30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Editace PDF  (Přečteno 1145 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Editace PDF
« kdy: 12 Února 2024, 11:10:16 »

Zdravím, narazil jsem na zajímavou cenovou nabídku na program  Ashampoo PDF Pro 3  za necelé čtyři stovky.
Pro anonymizaci dokumentů od SO docela dobré (vyhledej a nahraď atd...)
https://news.sw.cz/i/5N9XG6OpgI_SjbAHAm2raJf8JK9NFSpBVuxII7oKR5Q
Licence na celý život.
Akce platí jen do 21.2.2024
« Poslední změna: 12 Února 2024, 11:15:41 od pk202 »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2024, 06:35:18 »

To vypadá dobře, za tu cenu. Já používám https://www.pdfxchange.cz/produkty/ na PC. Kdy už tedy většinu věcí dělám z mobilu. Ale kupoval jsem ho před hodně roky zpět. Kdy to byla asi nejlevnější možnost s doživotní licencí.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2024, 10:49:36 »

Na editaci PDF stačí kdejaký opensource - LibreOffice umí importovat PDF pro editaci a následně exportovat, Inkscape je nástroj pro vektorovou grafiku, práce s textem je horší, ale opět, import PDF zvládne výborně.

Neříkám, že to je to jediné a správné řešení, ale minimálně bych tomu dal šanci, než za něco zaplatím.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2024, 20:54:25 »

tou licencí "na celý život" bych si nebyl tak jistý...
používám 2D CAD program, který byl zdarma, když jsem byl na placeném školení, tak se bili v prsa, že za 2D přeci nebudou chtít poplatky...
takže jsem 3roky platil 100 USD, letos 130USD...
ano, předtím byl 2 roky zadarmo
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2024, 21:34:22 »

Pokud se to da do virtualu a nebo to pujde spustit pres wine, tak to dozivotni bude. Tedy jestli to neni jen klient a nezpracovava se to nekde v cloudu, coz lze vyzkouset napr. u OCR a dalsich editaci u PC nez internetu.
« Poslední změna: 13 Února 2024, 22:33:51 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2024, 23:04:18 »

...tak se bili v prsa, že za 2D přeci nebudou chtít poplatky...

DraftSight? Taky jsem se spálil.

Ony doživotní licence často znamenají, že si doživotně musíte každý měsíc/rok program aktivovat a když skončí aktivační server, skončí doživotní licence.
« Poslední změna: 13 Února 2024, 23:06:28 od Medojed »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2024, 00:15:22 »

Tak GOOGLE taky nabízel GSUITE pro malé firmy zadarmo aby to nakonec poměrně nehorázně zpoplatnil.
Nicméně 385 CZK za (v mém věku) nejspíše opravdu doživotní licenci mi nepřijde dramatické. Spíš mně překvapilo, to že to prakticky stejně pohodlně umí LibreOffice kterou jinak používám....
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2024, 09:49:57 »

Ashampoo PDF Pro 3 jsem si včera na základě odkazu koupil, děkuji. Cena je víc než přijatelná.

Potřebuji občas vytvářet a editovat pdf, tak mám aspoň nástroj, po kterém automaticky sáhnu. Jak to bude s doživotností licence se uvidí.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #8 kdy: 14 Února 2024, 11:53:15 »

Ta politika ohledně placení za SW se v poslední době hodně mění...

Na jednu stranu výrobce chápu... inovace něco stojí a zároveň současné verze toho umí už tolik, že je těžké najít nové fíčury, které by stály za koupi nové verze. Tak si nechají platit za pronájem SW. To má ale za následek to, že „mají své jisté“, tudíž je to nijak nemotivuje k tomu vývoji - optimalizace, nové vlastnosti, opravy chyb atd. Takže takto placený software obvykle začne stagnovat.

Příklad za všechny je Adobe a jeho Photoshop. Je to už pár let (cca 5?), co přešel na model předplatného. Pár kamarádů fotografů se tehdy rozhodovalo co dál. Někteří přešli na měsíční platby, někteří zůstali u poslední koupené verze. Nikdo z těch, co mají starou licenci nemá potřebu přejít na model pronájmu. Nové verze i po pěti letech nemají dostatek vylepšení, aby jim to za to stálo. A nemálo těch, co platili měsíčně, už neplatí, protože jim to nic nepřineslo.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #9 kdy: 14 Února 2024, 19:21:30 »

Pro jednodušší úpravy např. doplňování textu, podepisování obrázkem s podpisem, spojování více souborů apod. stačí https://www.ilovepdf.com/
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2024, 23:20:56 »

2 Medojed :
jo, jo
akorát jsem zatím nenašel nějakou podobně funkční a bezplatnou alternativu
inu když se jednou naučím klikat na ta správná místa...
se pak blbě přechází
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Editace PDF
« Odpověď #11 kdy: Dnes v 12:45:36 »

Lze otestovat i https://www.sejda.com/ ...
IP zaznamenána