30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený  (Přečteno 1488 krát)

fabicz

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Od ledna policie nevyžaduje ŘP při kontrole, protože si ho najde v online systémech. Měl jsem alkohol v krvi a dostal jsem papír "Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený", který jsem odmítl podepsat. Bylo mi řečeno, že tento papír supluje odebrání řidičského průkazu a když budu řídit budu mařit úředni rozhodnutí. Je toto opravdu pravomocné odebrání průkazu?

Čekal bych, že se věc dostane do správního řízení a tam mě obešlou oficiálním datovou zprávou, kde mě budou informovat o odebrání a až ta bude mít právní účinnost.

Poraďtě.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2024, 23:15:06 »

Bohužel, od ledna je to tak jak píšete.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p118b
IP zaznamenána

fabicz

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2024, 11:30:36 »

Ano chapu to spravne, ale pujdu ted trochu na hranu. Kdyz jsem papir o prohlaseni ridicskeho prukazu za zadrzeny nepodepsal. Je tam validni fikce doruceni v den, kdy mi byl tento dokument ukazan. Rekneme ze jsem byl zadrzen pod vlivem alkoholu, omezen na svobode, nezpusobily jizde a tedy ani za me nezpusobily prebirani urednich dokumentu. Z jakeho prava ci zakona by melo byt odebrani ridicskeho prukazu brano fikci?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2024, 12:33:58 »

Pletete si rozhodnutí správního úřadu a úkon policajta. Rozhodnutí úřadu nabyde právní moci doručením, případně fikcí nebo po uplynutí lhůty pro podání opravného prostředku. Úkon je platný okamžitě, bránit se můžete později ve správním řízení. Přiznam se že netuším k čemu je to lejstro o zadržení ŘP dobré, komu byste ho měl ukazovat. Proto je úplně jedno jak moc jste byl v danou chvíli vožralej.
IP zaznamenána

fabicz

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2024, 13:34:55 »

Zjistoval sem u policistu jaky je muj stav ridicaku, a rikali, ze je tam poznamka o zadrzeni RP a ze je tam uvedeno zadrzeno fikci a to ke dni toho prestupku. Jen parafrazuji slova policie. Spravni rizeni teprve zacina to mate pravdu jinak.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #5 kdy: 23 Února 2024, 15:27:41 »

Co v případě, že údajný řidič bude rozporovat samotné řízení vozu? Stihne si přesednout (řidič utekl), odejde od vozidla, bude zastaven a ztotožněn po delší době od spáchání přestupku, atd.?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2024, 16:33:25 »

No to jim dali hodně velkou zbraň do ruky. Hlavně to že mohou sbírat za rychlost. Dnes když měřili v zatáčce, přes okno a pod. tak měl člověk reálnou šanci s nimi v SZ bojovat. Dnes vás fejkově změří a jste bez papíru hned a čím déle a usilovněji budete bojovat, tím déle budete potrestán.
Hlavně už to nemá racinální základ, protože ten přestupek vám ještě není prokázán a vy jste už potrestán. Po alkaholu se to dalo pochopit - byl jste bezprostřední "hrozbou", ale když vás zasstaví za rychlost, tak rozhodně nejste větší hrozbou BESIP než kdokoliv jiný.

Další krok k fašismu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #7 kdy: 23 Února 2024, 16:37:13 »

Jo a údajně už to zkoušeli - resp. tím prý hrozili v pondělí těm traktoristům co stáli na magistrále.

BTW: znáte nějakého traktoristu z magistrály docela by mně zajímalo jak to doopravdy bylo.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2024, 17:21:41 »

Řízení vozidla se postupně stává činností, k níž je třeba přistupovat ze sovětské perspektivy - nic není jisté, nic neplatí a když se to riskne a dobře to dopadne, podaří se dojet do cíle, ale pokud ne, nic dalšího nelze smysluplně očekávat.
IP zaznamenána

fabicz

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Potvrzení prohlášení řidičského průkazu za zadržený
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2024, 19:02:43 »

Dost smutne treba je, ze kdyz jdu na portal obcana, tak dost jasne a zretelne je tam uvedeno, ze ridicske opravneni vlastnim a neni zadny duvod pozbyti. Prijde mi to cele schema zadrzeni virtualniho ridicaku dost zvlastni system a pravne neurcity a hlavne jak se o tom mam dozvedet, ze nemam ridit.

Z portálu občana:
Zákaz řízení motorových vozidel
Žádný zákaz řízení

V registru řidičů nemáte evidovaný zákaz řízení. Jen tak dál.

Důvody pozbytí řidičských oprávnění
Žádné důvody pozbytí

V registru řidičů neevidujeme jediný důvod pozbytí řidičského oprávnění. Tak to má být.
IP zaznamenána