30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platnost zákazu - sikmé stání  (Přečteno 936 krát)

Dragy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Platnost zákazu - sikmé stání
« kdy: 16 Února 2024, 07:54:59 »

Ahoj ve spolek,
máme v ulici šikmé stání a v jedné části je kvůli vývozu popelnic (dodatkovou tabulkou jen v některé dny) zákaz zastavení. Platí ten zákaz od kolmice k obrubníku v místě značky, nebo od šikmý čáry na zemi?
Predem díky za odpovědi.
Zdraví
Dragy
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 319
    • Zobrazit profil
Re:Platnost zákazu - sikmé stání
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2024, 13:44:39 »

Byl by obrázek/foto atp.? Obecně je svislá značka nadřazená vodorovným, pokud je způsob stání vyznačen čárami V10c a v některé dny se na část takto počmárané silnice vztahuje zákaz zastavení, je vcelku jasné, že platí zákaz, vodorovné čáry za svislou značkou v době její platnosti nemají žádnou relevanci.

Nicméně z hlediska geometrie mi není jasné, jak by ta situace mohla být sporná. Šikmé stání předpokládám je klasicky šikmo ve směru jízdy, ne šikmo "proti srsti". A jestli je značka vedle komunikace, tak jestli zónu její platnosti budu brát od kolmice k ose komunikace či od rovnoběžky s těmi šikmými čarami by nemělo hrát roli, ta šikmá varianta je technicky vzato restriktivnější, ale v reálu nejspíš zablokuje ta samá parkovací místa.

Nebo je to kombinované se stáním částečně na chodníku, tedy že čumák posledního auta před značkou by zasahoval za kolmici k obrubníku procházející značkou? Pak bych se řídil selským rozumem, čekal bych, že ta svislá značka bude umístěná tak, že bude vcelku jednoznačně seznatelné, kterého z těch namalovaných šikmých stání se týká a kterého už ne.
IP zaznamenána