 tisíc, letos za stejnou dobu více než 4,3 milionu.

Za nesprávné předjíždění se platí policistům?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2024, 22:50:31 »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-pokuty-ridic-doprava-dalnice-silnice-prestupek.A240218_210052_domaci_krd?zdroj=top

Pozitivní je diskuze, že už si lidi pomalu uvědomují, že nemají být vohnouti.
To sou jen prvni zaby co skacou kdyz se voda otepli. Zadnej stres, funkce medii coby regulace verejneho mineni funguje velmi dobre a nebojim se ze by jakakoliv represe "proti zlym" nebyla verejnosti prijata. (Fizl dostal neomezene moznosti (hlavne 118b 361/2000Sb.), kdy muze mozkovym myslenim odhadnout ze ste jel moc rychle .. a sebrat papiry na miste.) A ze nemel ani radar bude resit az SO .... az se mu bude chtit.

Jenze tohle je co lidi chtej, a to proc to lidi chtej je dano medii. Dokud nema vetsinove cteny medium nekdo kdo by tomuhle bullshitu dokazal oponoval, bude pokracovat kultura represe .. a zadnej limit nevidim.
« Poslední změna: 21 Února 2024, 15:48:23 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2024, 23:23:10 »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-pokuty-ridic-doprava-dalnice-silnice-prestupek.A240218_210052_domaci_krd?zdroj=top

Pozitivní je diskuze, že už si lidi pomalu uvědomují, že nemají být vohnouti.
To sou jen prvni zaby co skacou kdyz se voda otepli. Zadnej stres, funkce medii coby regulace verejneho mineni funguje velmi dobre a nebojim se ze by jakakoliv represe "proti zlym" nebyla verejnosti prijata. (Fizl dostal neomezene moznosti (hlavne 128b 361/2000Sb.), kdy muze mozkovym myslenim odhadnout ze ste jel moc rychle .. a sebrat papiry na miste.) A ze nemel ani radar bude resit az SO .... az se mu bude chtit.

Jenze tohle je co lidi chtej, a to proc to lidi chtej je dano medii. Dokud nema vetsinove cteny medium nekdo kdo by tomuhle bullshitu dokazal oponoval, bude pokracovat kultura represe .. a zadnej limit nevidim.

Takže příjdete o papíry za to, že si fízl myslel že jste jel moc rychle? To je teďka nové? Myslel jsem si, že nemůžou udělit pokutu na místě a předají věc do správního  řízení. Takže příjdete kvůli debilovy o řidičák a tím pádem třeba i o práci zkrz nějaké tupé poloopice ? To mě nepříjde fér !!!! a Správní orgán určitě spěchat nebude, ten spěchá pouze, pokuď mu jde o jeho čas a hrozí promlčení přestupku.

Víte co mě zaráží? Mladí lidé se stále hlásí k policii,  aby mohli buzerovat slušné občany a sami jezdí rychle a serou na předpisy . Já bych poloopicí nechtěl být ani za milión měsíčně.


 
« Poslední změna: 20 Února 2024, 23:27:44 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2024, 04:52:52 »

https://road-fens.com/na-co-si-dat-pozor-po-1-1-2024/

Nelze projednat na miste, ale papiry sebrat uz muzou.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2024, 10:26:49 »

Tak celé to zapadá do koncepce postupné fašizace celého státu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2024, 11:08:09 »

.qoyi: "....hlavne 128b 361/2000Sb."  ??? jako vážně?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2024, 15:47:48 »

Pardon, mel jsem na mysli samozrejme § 118b, odst. 1, písm. d) zák. č. 361/2000 Sb.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2024, 13:07:42 »

Článek jsem nečetl, protože je zamknutý, ale může mi někdo vysvětlit ten nadpis? Žádnou sankci za oranžovou jsem v tabulce přestupků nenašel.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2024, 14:19:15 »

se777> To jako vážně chcete říct, že neznáte význam světýlek na semaforu ??   Dyžtak si to dostudujte ze zákona https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p70 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2024, 15:22:23 »

urbann> vždyť se nic nezměnilo bod d je stále stejný:
Citace
d) signál se žlutým světlem "Pozor!" povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" a "Příčná čára souvislá s nápisem STOP", a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením; je-li však toto vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, smí pokračovat v jízdě. Svítí-li světlo tohoto signálu přerušovaně, nejde o křižovatku s provozem řízeným světelnými signály,

Obávám se, že změna bude jedině v tom, že policisté budou svým mozkovým myšlením paušálně tvrdit že řidič který projel na žlutou vždy mohl vozidlo bezpečně zastavit.

Jinak si dramatický nárůst pokut nedovedu vysvětlit.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2024, 23:03:58 »

Jj, to jsem měl na mysli, ten nadpis vyzněl, jako by se za každé projetí na oranžovou pokuta dávala automaticky, ale vždycky je velká šance to dát do správka a vyhrát ho. No správko teda pěkně podražilo.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #12 kdy: 23 Února 2024, 09:49:00 »

ale vždycky je velká šance to dát do správka a vyhrát ho.
To jste hodně naivní. To totiž předpokládá existenci právního státu... Osobně bych to upravil na "Ale vždycky to můžete dát do správního a tam je malá šance na úspěch".
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #13 kdy: 25 Února 2024, 14:40:19 »

Tak celé to zapadá do koncepce postupné fašizace celého státu.

A taky vede k pocitu zoufalé bezmoci. V zoufalosti lidé dělají zoufalé věci. Takže, soudruzi, měli byste začít jako já důsledně dodržovat dementní pravidla provozu, o kterých víme, že nemají vliv na bezpečnost. Všude budu jezdit rychlostí limit + 2 km měřeno GPS, zejména v místech, kde se bezpečně dá jet rychleji. Na světelných křižovatkách, kde Dynavix upozorní že je dohledová kamera, zejména pak v Praze, budu předpokládat že žlutá padne těsně před mým příjezdem a upravím rychlost. Padne-li žlutá, zaručeně bezpečně zastavím. Vše samozřejmě jen pokud za mnou někdo pojede. Podle výsledků voleb v populaci i mezi řidiči velmi převládají voliči pětidemolice a koblihy, i budou mít co zvolili. Že bych zdržel někoho slušného, nebo dokonce někoho z 30kmh, je vzhledem k jejich četnosti málo pravděpodobné, a kdyby přece, tak se omlouvám. Já už nikam nespěchám. A rozhodně není dobrý nápad mě probliknout, protože oslněn svělem ze zrcátka uvidím na silnici přilepené nebinární aktivistko a šlápnu na brzdu.   
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Body a pokuty 2024
« Odpověď #14 kdy: 25 Února 2024, 16:46:00 »

to JF:  tohle mi nepřijde jako úplně O.K. strategie.. Koho tím vyburcujete? Kdo z parazitů se o tom dozví?
Jen naštvete někoho, kdo pojede za Vámi a bude mít třeba stejný názor na tuhle buzeraci a ještě se může stát nehoda.

Mnohem lepší je dávat to sežrat parazitům státních orgánů ( to, že zrovna tito to nevymysleli není až tak důležité - jsou toho součástí
a vždycky budou na straně státu co se týče represe-)
Vhodné je podávat žádosti o informace SO1, SO3 ( ministerstvo), následně stížnosti, pokud odpovědi nebudou O.K. ( a to často nejsou)
Zahltit kompetentní úřady se žádostmi
1)  aby se zavedla blikající zelená,
2) aby fungovaly VŽDY vyklizovací šipky, minimálně na dobu potřebnou k bezpečnému projetí počtu aut, které jsou najety v křižovatce pro odbočení vlevo ( pokud nebudou navázány na kameru, která vyhodnotí,že žádné vozidlo v křižovatce nestojí)
3) aby radary nebyly umísťovány v místech, kde slouží jako kasírka a nemají nic společného s bezpečností
  každý určitě o pár okolo sebe ví. A trvat na zdůvodnění proč nejsou u škol nebo jiných " potřebných" míst - když už tedy musí být.
4) o vysvětlení jaká je logika bodového systému např při opuštění mista nehody za 4 body  a za překročení v obci někde na široké silnici u konci obce v nezastavěném území také 4 body , když se pojede 71?
Přece způsobit nehodu a ujet nemůže být v právním státě ohodnoceno stejným bodovým hodnocením jako relativné malé překročení rychlosti kde nikomu neublížím a nezpůsobím žádnou škodu.

+ další a další ; každý má jistě i svoje zkušenosti a nápady.

Pokud by byl zájem, klidně vytvořím nějaký vzorový mustr pro některé body a pak stačí jen drobně upravit dle lokality a už jen poslat
na správný úřad.. No akdyž jich budou vyšší desítky z tohoto fora + třeba to někdo může hodit na FB skupinu, tak by už to některé úřady mohlo procesně zabolet.

Nejhorší je pasivita. Bojování, až když se něco konkrétnímu člověku přihodí, je už někdy pozdě a těch lidí není tolik, co nakonec do boje jdou ( a jeden Číkus to za nás za všechny neudělá - i když se tedy o to snaží, co to jde - a obdivuju jeho urputnost a časový rámec, který tomu věnuje). Navíc, jak postupně všichni zjišťujeme, tak už nám vrchnost omezuje možnost obrany a pak už není ani to bojiště.
Proto by bylo vhodné - dokud to ještě jde- dát najevo opravdu nespokojenost s tímto stavem a začít třeba těmi žádostmi, stížnostmi,
návrhy na změnu apod...
Případně kdo má lepší nápad tak doplní.
« Poslední změna: 25 Února 2024, 17:01:51 od sennheiser »
IP zaznamenána