30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Věnuj se provozu, ne rychloměru .  (Přečteno 385 krát)

TomRider

• Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Věnuj se provozu, ne rychloměru .
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2024, 22:38:11 »

Taky jsem toho názoru, že je lepší se věnovat provozu, než koukat na budíky kolik jedu. Ale poloopičáci si to moc neuvědomují :-) 
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

cocomoon

• Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2024, 10:24:55 »

Jo, takhle jsem jednou v praze dostal pokutu na třicítce.
Všude tramvaje, zastávky, přechody, lidi a ještě místo, kde jsem jel poprvé.
Takže sleduju provoz, abych nikoho nepřejel a holt jsem někde přehlédl přiblblou značku 30.

Je to nesmysl. Místo sledování provozu musím čumět kde je schovaná jaká cedule a pak furt hypnotizovat tachometr, abych náhodou nejel v měřeném místě 33.
To fakt provozu pomůže.

Ale nadpis je kontraproduktivní. Protože jet 50 přes limit už problém je. Protože na silnici nejsem sám a ostatní účastnící provozu s počítají s tím, že budu víceméně dodržovat rychlost.

Spíš vidím problém v bezdůvodném snižování rychlosti. Tam kde je 30 to většinou nemá žádné opodstatnění. A mělo by se to řešit primárně jinejma úpravama a 30 by mělo být až poslední, pokud není možné zajistit bezpečnost jinak.
IP zaznamenána

Fogyn

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2024, 11:31:34 »

On to není nesmysl. Plní to svou funkci naprosto dokonale. Účelem je vytahat z řidičů co nejvíc peněz a okecat to bezpečností, na kterou reálně sere bílej tesák... Tzn. splněno na 100%.
IP zaznamenána

revell

• -exot-
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2024, 11:45:04 »

Hodně to ve mně evokuje devadesátky.
Jenže tehdy -  když člověk platil, tak to bezpečí často i měl ...
Dnes jenom platíš rychlostní výpalné - ale to vůbec neznamená, že ti někdo nesešrotuje rodinu, protože městem letí 130 - viz případ dědeček že Slovenska.
Je načase něco proti tomu reálné udělat.
IP zaznamenána